🚨 اخبار ارز دیجیتال

جی پی مورگان بیت کوین را با سیگار مقایسه می کند

فهرست

  • انتقاد مداوم دیمون از بیت کوین
  • واکنش صنعت

جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان چیس، مقایسه جنجالی بین بیت کوین و سیگار کشیدن انجام داد.

این بانکدار بانفوذ اظهار داشت که از حق خرید بیت کوین حمایت می کند اما هرگز شخصاً روی آن سرمایه گذاری نخواهد کرد.

دیمون در سخنرانی خود در اجلاس کسب و کار بررسی مالی استرالیا، تردیدهایی در مورد سودمندی ارز دیجیتال ابراز کرد و آن را به فعالیت های غیرقانونی مانند قاچاق جنسی، کلاهبرداری و تروریسم مرتبط دانست.

انتقاد مداوم دیمون از بیت کوین

جیمی دیمون که مدت‌ها به دلیل موضع انتقادی خود در مورد بیت‌کوین شناخته می‌شد، بار دیگر به سرمایه‌گذاران بالقوه توصیه کرد از این ارز دیجیتال دوری کنند.

در مصاحبه اخیر با CNBC، دیمون بین فناوری بلاک چین و بیت کوین تمایز قائل شد و از فناوری بلاک چین به دلیل کارایی و پتانسیل آن برای کاربرد در دنیای واقعی از طریق توکن‌سازی تمجید کرد. او همچنین بیت کوین را به عنوان یک دارایی بی ارزش رد کرد و آن را به یک سنگ خانگی تشبیه کرد.

او با تأکید بر این باور خود مبنی بر اینکه مزیت اصلی بیت کوین تسهیل تراکنش های غیرقانونی است، استدلال خود را علیه ارزش سرمایه گذاری این ارز دیجیتال تقویت کرد.

واکنش صنعت

نظرات و درخواست دیمون در ژانویه برای ممنوعیت احتمالی بیت کوین با واکنش چهره های برجسته در صنعت ارزهای دیجیتال مواجه شد. رهبرانی مانند مدیر عامل Grayscale، Michael Sonnenshein، Mike Novogratz از Galaxy Digital، و Brad Garlinghouse مدیر عامل Ripple با نظرات Dimon مخالف بودند.

علیرغم انتقادات، دیمون معتقد است که خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال، موضع محتاطانه او را توجیه می کند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا