🚨 اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای ارز دیجیتال قزاقستان از رئیس جمهور درخواست کردند که قیمت انرژی را کاهش دهد

هشت شرکت بزرگ استخراج ارز دیجیتال نامه ای سرگشاده به قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان امضا کردند.

در قزاقستان، سومین بازار بزرگ جهان برای استخراج بیت کوین از نظر نرخ هش، استخراج کنندگان کریپتو محلی به رهبران ملی درباره قیمت بالای انرژی شکایت کرده اند.

به گزارش رسانه های محلی، هشت شرکت بزرگ استخراج ارز دیجیتال نامه ای سرگشاده خطاب به قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان امضا کرده اند. این لیست شامل BCD Company، TT TECH Limited، KZ Systems، AI Solutions، Green Power Solution Ltd.، VerCom و KINUR INVEST است.

مربوط: قزاقستان یک نهاد نظارتی برای اجرای CBDC ایجاد می کند

در این نامه آمده است که صنعت استخراج ارزهای دیجیتال قزاقستان به دلیل قیمت بالای انرژی برای ماینرها در “وضعیت بسیار وخیم” قرار دارد. با توجه به متن:

از امروز، همه بازیگران اصلی صنعت فعالیت خود را متوقف کرده اند و قصد دارند تا پایان سال فعالیت خود را در جمهوری قزاقستان به طور کامل متوقف کنند.

مدیرانی که نامه را امضا کردند معتقدند وضعیت قیمت تلاش‌های دولت برای تنظیم صنعت کریپتو به طور کلی و ماینینگ به‌طور خاص را از مسیر خود خارج می‌کند. بر اساس این نامه، این موضوع نتیجه تصمیم برای افزایش مالیات بر انرژی برای استخراج کنندگان کریپتو است. در این نامه ادعا شده است که مالیات‌های تحمیلی باعث شده است که این کشور جایگاه خود را در بین رهبران استخراج کریپتو مانند ایالات متحده، روسیه و چین از دست بدهد و این صنعت را در معرض خطر انقراض قرار دهد.

“اگر دولت اقدامات فوری انجام ندهد، صنعت ماینینگ دیجیتال در جمهوری قزاقستان وجود نخواهد داشت.”

این کشور در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۲ مالیات بر استخراج دیجیتال را بر اساس مصرف برق توسط نهادهای معدنی وضع کرد. این قانون در بحبوحه نارضایتی فزاینده عمومی از استفاده کم مالیات ماینرهای کریپتو از شبکه برق کشور صادر شده است.

در قزاقستان، حتی بالاترین ارزش ۱ کیلووات ساعت برق مشمول مالیات حدود ۰.۰۶۷ دلار برای معدنچیان هزینه دارد که به طور قابل توجهی کمتر از میانگین ایالات متحده ۰.۱۲ دلار در هر کیلووات ساعت قبل از مالیات است. طبق داده‌های دولت قزاقستان، این کشور در سال ۲۰۲۲ تنها حدود ۷ میلیون دلار (۳.۰۷ میلیارد تنگه) مالیات از نهادهای ماینینگ کریپتو دریافت کرده است.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا