🚨 اخبار ارز دیجیتال

مغز متفکر رسوایی JPEX با دستگیری ۱۱ مظنون همچنان متواری است: گزارش

پلیس هنگ کنگ گفت که رهبران صرافی ارز مجازی JPEX همچنان آزاد هستند و در حال حاضر با کمک اینترپل در حال ردیابی آنها هستند.

طراحان رسوایی مبادلات ارز مجازی JPEX هنگ کنگ (برخی می گویند این بزرگترین کلاهبرداری مالی در تاریخ هنگ کنگ است) علیرغم اینکه تاکنون ۱۱ نفر در رابطه با این حادثه مورد بازجویی قرار گرفته اند، دستگیر شده اند. فرار از تحقیقات مقامات.

بر اساس گزارش ۲۳ سپتامبر در ساوت چاینا مورنینگ پست، پلیس اکنون بیش از ۲۲۶۵ شکایت از قربانیان مبادله دریافت کرده است که مجموع خسارات آن نزدیک به ۱۷۸ میلیون دلار (۱.۴ میلیارد دلار در هنگ کنگ) برآورد شده است. دلار).

به نظر می رسد این شکایت مربوط به مشکلات برداشت ارزهای دیجیتال از پلتفرم باشد. در ۱۵ سپتامبر، صرافی JPEX کارمزد برداشت را به ۹۹۹ USDT افزایش داد.

تاکنون، فهرست افرادی که بنا به گزارش‌ها برای بازجویی بازداشت شده‌اند، شامل جوزف لام چوک، اینفلوئنسر رمزارز نیز می‌شود که به طور علنی از صرافی فاصله گرفته است. من بارها تلاش کرده‌ام.

پلیس همچنین سه کارمند شرکت پشتیبانی فنی JPEX و دو کاربر یوتیوب به نام‌های Zhang Win-yi و Chu Ka-fai را که در مجموع بیش از ۲۰۰۰۰۰ دنبال کننده دارند، در ارتباط با این رسوایی دستگیر کرد.

افراد دیگری که مورد جستجو و بازجویی قرار گرفتند شامل تنها مدیر شرکت، کواک هوران، مدیر رستوران، و سه فرد مشهوری بودند که ظاهراً JPEX را به نوعی در داخل PA تبلیغ می کردند.

با این حال، مقامات هنگ کنگ گفتند که سرکردگان این عملیات همچنان آزاد هستند. پلیس افزود که تحقیقات ادامه دارد و احتمال دستگیری های بیشتری در آینده نزدیک وجود دارد.

پلیس محلی همچنین پس از شناسایی نقل و انتقالات رمزنگاری مشکوک انجام شده از صرافی JPEX، از اینترپل و سایر آژانس های اجرایی بین المللی درخواست همکاری کرد. پلیس همچنین از ارائه دهندگان مخابرات محلی خواست تا دسترسی به وب سایت صرافی را مسدود کنند.

در طول کنفرانس Token2049 که در ۱۳ سپتامبر در سنگاپور برگزار شد، تیم JPEX ظاهراً غرفه شرکتی خود را پس از دستگیری شش کارمند پلیس هنگ کنگ به اتهام کلاهبرداری به دلیل اداره یک صرافی ارزهای دیجیتال بدون مجوز، رها کرد.

مربوط: صرافی مشکل دار ارز مجازی JPEX برای لغو ثبت در استرالیا درخواست می دهد

رسوایی JPEX برای اولین بار در ۱۳ سپتامبر ظاهر شد، زمانی که تنظیم کننده مالی هنگ کنگ بیش از ۱۰۰۰ شکایت در مورد پلتفرم های مبادله ارزهای دیجیتال ثبت نشده دریافت کرد که زیان آن ۱۲۸ میلیون دلار (۱ میلیارد دلار) تخمین زده شد. این زمانی بود که تنظیم کننده مالی هنگ کنگ به مردم اطلاع داد نرخ ارز از دلار هنگ کنگ فراتر خواهد رفت.

این صرافی از آن زمان بسیاری از محصولات پربازده خود را تعطیل کرده و کارمزدهای برداشت را به ۹۹۹ USDT افزایش داده است، در حالی که بازارسازان شخص ثالث را به مسدود کردن نقدینگی “بدخواهانه” متهم کرده است.

در آن زمان، این شرکت ادعا کرد که تلاش کرده است در مقامات مربوطه ثبت نام کند و به رفتار “ناعادلانه” SFC اشاره کرد.

در بیانیه ای در ۲۰ سپتامبر، SFC فاش کرد که JPEX بدون مجوز تجارت دارایی مجازی کار می کند.

طبق وب‌سایت رسمی آن، دفتر مرکزی JPEX در دبی قرار دارد و ادعا می‌کند که مجوز فعالیت‌های معاملات ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، کانادا و استرالیا را دارد. JPEX، که در سال ۲۰۲۰ تأسیس شد، ادعا می کند که دارایی های حدوداً ۲ میلیارد دلاری تحت مدیریت دارد و هدف آن پیوستن به پنج صرافی برتر ارزهای دیجیتال در جهان است.

ریسک سپرده: صرافی های کریپتو در واقع با پول شما چه می کنند؟


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا