اخبار ارز دیجیتال

رسوایی کارکنان JPEX فاش شد، مخمصه Mt Gox، فرار از رویداد با ارز مجازی Diners Club: Asia Express

پس از دستگیری مدیران، کارکنان JPEX مجبور به فرار Token2049 شدند، بازپرداخت‌های Mt. Gox به مدت ۱۰ سال به تعویق افتاد و Diners Club به Web3 در سنگاپور منتقل شد.

جمع‌بندی هفتگی اخبار از شرق آسیا، که مهم‌ترین روندهای این صنعت را انتخاب می‌کند.

رسوایی JPEX به بیش از ۱۶۶ میلیون دلار افزایش یافت

کنفرانس Token2049 که هفته گذشته در سنگاپور برگزار شد، تجربه ای بود که زندگی را تغییر داد. برای برخی دیگر، این رویداد انتظارات را برآورده نکرد، در حالی که برای برخی افراد به دلیل احتمال تعقیب و گریز قریب الوقوع نیروی انتظامی، مجبور شدند غرفه خود را رها کرده و از محل فرار کنند.

در ۲۱ سپتامبر، رسانه های خبری محلی گزارش دادند که پلیس هنگ کنگ ۱۱ نفر را که با صرافی مشکل دار ارزهای دیجیتال JPEX مرتبط بودند، به اتهام کلاهبرداری و راه اندازی یک صرافی دارایی مجازی بدون مجوز دستگیر کرده است. تخمین زده می شود که بیش از ۲۰۰۰ کاربر تحت تأثیر این رسوایی قرار گرفتند که مجموع وجوه مربوط به آن به ۱.۳ میلیارد دلار هنگ کنگ (۱۶۶ میلیون دلار) رسید. پلیس ادعا می کند که دارایی های کاربران توسط مقامات JPEX مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

پلیس هنگ کنگ در یک یورش چشمگیر در ۱۳ سپتامبر، اولین روز کنفرانس، مدیران کلیدی را دستگیر کرد و کارکنان را مجبور به ترک غرفه های شرکت کرد. متعاقباً این صرافی برای لغو داوطلبانه از ثبت نام در کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا درخواست کرد و نشان داد که نهاد استرالیایی دارایی های کمی باقی مانده است. پس از انتشار این خبر، گزارش شده است که JPEX برای جلوگیری از فرار سرمایه، کارمزد برداشت را به ۹۹۹ USDT در هر تراکنش افزایش داد.

JPEX در ۲۰ سپتامبر اعلام کرد که ۴۰۰ میلیون تتر (USDT) سپرده کاربران واجد شرایط بازخرید خواهد بود. با این حال، مشکل اینجاست که این پول فقط از نیمه دوم سال ۲۰۲۵ قابل بازخرید است. این شرکت گفت که ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی و مدیر دارایی‌اش خدمات آسیب‌دیده را به دلیل بررسی‌های جاری اجرای قانون مسدود می‌کنند.

آگهی غرفه JPEX یک روز قبل از حمله پلیس به صرافی ارسال شده است.  (فیس بوک)
آگهی غرفه JPEX یک روز قبل از حمله پلیس به صرافی ارسال شده است. (فیس بوک)

جان لی، مدیر عامل هنگ کنگ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “این اتفاق اهمیت این را نشان می دهد که سرمایه گذاران اگر مایل به سرمایه گذاری در دارایی های مجازی هستند، باید این کار را در یک پلتفرم دارای مجوز انجام دهند. این موضوع را برجسته کرد.” JPEX که در سال ۲۰۱۹ تأسیس شد، حضور خود را در هنگ کنگ با نصب بنرهای برند در ایستگاه‌های مترو و تاکسی‌های محلی به شدت تبلیغ کرد و از افراد مشهوری مانند خواننده جولیان چونگ کمک گرفت.

بازاریابی JPEX قبل از فروپاشی شامل کوپن‌های رایگان برای کاربرانی بود که ثبت‌نام کرده بودند، پیشنهادات تا ۳۰۰ برابر اهرم معاملاتی و بازدهی بیش از ۳۰ درصد در سال استیبل کوین را در اختیار داشت. این شرکت پس از آن علیرغم تضمین های قبلی مبنی بر عدم ورشکستگی، تمام خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد.

لطفاً هم بخوانید
امکانات

چگونه افراد باهوش روی کوین های میم احمقانه سرمایه گذاری می کنند: یک برنامه ۳ نقطه ای برای موفقیت

۶ سوال

۶ سوال با کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال

آیا طلبکاران دریافتی Mt Gox در حال ویران شدن هستند؟

کاربران صرافی منحل شده ارزهای دیجیتال ژاپنی Mt.Gox در ۲۱ سپتامبر با شکست دیگری مواجه شدند، زمانی که اعلام شد که متولی ورشکستگی مهلت پرداخت را یک سال دیگر به تعویق خواهد انداخت. در صورت اجرا، از زمانی که صرافی توسط یک هک ویرانگر در سال ۲۰۱۴ از بین رفت، روند ورشکستگی ۱۰ سال (اگر نه بیشتر) تمدید می شود.

اعتراض قربانیان Mt Gox به تاخیرهای غیرقابل تحمل در بازپرداخت (فید مالی)
اعتراض قربانیان Mt Gox به تاخیرهای غیرقابل تحمل در بازپرداخت (فید مالی)

در ماه آوریل، Mt.Gox آخرین مهلتی را برای طلبکاران تعیین کرد تا ادعاهای خود را در برابر صرافی های منحل شده رمزنگاری ثبت کنند. سپس این شرکت تاریخ هدف را برای بازپرداخت دارایی های کاربران تا اکتبر ۲۰۲۳ تعیین کرد. روند ثبت نام به صورت دوره ای برای چندین سال تمدید شده است. با وجود اطمینان‌های قبلی، متولیان Mt Gox نوشتند:

وی گفت: “با توجه به اینکه ارائه اطلاعات لازم برای طلبکاران بازسازی، تایید آن اطلاعات توسط متولی بازپروری و گفتگوها و به اشتراک گذاری اطلاعات با بانک ها، شرکت های انتقال وجوه، صرافی های ارز مجازی تعیین شده و غیره درگیر در بازپرداخت، زمان می برد. در صورت نیاز به بازپرداخت قبل از بازپرداخت، متولی احیا نمی تواند تا مهلت مقرر بازپرداخت فوق را تکمیل کند.»

Mt.Gox بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان بود که در سال ۲۰۱۴ پس از اینکه کشف شد ۸۵۰۰۰۰ بیت کوین (BTC) مشتریانش در یک طرح پیچیده سیفونی به سرقت رفته است، اعلام ورشکستگی کرد. Ta. از آن زمان، صرافی تقریباً ۲۰۰۰۰۰ بیت کوین بازیابی کرده است. این وجوه به صورت امانی برای طلبکاران نگهداری می شود و ۱۶۲۱۰۶ بیت کوین (۴.۳۸ میلیارد دلار) در آدرس های کیف پولی که توسط TokenUnlock ردیابی می شود نگهداری می شود. در زمان هک، قیمت بیت کوین حدود ۵۸۰ دلار به ازای هر سکه بود، بنابراین بسیاری از طلبکاران می توانستند بازده سرمایه گذاری خود را دریافت کنند، حتی اگر بیش از نیمی از بیت کوین های آنها به سرقت رفته بود.

در ارتباط با طلبکاران، مدیر گفت که تا پایان سال جاری می توان به طلبکاران ثبت نام شده پرداخت کرد. با این حال، همانطور که در دهه گذشته بوده است، (مثل همیشه) بند هشدار زیر را شامل می شود:

لطفاً توجه داشته باشید که بسته به شرایط آینده ممکن است برنامه زمانبندی تغییر کند و زمان مشخصی برای بازپرداخت به هر طلبکار توانبخشی هنوز مشخص نشده است.»

فین‌تک سنگاپور ۱۰ میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند

شرکت سنگاپوری DCS Fintech Holdings یک سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری از Foresight Ventures برای توسعه راه‌حل‌های ramping برای ارزهای دیجیتال و فیات دریافت کرده است.

بر اساس اعلامیه ای در ۲۱ سپتامبر، DCS، که در ابتدا مخفف Diners Club سنگاپور، اولین صادرکننده کارت اعتباری ایالت-شهر بود، از این بودجه برای “ارائه اتصال یکپارچه بین Web2 و Web3” استفاده خواهد کرد. این شرکت قصد دارد یک راه حل پرداخت جدید ایجاد کند. . ” مرکز کارت DCS تابعه آن توسط مقامات پولی سنگاپور برای صدور کارت های اعتباری تنظیم می شود. مدیر عامل کارن لو اظهار داشت:

“تکامل سریع وب ۳ امروزی نیاز به پل زدن پرداخت ها به وب ۲ را ایجاد کرده است، اما ظهور فین تک، پرداخت ها را برای مصرف کنندگان دموکراتیک می کند و تقاضا برای تنوع بیشتر و تجربیات تازه ایجاد می کند. اینها فرصت هایی هستند که DCS آماده استفاده از آنها است.”

به عنوان بخشی از اولین تلاش خود در وب ۳، DCS یک توکن پرداخت با پشتوانه دلار سنگاپور، همچنین به عنوان “DCS” برای بخش خدمات مالی توسعه داده است.

Foresight Ventures، همچنین مستقر در سنگاپور، یک صندوق ۴۰۰ میلیون دلاری است که در وب ۳، هوش مصنوعی و نهادهای مرتبط با بلاک چین سرمایه گذاری می کند. در ماه مه، این شرکت ۱۰ میلیون دلار دیگر را به Web3 Accelerator اختصاص داد که مجموع آن را به ۲۰ میلیون دلار رساند. این شرکت همچنین از صندوق ۱۲۰ میلیون دلاری Say Ecosystem حمایت می کند.

نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا