🚨 اخبار ارز دیجیتال

قاضی دوباره با ریپل طرف شد و درخواست تجدیدنظر SEC: رمزگشایی از قانون را رد کرد

به نظر می رسد وکلای ارزهای دیجیتال در مورد اهمیت حکم دادگاه مبنی بر رد شکایت SEC اختلاف نظر دارند.

در ۳ اکتبر، قاضی منطقه ای ایالات متحده، آنالیسا تورس، شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه آزمایشگاه های ریپل، اپراتور ارز دیجیتال XRP (XRP) را رد کرد. آقای تورس این پیشنهاد SEC را رد کرد و استدلال کرد که تنظیم کننده نتوانسته است بار خود را برای نشان دادن اینکه یک سوال قانونی یا یک مبنای اساسی برای اختلاف نظر در مورد این موضوع وجود دارد، برآورده کند.

رگولاتور از حکم دادگاه در ماه ژوئیه درخواست تجدید نظر کرده است که فروش خرده‌فروشی توکن‌های XRP با تعریف قانونی امنیت مطابقت ندارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار استدلال کرد که “زمینه های قابل توجهی برای عدم توافق” در قانون موجود وجود دارد.

بلافاصله پس از رد درخواست تجدید نظر SEC، قیمت XRP نزدیک به ۶٪ افزایش یافت. با این حال، این تصمیم یک ضرر کامل برای تنظیم کننده نیست، زیرا تورس یک محاکمه را برای ۲۳ آوریل ۲۰۲۴ برای رسیدگی به مسائل باقی مانده در پرونده برنامه ریزی کرده است.

به نظر می رسد وکلای رمزارز در مورد اهمیت احکام دادگاه اختلاف نظر دارند. در حالی که بسیاری از وکلا و مفسران از این تصمیم به عنوان یک پیروزی قابل توجه برای ریپل بر تنظیم کننده ها استقبال کردند، سایر کارشناسان حقوقی از مردم خواستند که شور و شوق خود را کاهش دهند. بیل هیوز، وکیل شرکت بلاک چین ConsenSys، به کوین تلگراف گفت که رد درخواست تجدیدنظر توسط SEC مورد انتظار بود و توضیح داد که اعطای چنین درخواست‌هایی در این بخش از محاکمه غیرعادی است. «دادگاه می گوید [Torres’] قضاوت محدود به این پرونده است. هیوز توضیح داد: «صادقانه بگویم، اگر برایتان مهم نیست که یک مورد کمتر در مورد مورد بعدی صحبت کند، برای SEC مشکلی نیست.

با آزمایشات SBF به روز باشید

اگر در به‌روز ماندن در مورد آزمایشی سام بنکمن فرید مشکل دارید، Cointelegraph شما را پوشش می‌دهد. خبرنگاران ما هر روز محاکمه را در نیویورک دنبال می کنند. و ما همه چیز را از بحث های دفاعی درباره نقش بایننس در فروپاشی FTX گرفته تا جزئیات چگونگی سوزاندن حفره ۸ میلیارد دلاری امپراتوری ارزهای رمزنگاری شده توسط امپراتوری سابق بانکمن فرید در دارایی های مشتریان را مرور می کنیم. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

به خواندن ادامه دهید

هنگ کنگ کارگروه ارزهای دیجیتال را ایجاد می کند

پلیس هنگ کنگ و کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) یک کارگروه ویژه ارز مجازی را برای مبارزه با فعالیت های مبادله ارز مجازی غیرقانونی تشکیل داده اند. هدف این کارگروه تقویت نظارت و بررسی فعالیت های غیرقانونی انجام شده توسط پلتفرم های معاملات دارایی های مجازی، اشتراک گذاری اطلاعات فعالیت های مشکوک، ارزیابی خطرات مبادلات مشکوک و همکاری در تحقیقات است.

چند روز قبل از این جلسه، ۱۱ نفر برای بازجویی در مورد نقش احتمالی آنها در رسوایی JPEX بازداشت شدند. در این رسوایی، SFC گفت که این شرکت بدون مجوز خدمات خود را در منطقه تبلیغ می کند.

به خواندن ادامه دهید

کانادا قوانینی را برای استیبل کوین ها وضع می کند

مدیران اوراق بهادار کانادا (CSA) صرافی‌ها و صادرکنندگان ارزهای دیجیتال را در رویکردی موقت به دارایی‌های رمزنگاری شده به اصطلاح دارای مرجع ارزش، با تمرکز ویژه بر روی استیبل کوین‌ها راهنمایی کرده است. CSA مجدداً تأکید کرد که استیبل کوین‌ها «ممکن است اوراق بهادار یا مشتقاتی را تشکیل دهند» که مبادلات ارز مجازی کانادا از انجام آن منع شده است. با این حال، اگر ناشر ذخایر کافی از دارایی را نزد یک متولی واجد شرایط نگهداری کند و صرافی رمزارز ارائه دهنده استیبل کوین “اطلاعات خاصی را در مورد حاکمیت، عملیات و ذخایر دارایی به طور عمومی افشا کند.”، CSA ممکن است اجازه داد و ستد این دارایی ها را بدهد.

به خواندن ادامه دهید

بریتانیا ۱۴۳ شرکت رمزنگاری را به لیست هشدار اضافه می کند

تنظیم‌کننده بازارهای مالی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA)، ۱۴۳ صرافی رمزارز را به لیست هشدار شرکت‌های بدون مجوز خود اضافه کرده است که مشتریان باید از آنها اجتناب کنند. در میان آنها صرافی های بزرگی مانند HTX و KuCoin وجود داشتند که هر دو متعلق به Huobi بودند. لیست اخطار چیز دیگری را نشان نمی دهد جز اینکه می گوید “شما باید از تجارت با این شرکت خودداری کنید.” با این حال، عدم رعایت ممکن است منجر به اتهامات جنایی شود.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا