اخبار ارز دیجیتال

نگرش هنگ کنگ نسبت به ارز مجازی پس از رسوایی JPEX: نظرسنجی

۴۱ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که نمی خواهند دارایی های مجازی یا ارزهای دیجیتال داشته باشند که نسبت به نظرسنجی قبلی ۱۲ امتیاز افزایش داشته است.

بر اساس اولین یافته های یک نظرسنجی جدید، نگرش عمومی نسبت به ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ به دنبال رسوایی تبادل ارزهای دیجیتال JPEX به شدت کاهش یافته است.

این نظرسنجی که توسط دانشکده بازرگانی دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ انجام شده است، با هدف درک اینکه چگونه نگرش عمومی نسبت به دارایی های رمزنگاری شده تحت تأثیر رسوایی JPEX قرار گرفته است.

تحقیقات در ۲۸ سپتامبر، حدود ۱۱ روز پس از علنی شدن اتهامات علیه JPEX آغاز شد و نتایج آن با تحقیقات مشابهی که در آوریل و می انجام شد، مقایسه شد.

دوره نظرسنجی قرار است در ۲۰ اکتبر به پایان برسد، اما نتایج تا کنون نشان می‌دهد که ۴۱ درصد از پاسخ‌دهندگان مایل به نگهداری دارایی‌های رمزنگاری نیستند، که نسبت به نظرسنجی انجام شده در ماه می ۱۲ درصد افزایش داشته است.

در حال حاضر، تنها ۲۰ درصد از پاسخ‌دهندگان می‌خواهند در آینده دارایی‌های کریپتو داشته باشند که ۵ امتیاز کمتر از نظرسنجی قبلی است. این نشانه دیگری است که نشان می دهد احساسات هنگ کنگی نسبت به صنعت کریپتو ممکن است بدتر شود.

HKUST تأیید کرد که تحقیقات دوم در ماه گذشته در پی «عواقب ادعاهای تقلب مالی» در پلتفرم ارزهای دیجیتال انجام شد، اما به طور مستقیم در گزارش خود به JPEX اشاره نکرد.

پروفسور آلن هوانگ، معاون دانشکده بازرگانی دانشگاه فناوری هنگ کنگ، گفت که رویدادهای مالی اخیر توجه عمومی را به صنعت ارزهای دیجیتال افزایش داده است که منجر به “اشتهای سرمایه گذاری محافظه کارانه تر” اخیر شده است. او اضافه کرد:

با تبدیل شدن دارایی‌های مجازی به بخشی از اقتصاد دیجیتال، تلاش‌های آموزشی بیشتری برای افزایش درک عمومی و آگاهی از خطرات و فرصت‌های این حوزه در حال ظهور مورد نیاز است.»

مدرسه بازرگانی HKUST گفت هدف از این نظرسنجی سنجش نگرش و دیدگاه هنگ‌کنگ‌ها نسبت به سرمایه‌گذاری دارایی‌های مجازی بر اساس تجربیات، مقاصد و تدابیر نظارتی است.

مربوط: برخی از کاربران شکایت دارند صرافی ارز مجازی JPEX طرح قفل دارایی را آغاز می کند

نظرسنجی اول شامل ۵۷۰۰ نفر ۱۸ ساله و بالاتر و نظرسنجی دوم با ۲۲۰۰ نفر بین ۲۸ سپتامبر تا ۵ اکتبر بود.

گفته می‌شود که JPEX در یک طرح کلاهبرداری ۱۶۶ میلیون دلاری شرکت داشته است که در ماه‌ها قبل از اینکه مقامات هنگ‌کنگ به طور علنی اعلام کنند که در حال بررسی این مبادله هستند، فاش شد.

در واکنش به حادثه JPEX، پلیس هنگ کنگ و کمیسیون اوراق بهادار و آتی در ۵ اکتبر یک کارگروه ویژه ارز مجازی را برای مقابله با فعالیت های غیرقانونی در صرافی ایجاد کرد.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا