اخبار ارز دیجیتال

بر اساس گزارش مشترک ارز دیجیتال قزاقستان در مرحله آزمایشی، بایننس و بانک ملی

پروژه CBDC این کشور آسیای مرکزی طبق نقشه راه ۲۰۲۰ به موقع انجام می شود، زیرا مصرف کنندگان و بازرگانان از ارز در یک محیط کنترل شده استفاده می کنند.

بر اساس گزارشی که این بانک و بایننس در تاریخ ۳ فوریه به طور مشترک منتشر کردند، بانک ملی قزاقستان (NBK) پروژه آزمایشی Digital Tenge را راه اندازی کرده است. این گزارش بر تنظیم دارایی های دیجیتال، صنعت دارایی دیجیتال و رویکردهای جهانی به امور مالی غیرمتمرکز متمرکز بود. (DeFi)، به ویژه در آسیای مرکزی و کشورهای مشترک المنافع.

در پیش گفتار این گزارش، بریک شولپانکوپوف، معاون NBK، در مورد چشم انداز بانک درباره “همکاری بین مالی سنتی و DeFi” می نویسد که می تواند شمول مالی را افزایش دهد و از تجارت بین المللی حمایت کند. او اضافه کرد:

«قزاقستان همچنین یک پروژه تحقیق و توسعه عملی را راه‌اندازی کرده است تا بررسی کند که چگونه CBDC (Digital Tenge) می‌تواند بین دنیای ارزهای دیجیتال و زیرساخت‌های سنتی پرداخت فیات پل کند.»

بیانیه شولپانکوپوف تأیید کرد که NBK به موقع با برنامه های تعیین شده در نقشه راه رسمی خود عمل می کند. قزاقستان پروژه Digital Tenge را در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد. این پروژه تا پایان سال ۲۰۲۵ برنامه ریزی شده است. در این گزارش همچنین آمده است:

«ابتکار CDBC دیجیتال تنگه […] این در حال حاضر در مرحله آزمایشی با محیط های کنترل شده، مصرف کنندگان واقعی و بازرگانان است. BNB Chain و NBK در حال حاضر در حال آزمایش ادغام با CBDC هستند. [BNB] یک بلاک چین غیرمتمرکز عمومی برای پر کردن بیشتر شکاف بین بانک های سنتی و اکوسیستم کریپتو. ”

اداره خدمات مالی آستانه قزاقستان (AFSA) مجوز دائمی بایننس را برای مدیریت پلتفرم دارایی دیجیتال خود و ارائه خدمات نگهداری در اکتبر ۲۰۲۲ اعطا کرده است. در اواخر همان ماه، NBK اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲، CBDC را در زنجیره Binance BNB ادغام خواهد کرد.

مرتبط: بایننس تفاهم نامه با قزاقستان برای مبارزه با جرایم مالی امضا کرد

در ۲۷ ژانویه، ASFA نامه مشاوره ای را در مورد بررسی کاستی ها در چارچوب نظارتی تسهیلات تجارت دارایی دیجیتال (DATF) مرکز مالی بین المللی آستانه که در سال ۲۰۱۸ تدوین شده بود، صادر کرد. قزاقستان یکی از بزرگترین استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) در جهان است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا