🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین به تنهایی یا تنوع؟۵ ارز دیجیتالی که باید در چند روز آینده تماشا کنید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چندین آلتکوین مانند SOL، ATOM، ICP و HBAR در صورت افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۰۰۰۰ دلار، موقعیت خوبی برای رالی خود دارند.

دارایی های پرریسک تر روند صعودی خود را در آوریل اندکی افزایش دادند. شاخص S&P 500 در ماه آوریل حدود ۱.۵ درصد افزایش یافت، در حالی که بیت کوین (BTC) در مسیر پایان ماه با افزایش بیش از ۴ درصدی قرار دارد. آیا این رالی در ماه مه ادامه خواهد داشت یا زمان بازگشت مجدد فرا رسیده است؟

اگر مشکلات بانکی ایالات متحده تشدید شود، بهبودی ممکن است با باد مخالف روبرو شود. باب میشل، مدیر ارشد سرمایه گذاری در JP Morgan Asset Management، در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که بعید است که آشفتگی در First Republic Bank فقط به بانک محدود شود و می تواند یک اثر دومینو ایجاد کند.

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو سس: سکه ۳۶۰

در این صورت، بازار سهام ایالات متحده می تواند شاهد یک اصلاح باشد. با این حال، پیش بینی واکنش بیت کوین به چنین بحرانی دشوار است. زیرا طی چند روز گذشته قیمت بیت کوین افزایش یافته و مشکلات بانک های سنتی بدتر شده است. با این حال، اگر بخش بانکی ایالات متحده با اختلالات بزرگ مواجه شود، بیت کوین دیر یا زود ممکن است با اصلاح نیز مواجه شود.

در کوتاه مدت، بیت کوین و برخی آلتکوین ها در حال نشان دادن قدرت هستند. بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتالی را که ممکن است در روزهای آینده بهتر عمل کنند، بررسی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

پس از دو روز معامله با نوسانات کم در بیت کوین، گاوها به دنبال کسب برتری در ۳۰ آوریل هستند.

نمودار روزانه BTC/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸۷۸۳ دلار) به آرامی شروع به بالا رفتن می کند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت در مسیر صعودی قرار دارد.

اگر گاوها قیمت بیت کوین را به بالای ۳۰۰۰۰ دلار برسانند، جفت BTC/USDT می تواند تا منطقه مقاومت فوری ۳۱۰۰۰ دلار تا ۳۲۴۰۰ دلار افزایش یابد. خریداران ممکن است در این منطقه با مقاومت قابل توجهی روبرو شوند، اما در صورت عبور از آن، جفت می‌تواند به سمت ۴۰۰۰۰ دلار حرکت کند.

میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸۰۲۶ دلار) پشتیبانی مهمی برای تماشا است. اگر قیمت بیت کوین به زیر این سطح برسد، خرس‌ها فرصتی را احساس می‌کنند و سعی می‌کنند این جفت ارز را به زیر ۲۵۲۵۰ دلار کاهش دهند.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT.منبع: Trading View

خرس ها سعی کردند جفت را به زیر ۲۰-EMA بکشند، اما گاوها مقاومت کردند. این ممکن است خرید بیشتری را به خود جلب کرده باشد و گاوها در مرحله بعدی سعی خواهند کرد قیمت را به بالای ۳۰۰۰۰ دلار برسانند. در صورت موفقیت، بیت کوین می تواند به ۳۰۵۰۰ دلار یا حتی ۳۱۰۰۰ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۰-EMA سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها نزدیک به سطح مقاومت بالای سر فروخته می‌شوند. پس از آن، جفت می تواند به ۵۰-SMA کاهش یابد.

گاوها سعی خواهند کرد از این سطح دفاع کنند، اما اگر خرس ها بر آن غلبه کنند، توقف بعدی می تواند ۲۷۰۰۰ دلار باشد. خریداران احتمالاً بین ۲۷۰۰۰ تا ۲۵۲۵۰ دلار بهترین عملکرد خود را در این منطقه حفظ خواهند کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا

گاوها اجازه ندادند سولانا (SOL) به زیر خط روند نزولی در آخرین اصلاحیه برسد. این نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه SOL/USDT.منبع: Trading View

خریداران سپس سعی خواهند کرد تا قیمت را به سمت مقاومت سربار ۲۷.۱۲ دلار برسانند. این یک مقاومت مهم برای تماشا در کوتاه مدت باقی می ماند.

این دیدگاه صعودی ممکن است در کوتاه مدت باطل شود اگر قیمت از میانگین متحرک پایین بیاید. پس از آن، این جفت می تواند به حمایت بحرانی ۱۸.۷۰ دلار سقوط کند. اگر قیمت از این سطح جهش کند، نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی در محدوده وسیعی بین ۱۸.۷۰ دلار و ۲۷.۱۲ دلار نوسان کند.

نمودار ۴ ساعته SOL/USDT.منبع: Trading View

میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته شروع به افزایش کرده است که نشان می دهد RSI در محدوده مثبت قرار دارد و خریداران کنترل می کنند. خرس‌ها در تلاشند تا بهبودی را در ۲۴ دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۲۵.۵۰ دلار حرکت کند.

اگر خرس‌ها می‌خواهند رالی را متوقف کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر ۲۰-EMA برسانند. ۵۰-SMA سطح حمایتی است که اگر قیمت شروع به کاهش کرد باید تماشا کرد.

تحلیل قیمت کیهان

Cosmos (ATOM) دم بلند کندل ۲۶ آوریل نشان می دهد که گاوها به سختی از حمایت ۱۰.۲۰ دلار دفاع می کنند.

نمودار روزانه ATOM/USDT.منبع: Trading View

خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار می دهند و سعی می کنند به خط روند نزولی برسند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. این به این دلیل است که شکست و بسته شدن این سطح می تواند منجر به رالی تا ۱۳.۵۰ دلار و سپس به ۱۵.۵۰ دلار شود.

از سوی دیگر، اگر جفت ATOM/USDT از خط روند نزولی معکوس شود، نشان می‌دهد که خرس‌ها در آستانه تشکیل یک الگوی مثلث نزولی هستند. شکستن زیر میانگین های متحرک امکان تست مجدد را در ۱۰.۲۰ دلار باز می کند.

نمودار ۴ ساعته ATOM/USDT.منبع: Trading View

۲۰-EMA در نمودار ۴ ساعته افزایش یافته است و RSI به منطقه بیش از حد خرید نزدیک می شود که نشان می دهد گاوها کنترل دارند. یک مانع کوچک در ۱۲.۱۳ دلار وجود دارد، اما می توان از آن عبور کرد. پس از آن، قیمت ATOM می تواند برای آزمایش خط روند نزولی افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت از ۱۲.۱۳ دلار کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد دوباره این جفت را به زیر ۲۰-EMA ببرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که خریداران ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

مربوط: «خرس‌های خوش شانس» – معامله‌گران بیت‌کوین ماه آوریل را با قیمت بیت کوین در ۲۹۰۰۰ دلار تماشا می‌کنند

تحلیل قیمت کامپیوتر اینترنتی

کامپیوتر اینترنتی (ICP) در ۲۶ آوریل به زیر SMA 50 روزه (۵.۳۸ دلار) رسید که ثابت شد یک تله نزولی است. قیمت ها در ۲۷ آوریل افزایش یافت و یک بهبود قوی را آغاز کرد.

نمودار روزانه ICP/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۷۴ دلار) شروع به حرکت به سمت بالا کرده است و RSI در قلمرو مثبت فرو رفته است که نشان دهنده یک برتری جزئی برای گاوها است. اگر قیمت نتواند به طور قابل توجهی از سطوح فعلی افزایش یابد یا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود، نشان می دهد که گاوها در حال خرید کاهش هستند.

این شانس رالی را به سمت خط روند نزولی افزایش می‌دهد، جایی که خرس‌ها یک بار دیگر دفاعی قوی خواهند داشت. از جنبه منفی، وقفه زیر SMA 50 روزه به نفع خرس ها خواهد بود.

نمودار ۴ ساعته ICP/USDT منبع: TradingView.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که جفت ICP/USDT در مرحله تصحیح است. اولین پشتیبانی در ۲۰-EMA است که به سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% در ۶.۱۴ دلار نزدیک می شود. اگر قیمت از این حمایت جهش کند، جفت می تواند تا ۷.۲۳ دلار و در نهایت تا ۷.۷۰ دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به پایین‌تر از ۲۰-EMA ادامه دهد، نشان می‌دهد که گاوهای کوتاه‌مدت ممکن است سود داشته باشند. این می تواند قیمت را به ۵۰-SMA، نزدیک به سطح ۶۱.۸% اصلاحی ۵.۷۲ دلار برساند.

تحلیل قیمت هدرا

خرس ها تلاش های مکرری برای فرو بردن هدرا (HBAR) به زیر ۰.۰۶ دلار انجام دادند، اما گاوها ادامه دادند. شکست در شکستن حمایت، خریدارانی را که به دنبال فشار دادن قیمت به بالای خط روند نزولی هستند، جذب کرده است.

نمودار روزانه HBAR/USDT.منبع: Trading View

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۶ دلار) مسطح شده است و RSI از نقطه میانی خود بالاتر رفته است که نشان دهنده کاهش فشار فروش است. با افزایش حرکت صعودی، جفت HBAR/USDT می تواند تا مقاومت سربار ۰.۰۸ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط مقاومت شکسته شود، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فعالیت خود در سطوح بالاتر ادامه می‌دهند. این احتمال شکست به زیر ۰.۰۶ دلار را افزایش می دهد.

نمودار ۴ ساعته HBAR/USDT.منبع: Trading View

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها میانگین های متحرک را برای حمایت معکوس کرده اند و روند صعودی را آغاز کرده اند که احتمالاً به خط مقاومت می رسد. در جهت صعودی به خرید در جهت منفی.

سپس این جفت می تواند از خط مقاومت خارج شود و سفری را به ۰.۰۷ دلار و سپس ۰.۰۸ دلار آغاز کند. اگر خرس‌ها می‌خواهند دست بالا را به دست آورند، قیمت HBAR باید سریع‌تر از میانگین‌های متحرک سقوط کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا