اخبار ارز دیجیتال

Jump Trading به دلیل سود 1.3 میلیارد دلاری TerraUSD با شکایت روبرو شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جامپ تریدینگ و مدیر عامل آن، کناب کاریا، در این شکایت متهم به نقض مقررات ایالات متحده و غنی سازی ناروا هستند.

شکایتی که در دادگاه منطقه ایلینویز ارائه شده است، جزئیات دخالت ادعایی Jump Trading با Terra Labs در دستکاری قیمت استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) را نشان می دهد. طبق اسناد دادگاه مورخ 9 می، این شرکت قصد داشت میلیون ها توکن UST را در سال 2021 خریداری کند و آنها را دستکاری کند تا به ارزش 1 دلار برسد.

شاکی Taew Kim جامپ و مدیر عامل آن Kanab Kariya را به نقض هر دو قانون بورس کالا و مقررات کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و ادعای غنی‌سازی ناعادلانه قانون مشترک متهم می‌کند.

طبق این شکایت، Jump Trading شریک اولیه و حامی مالی اولیه Terraform Labs بود. از نوامبر 2019 تا سپتامبر 2020، جامپ با Terraform و شرکت‌های وابسته به آن برای “قرض گرفتن ده‌ها میلیون توکن LUNA” از Terra و “ارائه خدمات بازارگردانی برای تجارت در LUNA، UST و AUST” کار کرد. من چندین قرارداد امضا کردم. انجام خواهد داد.

در عوض، این توافق به Jump Trading «فرصتی برای خرید توکن‌های LUNA با تخفیف قابل‌توجه می‌دهد، که می‌تواند برای افزایش بیشتر سود خود جامپ، دوباره در بازار بفروشد».

در ماه مه 2021، دقیقاً یک سال قبل از فروپاشی اکوسیستم Terra، الگوریتم استیبل کوین UST نتوانست قیمت 1 دلار را حفظ کند و Terraform و مدیرعامل آن Do Kwon قیمت توکن را حفظ کردند. برای انجام این کار تصمیم گرفته شد که تراکنش را تعدیل کند. .

TFL و Kwon به جای اینکه علناً اذعان کنند که الگوریتم TFL قادر به حفظ قیمت ثابت UST نیست (که مبنای ارزش بازار درک شده UST و AUST بود)، TFL و Kwon مخفیانه با Defendant Jump توافق کردند که UST و برنامه ریزی کردند تا قیمت بازار AUST را دستکاری کنند. ، یک معامله هماهنگ پنهانی برای حفظ ایالات متحده آمریکا در قیمت 1 دلار.”

طرح ادعا شده شامل خرید بیش از 62 میلیون توکن UST بین 23 می تا حدود 27 می 2021 است که باعث می شود قیمت UST به طور مصنوعی به 1 دلار افزایش یابد و قیمت AUST نیز افزایش بیشتری پیدا کند.

برای تشویق و پاداش دادن به جامپ برای دستکاری ادعایی بازار، Terra و Kwon “توافق قبلی طرفین را تغییر دادند و در عوض بیش از 61.4 میلیون توکن LUNA را با تخفیف بیش از 99٪ از بازار فعلی بدون قید و شرط ارائه کردند.” این توکن های LUNA با سود خیره کننده بیش از 1.28 میلیارد دلار وارد بازار می شوند.» در پرونده دادگاه آمده است. من اینجا هستم.

کوین تلگراف در رابطه با این شکایت با Jump Trading تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

بلومبرگ در 13 مارس گزارش داد که دادستان های ایالات متحده در حال بررسی یک گفتگوی گروهی چت تلگرامی شامل Jump Trading، Alameda Research و The Jane Street Group در رابطه با نجات احتمالی استیبل کوین TerraUSD هستند.

وزارت دادگستری ایالات متحده همچنین در حال بررسی سقوط استیبل کوین است که باعث ناپدید شدن 40 میلیارد دلار از اکوسیستم Terra در ماه مه گذشته شد. دو آژانس در این بخش، اداره فدرال تحقیقات و دفتر دادستانی ناحیه جنوبی نیویورک، در هفته های اخیر از کارکنان سابق آزمایشگاه های Terraform بازجویی کرده اند.

کوون در ماه مارس در مونته نگرو به ظن استفاده از اسناد جعلی دستگیر شد. مقامات کره جنوبی و ایالات متحده به دنبال استرداد او هستند. او در حال حاضر پس از آزادی با وثیقه ۴۰۰ هزار یورویی در ۱۲ می در حصر خانگی به سر می‌برد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا