اخبار ارز دیجیتال

قاضی می گوید استدلال پشت درخواست SBF برای رد اتهامات جنایی “بی معنی یا بی اساس” است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، هنوز احتمالاً با ۱۳ اتهام جنایی در دو محاکمه جداگانه که در اکتبر ۲۰۲۳ و مارس ۲۰۲۴ آغاز شد، مواجه است.

یک قاضی فدرال که صلاحیت رسیدگی به پرونده علیه مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن-فرید (SBF) را دارد، درخواست وکیل مدافع برای رد همه اتهامات جنایی به جز سه اتهام علیه او را رد کرد.

قاضی لوئیس کاپلان در درخواستی که در ۲۷ ژوئن در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک ارائه شد، یادداشت نظری در مورد درخواست هایی برای جلوگیری از کشف و افشای برخی اطلاعات مربوط به پرونده های جنایی SBF صادر کرد. تیم حقوقی Bankman-Fried در ۸ مه درخواستی را با هدف رد ۱۰ مورد از ۱۳ اتهام جنایی که وی با آن مواجه است ارائه کرد، اما اگر این اتفاق بیفتد، محصول فروخته می شود.

قاضی بررسی کرد که آیا ۱۰ اتهام از جمله کلاهبرداری، توطئه به کلاهبرداری و نقض مالی کمپین رد شود یا خیر. او به سابقه دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه دوم اشاره کرد و بسیاری از پایه های این اتهامات را رد کرد.

کاپلان گفت: «رد اتهامات یک «درمان استثنایی» است که فقط در شرایط بسیار محدودی که حقوق اساسی را شامل می شود محفوظ است. «دایره دوم حکم داد که اخراج یک «تحریم شدید» است که «فقط در شرایط بسیار محدود و شدید» مجاز بوده است و «به‌ویژه در مواردی که رفتار مجرمانه جدی دخیل است» یک «تحریم واقعاً شدید» است. برای این پرونده آماده شوند.»

قاضی در جمع بندی خود افزود:

“دادگاه همه استدلال های طرفین را مورد بررسی قرار داده است. مگر اینکه در اینجا به آن پرداخته شود، استدلال ها غیرقانونی یا بی اساس است.”

Bankman-Fried با هر هشت کیفرخواستی مواجه است که در ابتدا در دسامبر ۲۰۲۲ تنظیم شده بود، که چهار کیفرخواست به عنوان بخشی از کیفرخواست جایگزین در فوریه ۲۰۲۳ اضافه شد که مربوط به رشوه دادن ادعایی مدیر عامل سابق به مقامات دولت چین است. یکی در مارس ۲۰۲۳ کیفرخواست صادر خواهد شد. با این حال، پنج اتهام نهایی پس از استرداد SBF از باهاما اضافه شد و در یک محاکمه جداگانه که قرار است در مارس ۲۰۲۴ آغاز شود، رسیدگی خواهد شد. اولین محاکمه او قرار است در ماه اکتبر آغاز شود.

مربوط: سام بنکمن-فرید موسس FTX اکنون با دو محاکمه جنایی روبرو است

مدیر عامل سابق FTX نسبت به همه اتهامات خود بیگناه است. در دسامبر ۲۰۲۲، کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، بنیانگذار FTX، به اتهامات مربوط به کلاهبرداری فدرال اعتراف کردند.

انتظار می رود کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون معاملات آتی کالا پس از اتمام محاکمه های جنایی، شکایت های مدنی علیه SBF تنظیم کنند. روند ورشکستگی FTX نیز در ناحیه دلاور ادامه دارد.

مجله: آیا پس از سقوط FTX می توان به صرافی های ارزهای دیجیتال اعتماد کرد؟

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا