اخبار ارز دیجیتال

قاضی به درخواست هرمس مبنی بر توقف همه فروش‌های NFT متابیرکین می‌پردازد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

خالق MetaBirkin ادعا کرد که پروژه او به عنوان بیان هنری تحت متمم اول محافظت شده است، اما این حفاظت در نهایت ناکافی بود.

برند مد لوکس فرانسوی Hermès International پس از اینکه قاضی منهتن دستور داد تا همه فروش‌های توکن غیرقابل تعویض «Metabarkin» را که دریافت کرده‌ام حکم دائمی صادر کند، برنده شکایت دیگری علیه هنرمند میسون روچیلد شد.

هرمس در ابتدا در ماه مارس دادخواستی را به منطقه جنوبی شهر نیویورک ارسال کرد تا تمام فروش NFTهای متاباگین را مسدود کند.

جد لاکوف، قاضی منطقه ای ایالات متحده مستقر در منهتن، ادامه بازاریابی این پروژه توسط روچیلد را زیر سوال برد، اما در مورد دفاع روچیلد از شکایت هرمس، در 23 ژوئن، تردید داشت. رسما این ادعا را پذیرفت.

”[The] کل طرح متهم در اینجا این بود که از انواع علامت تجاری هرمس استفاده کند تا مشتریان را فریب دهد تا تصور کنند که هرمس از متابارکینز NFT سودآور خود حمایت می کند.» جاستیس راکوف گفت.

هیچ چیزی در اصلاحیه اول وجود ندارد که مسئولیت چنین برنامه‌هایی را معاف کند.»

مجموعه MetaBirkin متشکل از 100 اثر هنری NFT است که کیف های دستی خزدار سبک Birkin را به تصویر می کشد و طبق گزارش ها، Rothschild بیش از 1 میلیون دلار از این پروژه فروش داشته است.

دعوای حقوقی در ژانویه پس از آن آغاز شد که هرمس مجموعه NFT روچیلد را به استفاده نادرست از علامت تجاری Birkin برای فریب دادن مشتریان به این باور کرد که این برند از پروژه حمایت می کند، شروع شد.

در ماه فوریه، دادگاهی پس از رای نه نفره هیئت منصفه، حکم داد که روچیلد علامت تجاری هرمس را نقض کرده و هنرمند را به پرداخت 133000 دلار غرامت محکوم کرد.

روچیلد می خواست که پروژه او توسط اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده محافظت شود که ادعا می شود یک بیان است.

این هنرمند همچنین ادعا کرد که سلب مسئولیتی ارائه کرده است که در آن توضیح داده شده است که هیچ ارتباطی با هرمس ندارد و به وضوح مصرف کنندگان را گمراه می کند.

مربوط: آژانس اطلاعاتی آلمان NFT با موضوع سگ را برای کسب استعدادهای سایبری راه اندازی می کند

با این حال، استفاده از کلمه “Birkins” بحث برانگیز بود و قاضی و هیئت منصفه نیز در این مورد اختلاف نظر داشتند.

در اسناد دادگاه آمده است: “هیئت منصفه دریافت که تصمیم او برای استفاده از علامت تجاری Hermès در نام و طراحی Metabarkins NFT، و همچنین شیوه های بازاریابی و فروش او، آشکارا گمراه کننده بوده و دفاعیه سلب مسئولیت او را رد کرد. رد شد.”

مجله: سازندگان NFT: “اوه خدای من، من آن را دیده ام!” – Coldie’s Snoop Dogg، Vitalik، McAfee NFTنویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا