اخبار ارز دیجیتال

جی پی مورگان مزایای توکن های سپرده را نسبت به استیبل کوین های بلاک چین بانک های تجاری می بیند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک مطالعه JPMorgan Chase پتانسیل توکن های سپرده را به عنوان یک نیروی تثبیت کننده در چشم انداز پول دیجیتال بررسی می کند.

جی پی مورگان چیس و مشاور اولیور وایمن در گزارشی که در ۹ فوریه منتشر شد، بر فناوری بلاک چین در بانکداری تجاری تمرکز کردند. استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تاکنون بر این فضا تسلط داشته اند، اما نویسندگان به مزایای سپرده گذاری اشاره کردند. سکه ای برای ثبات و قابلیت اطمینان.

توکن های سپرده توسط مؤسسات سپرده گذاری در بلاک چین صادر می شوند تا ادعاهای سپرده را نشان دهند. این برخلاف استیبل کوین ها و CBDC ها است که معمولاً توسط شرکت های خصوصی غیر از بانک ها صادر می شوند. این تفاوت صادرکننده یک مزیت مهم است.

با توجه به اینکه توکن‌های سپرده، پول بانک‌های تجاری هستند که در شکل فناوری جدید تجسم یافته‌اند، آنها به عنوان بخشی از اکوسیستم بانکی راحت هستند، مشمول مقررات و نظارتی که امروز برای بانک‌های تجاری اعمال می‌شود.

نویسندگان گزارش اشاره می کنند که مقررات به اعتماد کمک می کند و اعتبار را تضمین می کند و همچنین خطر اجرای توکن سپرده را کاهش می دهد.

استیبل کوین ها در این زمینه به دلیل فقدان استانداردهای ذخیره و حقوق بازخرید نامشخص، پایین تر هستند. به‌علاوه، اگر هنگام سپرده‌گذاری سکه، فراری در یک استیبل کوین رخ دهد، خطر سرایت وجود دارد، زیرا انتظار می‌رود «گسترش سپرده‌های سنتی» در برابر این استرس مقاومت کند.

تحلیل تاریخی سپرده‌های سنتی نشان می‌دهد که این سپرده‌ها منبعی پایدار و قابل اعتماد برای تامین مالی بانک‌های تجاری در طول چرخه‌های اقتصادی بوده‌اند.

اشکال الکترونیکی توکن‌های سپرده مزایایی نسبت به پول نقد دارند، مانند قابلیت برنامه‌ریزی و پرداخت‌های اتمی (هم‌زمان) که ممکن است «تراکنش‌ها را تسریع کند و عملیات پرداخت پیچیده را خودکار کند».

مرتبط: بانک مرکزی بحرین بلاک چین و توکن های JP Morgan را آزمایش می کند

این گزارش ادعا می‌کند که اگرچه فناوری توکن سپرده نسبتاً توسعه نیافته است، اما همچنان می‌تواند به فناوری نوپای CBDC کمک کند و به عنوان “پلی طبیعی برای ادغام CBDC در سیستم بانکی” عمل کند.

JPMorgan Chase پلتفرم بلاک چین Onyx را با سکه JPM داخلی خود در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. ما بسیاری از کاربردهای این فناوری، از جمله تسویه وثیقه، معاملات مخزن، و تجارت فرامرزی را بررسی کرده‌ایم.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا