🚨 اخبار ارز دیجیتال

JP Morgan به سمت سپرده گذاری برای پرداخت ها حرکت می کند: گزارش

طبق گزارش‌ها، JPMorgan در حال توسعه زیرساخت‌ها برای اجرای یک توکن سپرده جدید است که پرداخت‌های بین بانکی را برای مشتریان شرکت‌ها ممکن می‌سازد.

گزارش بلومبرگ نشان می دهد که غول مالی جی پی مورگان با راه حل جدید مبتنی بر بلاک چین برای تراکنش های فرامرزی، هجوم جدیدی به فضای ارزهای دیجیتال دارد. با این حال، این سیستم تا زمانی که بانک‌ها چراغ سبز را از سوی تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده دریافت نکنند، در دسترس نخواهد بود.

طبق گزارش‌ها، JPMorgan بسیاری از زیرساخت‌ها را برای اجرای توکن سپرده جدید ایجاد کرده است، که ابتدا برای مشتریان شرکتی راه‌اندازی می‌شود تا پرداخت‌ها و تسویه حساب‌ها را سرعت بخشد. توکن های سپرده در بلاک چین توسط مؤسسات سپرده گذاری برای نشان دادن موقعیت های سپرده صادر می شوند. این راه حل برخلاف استیبل کوین ها است که معمولاً توسط نهادهای خصوصی غیر از بانک ها صادر می شوند.

این محصول همچنین با JPM Coin متفاوت است، که در حال حاضر به مشتریان شرکت اجازه می دهد تا دلار و یورو را از طریق موسسات مالی انتقال دهند. از سوی دیگر، توکن سپرده جدید امکان تراکنش با بانک‌های دیگر را فراهم می‌کند و برای اشکال مختلف پرداخت در بلاک چین، از جمله تجارت اوراق بهادار توکن‌شده، مناسب است.

با این حال، توکن های سپرده از نظر انطباق با کوین JPM شباهت هایی دارند، زیرا تراکنش ها از طریق دانش مشتری و فرآیندهای پیشگیری از کلاهبرداری انجام می شود. سال گذشته، توکن جدید در یک تراکنش به عنوان بخشی از Project Guardian، یک ابتکار مشترک بین صنعتی که توسط اداره پولی سنگاپور (MAS) پیشگام بود، مورد استفاده قرار گرفت.

مرتبط: PYUSD PayPal با پذیرش زودهنگام – نانسن مبارزه می کند

یکی از سخنگویان جی پی مورگان به بلومبرگ گفت: “توکن های سپرده مزایای بالقوه زیادی را ارائه می دهند، اما ما همچنین درک می کنیم که تنظیم کننده ها می خواهند قبل از توسعه یا استفاده از محصولات جدید متفکر و کوشا باشند.” بیانیه. زیرساخت بلاک چین می تواند از صدور توکن های سپرده نسبتاً سریع پشتیبانی کند. بر اساس این گزارش، جی پی مورگان مجموعا روزانه ۱۰ تریلیون دلار معامله می کند.

این بانک قبلاً از توکن های سپرده حمایت کرده بود. JPMorgan در ماه فوریه اشاره کرد که توکن‌های سپرده می‌توانند در مقایسه با راه‌حل‌های مشابه مانند استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ثبات و قابلیت اطمینان بیشتری ارائه دهند.

ابتکار توکن سپرده JPMorgan نه تنها راه حل های مبتنی بر بلاک چین را گسترش می دهد، بلکه رقابت بین صادرکنندگان استیبل کوین را نیز تشدید می کند. یکی دیگر از شرکت‌های بزرگی که اخیراً به رقابت پرداخت‌های سریع‌تر با استفاده از توکن‌های کریپتو پیوسته است، PayPal است. شرکت فین‌تک استیبل‌کوین (PYUSD) خود را در اوایل آگوست اعلام کرد و رقبای سنتی در بازار ایالات متحده، مانند Circle، دامنه استیبل‌کوین USD Coin (USDC) را به شش افزایش داده‌اند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا