🚨 اخبار ارز دیجیتال

نظرسنجی CNBC: تنها ۸ درصد از آمریکایی ها دیدگاه مثبتی نسبت به کریپتوها دارند

نظرسنجی اقتصادی کل آمریکا CNBC در اواخر نوامبر، تنها چند هفته پس از سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX انجام شد.

یک نظرسنجی جدید CNBC نشان داد که تنها ۸ درصد از آمریکایی ها در پایان نوامبر دیدگاه مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال داشتند که نسبت به رکورد ۱۹ درصدی در ماه مارس کاهش یافته است.

نظرسنجی اقتصادی کل آمریکا CNBC از ۲۶ نوامبر تا ۳۰ نوامبر انجام شد. با این حال، علیرغم نام آن، حجم نمونه نسبتاً کوچک بود، در مجموع ۸۰۰ پاسخ دهنده در سراسر ایالات متحده، و باید با احتیاط به آن نگاه کرد. ، با خطای حاشیه +/- ۳.۵٪.

این نظرسنجی در ۷ دسامبر منتشر شد و علاوه بر کاهش تعداد پاسخ دهندگان مثبت در مورد ارزهای دیجیتال، CNBC همچنین دریافت که متنفران از کریپتو (کسانی که نظرات منفی در مورد ارزهای دیجیتال دارند) تاکید کردند که تعداد

سی‌ان‌بی‌سی گفت که نتیجه کاهش چشمگیر سرمایه‌گذاری‌هایی بود که به عنوان یک طبقه دارایی منحصربه‌فرد تبلیغ می‌شد، با تبلیغات متعدد Super Bowl، حمایت‌های افراد مشهور و یک مهمانی معروف در صحنه جهانی.

محبوبیت آن بسیاری از آمریکایی‌های عادی را به سمت ارزهای رمزنگاری شده کشانده است، با یک نظرسنجی که نشان می‌دهد ۲۴ درصد از مردم عادی که در گذشته سرمایه‌گذاری کرده‌اند، معامله کرده‌اند یا از ارزهای دیجیتال استفاده کرده‌اند، در مقایسه با ۱۶ درصد در ماه مارس.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که تعداد قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاران کریپتو نیز با این طبقه دارایی مخالف هستند، به طوری که ۴۲ درصد از این پاسخ‌دهندگان گفتند که نسبت به ارزهای دیجیتال «تا حدودی یا بسیار منفی» هستند. «من دیدگاه متفاوتی دارم.»

بر اساس این نظرسنجی، ۴۲ درصد از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در حال حاضر دیدگاهی تا حدودی یا بسیار منفی نسبت به دارایی های خود دارند که با ۴۳ درصد از کل بزرگسالانی که در نظرسنجی شرکت کردند، مطابقت دارد. تفاوت اصلی این است که ۱۷ درصد از سرمایه گذاران رمزارز CNBC گفت: «بسیار منفی» در مقایسه با ۴۷ درصد از سرمایه گذاران غیرکریپتو.

در حالی که این نظرسنجی نتوانست در مورد منبع احساسات منفی از مارس تا نوامبر حدس بزند، رویدادهای اخیر در صنعت ارزهای دیجیتال ممکن است نقش داشته باشند.

در ماه مه، استیبل کوین Terra USD (UST) وابسته به دلار آمریکا، زاییده فکر Do Kwon، سقوط کرد و ۴۴ میلیارد دلار از بازار حذف شد. در ماه جولای، وام دهنده ارز دیجیتال سلسیوس اعلام ورشکستگی کرد و مبالغ گزافی از سرمایه مشتری را مسدود کرد.

نوامبر بزرگترین شوک سال را شاهد بود. FTX، سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات، در ۱۱ نوامبر اعلام ورشکستگی کرد و بار دیگر میلیاردها دلار را از بازار پاک کرد و وجوه مشتریان را قفل کرد.

در نشست این هفته مشاور مالی CNBC، برایان بروک، مدیرعامل صرافی بیت‌فوری، گفت که ارزهای دیجیتال «۹۰ درصد بازار خرده‌فروشی را تشکیل می‌دهند، به این معنی که احساسات سرمایه‌گذاران خرده‌فروش واقعا مهم است».

“و هنگامی که شما مقالات FTX را در صفحه اول وال استریت ژورنال می خوانید، به معنای واقعی کلمه هر روز در ۳۰ روز گذشته… برای کسانی که نسبتاً تازه وارد شده اند، وحشت زده می شوند.”

وی افزود: در نتیجه نقدینگی کمتر از قبل شده و مردم تمایل کمتری به سرمایه گذاری دارند.

مربوط: کریپتو بلوز ویتالیک بوترین: تمرکز بر فناوری، نه قیمت

گفته می‌شود، حداقل برای سرمایه‌گذاران نهادی، همه چیز عذاب و غم نیست.

مطالعه‌ای که توسط Coinbase در ۲۲ نوامبر منتشر شد و از ۲۱ سپتامبر تا ۲۷ اکتبر انجام شد، نشان داد که ۶۲ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، تخصیص‌های خود را در ۱۲ ماه گذشته افزایش داده‌اند.

این هفته، Bitstamp صرافی کریپتو مدعی شد که ثبت‌نام‌های نهادی در پلتفرم معاملاتی دارایی‌های دیجیتال آن در ماه نوامبر ۵۷ درصد افزایش یافته است، علی‌رغم اینکه FTX در سرفصل‌های این ماه غالب بود.

نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا