🚨 اخبار ارز دیجیتال

جی پی مورگان از بلاک چین برای نقل و انتقالات ۲۴ ساعته دلار با بانک های هندی استفاده می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جی پی مورگان در بحبوحه نشانه های رو به رشد دلارزدایی جهانی، از بلاک چین برای تراکنش های دلاری بین بانکی هند استفاده کرده است.

شرکت خدمات مالی جهانی JP Morgan به بررسی مزایای بلاک چین، معرفی فناوری که برخی از محدودیت‌های مالی سنتی را حذف می‌کند، ادامه می‌دهد.

بلومبرگ در ۵ ژوئن گزارش داد که جی پی مورگان با شش بانک بزرگ هندی برای معرفی یک پلت فرم مبتنی بر بلاک چین که امکان تسویه بین بانکی تراکنش های دلاری را فراهم می کند، شریک شده است.

بانک های شرکت کننده عبارتند از HDFC Bank، ICICI Bank، Axis Bank، Yes Bank، Indus India Bank، و بازوی بانکی خود JP Morgan در شهر فناوری مالی بین المللی گجرات (Gift City).

Kaustub Kulkarni، افسر ارشد کشور در JP Morgan، گفت که پروژه بلاک چین با هدف گسترش قابلیت‌های سیستم‌های پرداخت موجود است. به گفته مدیر اجرایی، این پلتفرم به بانک ها اجازه می دهد تا تراکنش های فوری را به صورت ۲۴ ساعته پردازش کنند.

با سیستم های پرداخت بین بانکی فعلی، تراکنش ها می تواند تا چند ساعت طول بکشد. پرداخت در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات امکان پذیر نیست. کولکارنی استدلال کرد که پایلوت بلاک چین جی پی مورگان این مانع را برطرف خواهد کرد و اظهار داشت:

«با استفاده از فناوری بلاک چین برای تسهیل تراکنش‌های ۲۴ ساعته، پردازش آنی است و GIFT City Bank می‌تواند از مناطق زمانی و ساعات کاری خود پشتیبانی کند.»

این گزارش خاطرنشان می‌کند که این تلاش همچنین کمک به دهلی نو است تا شهر هدیه را به عنوان یک مرکز تجاری جایگزین برای سنگاپور و دبی قرار دهد.

کولکارنی گفت که جی پی مورگان یک پروژه آزمایشی را در ماه های آینده برای تجزیه و تحلیل تجربه بانک ها انجام خواهد داد. این پروژه آزمایشی در روز دوشنبه با استفاده از پلتفرم بلاک چین اونیکس JP Morgan و پس از تایید مقامات مرکز خدمات مالی بین المللی راه اندازی می شود.

مربوط: JPMorgan Chase با علامت تجاری IndexGPT وارد مسابقه هوش مصنوعی مولد می شود

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، JP Morgan پلتفرم مبتنی بر بلاک چین Onyx خود را در سال ۲۰۲۰ با هدف بهبود کیفیت تراکنش‌های پرداخت عمده‌فروشی راه‌اندازی کرد. گزارش شده است که بانک تا آوریل ۲۰۲۳ نزدیک به ۷۰۰ میلیارد دلار تراکنش های وام کوتاه مدت را از طریق Onyx پردازش کرده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که استراتژیست های ارز جی پی مورگان به نشانه هایی از دلارزدایی اشاره می کنند که اکنون در حال ظهور است. استراتژیست ها می گویند: در حالی که دلارزدایی در ذخایر ارزی مشهود است، با کاهش سهم دلار از صادرات به سطوح بی سابقه، کالاها همچنان در حال دلارزدایی هستند.

مجله: بیت کوین با وعده “صفر خالص” در مسیر برخورد است

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا