اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی قزاقستان گسترش تدریجی CBDC را بین سال های ۲۰۲۳-۲۵ ​​توصیه می کند

بانک مرکزی قزاقستان توصیه کرده است که یک CBDC در محل از اوایل سال ۲۰۲۳ در دسترس باشد، با گسترش تدریجی عملکرد و معرفی به عملیات تجاری تا پایان سال ۲۰۲۵.

قزاقستان، سومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین (BTC) جهان پس از ایالات متحده و چین، پتانسیل راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) یعنی تنگه دیجیتال را دیده است. بانک ملی قزاقستان (NBK) پس از اتمام مرحله دوم آزمایش این نتیجه را اعلام کرد.

در اواخر اکتبر، Changpeng’ CZ’ Zhao، مدیر عامل بایننس اعلام کرد که CBDC قزاقستان با BNB Chain، یک بلاک چین که توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال ساخته شده است، ادغام خواهد شد. انگیزه اصلی این کشور برای انجام تحقیقات در مورد CBDC، بهبود شمول مالی، ترویج رقابت و نوآوری در صنعت پرداخت و آزمایش پتانسیل آن برای افزایش رقابت بین المللی کشور بود.

یک مطالعه آزمایشی با تمرکز بر پرداخت‌های آفلاین و قابلیت برنامه‌ریزی، گنجاندن بازیگران بازار و زیرساخت را در سناریوهای مختلف توصیه کرد و زبان روشنی را برای استفاده توسط تنظیم‌کننده‌های ملی پیشنهاد کرد. یک مقاله تحقیقاتی اخیر قصد قزاقستان برای استقرار تنگه دیجیتال را تایید می کند. در اینجا ترجمه تقریبی این گزارش آمده است:

ما اجرای مرحله‌ای طی سه سال را با در نظر گرفتن نیاز به بهبودهای فنی، آمادگی زیرساخت‌ها، توسعه مدل عملیاتی و چارچوب قانونی توصیه می‌کنیم.»

بانک مرکزی قزاقستان توصیه کرده است که یک CBDC در محل از اوایل سال ۲۰۲۳ در دسترس باشد، با گسترش تدریجی عملکرد و معرفی به عملیات تجاری تا پایان سال ۲۰۲۵.

مربوط: بایننس تفاهم نامه با قزاقستان برای مبارزه با جرایم مالی امضا کرد

قزاقستان اعلام کرده است که مکانیزمی را برای تبدیل ارزهای رمزنگاری شده به پول نقد قانونی خواهد کرد، زیرا بسیاری از روس‌ها در بحبوحه ابهامات مربوط به جنگ از مرز به مرزهای همسایه نقل مکان کرده‌اند.

رئیس جمهور قاسم جومارت توکایف در سخنرانی در مجمع بین المللی Digital Bridge 2022 گفت: “ما آماده هستیم تا بیشتر پیش برویم. اگر این ابزار مالی ارتباط و امنیت بیشتری نشان دهد، مطمئناً تأیید قانونی کامل را دریافت خواهد کرد.”

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، کشور همسایه گرجستان نیز با معرفی مقررات جدید کریپتو در حال حرکت به سمت تبدیل شدن به هاب جهانی ارزهای دیجیتال است.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا