🚨 اخبار ارز دیجیتال

کمپ جولیان آسانژ تجمع سیاسی متاورس علیه استرداد را برگزار می کند

جولیان آسانژ در حال حاضر در زندان لندن به سر می برد و چهار سال است که بر سر استرداد به ایالات متحده درگیر یک نبرد حقوقی است.

کمپین استرداد نکن که به حمایت از استرداد جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده اختصاص دارد، یک تجمع سیاسی مجازی در متاورس راه اندازی کرده است.

آسانژ از آوریل ۲۰۱۹ در زندان بلمارش لندن زندانی است، جایی که در حال مبارزه با استرداد به ایالات متحده است، جایی که او به اتهام جاسوسی به دلیل افشای اطلاعات در مورد سوء رفتار توسط سازمان های دولتی ایالات متحده متهم است. می تواند تا ۱۷۵ محکوم شود. سال زندان عراق و افغانستان.

آسانژ ویکی لیکس را تأسیس کرد و به دلیل انتشار اطلاعات طبقه بندی شده در مالکیت عمومی در برابر سوء رفتارهای مختلف دولت مشهور است. با این حال، فعالیت روزنامه نگاری او در افشای دولت، او را به هدف اصلی چندین آژانس، به ویژه ایالات متحده تبدیل کرده است.

کمپین جولیان آسانژ، با حمایت آسانژ و خانواده‌اش، پس از رد درخواست نهایی آسانژ علیه استرداد در ماه ژوئن توسط دادگاهی در بریتانیا که برنامه‌ریزی کرده بود یک تجمع سیاسی مجازی با هدف جمع‌آوری حمایت از او را جلب کند، از افراد بیشتری درخواست کرد تا با استرداد مخالفت کنند.

این رویداد مجازی در ۲۶ آگوست در Wistaverse، متاورس غیرانتفاعی اکوسیستم Sandbox در بلاک چین Polygon برگزار می‌شود. این گردهمایی سیاسی با سخنرانی سایر مهمانان برجسته از جمله همسر جولیان آسانژ، استلا آسانژ، یکی از بنیانگذاران و سردبیر ویکی لیکس، کریستین فراپانسون، و سیاستمدار سابق بریتانیایی جرمی کوربین برگزار می شود. حزب کارگر سخنرانان در این گردهمایی یا به عنوان شخصیت در رویداد ظاهر می شوند یا از پست آنها روی صفحه فیلمبرداری می شود.

کوین تلگراف گفت که با جان ریس، بنیانگذار و مدیر کمپین «آسانژ را استرداد نکنید» تماس گرفت تا یک گردهمایی مجازی را به امید دستیابی به مخاطبان گسترده تر برگزار کند. ریس اضافه کرد که دلیل این تجمع این بود:

پرونده آسانژ را علنی کنید و مردم را برای اعتراض در دادگاه بسیج کنید. پرونده آسانژ اکنون در ساعت یازدهم خود است و اگر دولت استرداد را اجرا کند ضربه بزرگی به آزادی مطبوعات خواهد بود. ”

این تظاهرات در یک سالن مجازی که مانند دادگاه سلطنتی لندن طراحی شده است، برگزار می شود و آسانژ با درخواست تجدیدنظر نهایی خود در سیستم دادگاه بریتانیا مواجه خواهد شد. یک محیط مجازی «متخصص به اعتراضات و فعالیت های اجتماعی» نیز پیام ضبط شده آقای آسانژ را نمایش می دهد.

مربوط: مبارزه فعالان Web3 برای حقوق باروری در NFT، DAO، اعتراضات

بسیاری از گروه های حقوق مدنی و آزادی مطبوعات پس از افشای افشاگری ویکی لیکس از آسانژ حمایت کردند و از مقامات ایالات متحده خواستند که پرونده استرداد را کنار بگذارند. در آخرین روزهای ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، کاربران کریپتو بیش از ۴۰۰۰۰۰ دلار به وکلای آسانژ به امید عفو رئیس جمهور پیش از طوفان کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ اهدا کردند و دولت های غیرمتمرکز نیز ۵۳ میلیون دلار برای ویکی لیکس جمع آوری کردند. یکی از بنیانگذاران در سال ۲۰۲۲.

مجله: چگونه می توان “رویای متاورس” را در سال ۲۰۲۳ احیا کرد

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا