🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: پلیس هنگ کنگ ۱۱ میلیون دلار دارایی را در پرونده JPEX بازیابی می کند

رسوایی JPEX با بیش از ۲۳۰۰ قربانی و زیان تخمینی بیش از ۱۷۵ میلیون دلار به یکی از بزرگترین پرونده های کلاهبرداری در ژاپن تبدیل شده است.

رسانه های محلی گزارش دادند، افسر ارشد امنیت هنگ کنگ، کریس تان پینگ کونگ، قول داده است که برای قربانیان کلاهبرداری تبادل ارزهای دیجیتال JPEX عدالت را اجرا کند. دفتر کمیسر امنیت روز چهارشنبه اعلام کرد که پلیس به طور فعال در حال بررسی اپراتورهای کلیدی پشت صرافی کریپتو JPEX است که بزرگترین کلاهبرداری دارایی دیجیتال کشور را سازماندهی کرده است.

کریس تان در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۲۷ سپتامبر گفت که پلیس تاکنون ۱۲ نفر را در این پرونده دستگیر کرده و بیش از یک میلیون دلار (۸ میلیون دلار هنگ کنگ) وجه نقد و ۹.۸ میلیون دلار (۷۷ میلیون دلار هنگ کنگ) پول نقد سرقت کرده است. که دارایی هایش توقیف شده است. طبق گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، املاک و مستغلات و ارزهای دیجیتال نیز شامل خواهند شد.

تان افزود که پلیس به طور فعال در جستجوی مغز متفکر این حادثه است و دستگیری مغز متفکر عامل اصلی حل این پرونده است.

اپراتورهای صرافی ارز مجازی JPEX متهم به راه اندازی یک پلت فرم ارز مجازی بدون مجوز و کلاهبرداری میلیون ها دلاری از مشتریان هستند. آقای تانگ همچنین به مطبوعات اطلاع داد که این شرکت اقدامات خاصی را با همکاری تنظیم کننده های ملی انجام می دهد تا از چنین رفتارهای نادرستی در آینده جلوگیری شود.

پلیس محلی هنگ کنگ ۲۳۶۹ شکایت از قربانیانی دریافت کرد که پولی را که به سختی به دست آورده بودند در صرافی های غیرقانونی از دست دادند. هزینه کل ریزش رادیواکتیو تقریباً ۱۷۸ میلیون دلار (۱.۴ میلیارد هنگ کنگ) برآورد شده است.

پلیس در این حادثه ۱۲ نفر از جمله سه کارمند شرکت پشتیبانی فنی JPEX و دو یوتیوبر Zhang Win-yi و Chu Ka-hua را دستگیر کرد.

مربوط: سازمان تنظیم مقررات اوراق بهادار هنگ کنگ تأییدیه اصولی را به HKVAX می دهد

اولین نشانه های مشکل مربوط به JPEX در ۱۵ سپتامبر ظاهر شد، زمانی که چندین کاربر از مشکل برداشت وجوه خود شکایت کردند. در میان اخبار پرمخاطب در مورد مشکلات برداشت، این پلتفرم به طرز بدنامی هزینه های برداشت را به دنبال هشداری از سوی تنظیم کننده ها برای جلوگیری از برداشت وجه توسط کاربران، به ۹۹۹ Tether افزایش داد.

ریسک سپرده: صرافی های کریپتو در واقع با پول شما چه می کنند؟

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا