اخبار ارز دیجیتال

قاضی درخواست کاربر سلسیوس برای استرداد دارایی را رد کرد

دو مدعی ادعا می‌کنند که الکس ماشینسکی، مدیرعامل سابق سلسیوس، کاربران را گمراه کرده است، و پیشنهاد می‌کند که شرایط خدمات پلتفرم، دارایی‌ها را تحت کنترل آنها قرار می‌دهد.

یک قاضی ناظر بر روند ورشکستگی شرکت وام دهنده رمزارز Celsius Network، ادعاهای سه کاربر با ادعاهای متفاوت برای دارایی ها را از ماه جولای رد کرده است.

در حکمی که در ۲۵ ژانویه در دادگاه ورشکستگی ناحیه جنوبی نیویورک ثبت شد، قاضی مارتین گلن ادعای ربکا گالاگر، شاکی درجه سلسیوس را رد کرد. قاضی ادعاهای مشابه دارندگان حساب سلسیوس مارک بنزاکن و کولپریت خانوجا را رد کرد.

درخواست‌های این سه فرد شامل ادعاهایی بود مبنی بر اینکه شرایط خدمات سلسیوس اجازه انتقال دارایی‌ها از پلتفرم به حضانت بدهکاران را در صورت ورشکستگی نمی‌دهد. گالاگر و خانوجا هر دو به نام الکس ماسینسکی اشاره کردند و ادعا کردند که مدیرعامل سابق سلسیوس در بیانیه‌ای عمومی مشتریان را گمراه کرده است و می‌گویند که کاربران هر کدام مالکیت کامل دارایی‌های خود را حفظ می‌کنند.

قاضی گلن گفت که دادگاه اتهامات علیه ماشینسکی را “جدی” تلقی کرد اما هر سه را رد کرد. وی در مورد کانوجا گفت:

“این ادعا که سلسیوس قرارداد خود را با Hanuja نقض کرده است، مالکیت ارزهای رمزپایه سپرده شده به حساب هانوجا را تحت تأثیر قرار نمی دهد. این ارز به مالکیت سلسیوس تبدیل شد. […] ارز رمزنگاری شده Earn Accounts خانوجا متعلق به املاک و مستغلات بوده و هنوز هم هست. ”

شریک قانون Keystone مستقر در بریتانیا، لوئیز ابوت، در دسامبر به Cointelegraph گفت که یکی از تاکتیک‌های قانونی موجود برای کاربران FTX، پیگیری روند ورشکستگی در ایالات متحده است. نباید تحت کنترل اموال بدهکار قرار گیرد. ابوت به وجوه FTX اهدایی به اشخاص ثالث اشاره کرد، اما تصمیم اخیر در مورد سلسیوس بیان می‌کند که شرایط استفاده از آن به پلتفرم «کلیه حقوق و عنوان را برای چنین دارایی‌های دیجیتال، از جمله حقوق مالکیت» می‌دهد.

مربوط: قاضی ورشکستگی دستور ۴۴ میلیون دلار رمزنگاری را برای بازگشت به مشتریان درجه سانتیگراد صادر می کند

سلسیوس مشکلات نقدینگی را در ژوئن ۲۰۲۲ گزارش کرد و با استناد به “شرایط شدید بازار”، برداشت کاربران را مسدود کرد. این شرکت بعداً در ماه جولای اعلام ورشکستگی کرد. مقامات ایالات متحده از ماشینسکی به دلیل نقش وی در سقوط پلتفرم، به دلیل ارائه “اظهارات نادرست و گمراه کننده” به سرمایه گذاران و پنهان کردن “وضعیت مالی وخیم” شرکت شکایت کرده اند.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا