🚨 اخبار ارز دیجیتال

JP Morgan پلتفرم Tokenization TCN را با BlackRock به عنوان مشتری اصلی معرفی کرد: گزارش

این پلتفرم تبدیل دارایی‌های سنتی به دارایی‌های دیجیتال را امکان‌پذیر می‌سازد و پرداخت‌های زنجیره‌ای سریع‌تر و ایمن‌تر را ممکن می‌سازد.

بلومبرگ گزارش داد، بانک بزرگ آمریکایی JP Morgan یک پلتفرم وثیقه داخلی بلاک چین به نام شبکه وثیقه توکن شده (TCN) را در ۱۱ اکتبر راه اندازی کرد. TCN اولین تراکنش خود را با غول مدیریت دارایی بلک راک انجام داد.

شبکه وثیقه توکن شده برنامه ای است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد از دارایی های خود به عنوان وثیقه استفاده کنند. فناوری بلاک چین اجازه می دهد تا مالکیت امنیتی بدون جابجایی دارایی ها در دفتر اصلی منتقل شود.

در اولین معامله وثیقه عمومی بین جی‌پی مورگان و بلک راک، شبکه TCN سهام یک صندوق بازار پول را به توکن‌های دیجیتالی تبدیل کرد که متعاقباً به عنوان وثیقه برای معاملات مشتقات خارج از بورس بین دو شرکت به بارکلیز منتقل شد.

اولین آزمایش داخلی TCN توسط JPMorgan در می ۲۰۲۲ انجام شد و اکنون که TCN فعال است، خط لوله ای از مشتریان و تراکنش های دیگر دارد. شبکه توکن‌سازی JPMorgan با هدف ساده‌سازی و مقیاس‌پذیری فرآیند پرداخت سنتی در بلاک چین راه‌اندازی شد. استفاده از فناوری توزیع شده، فرآیند را سریعتر، ایمن تر و کارآمدتر کرده است.

تایرون روبان، رئیس دارایی دیجیتال Onyx در JPMorgan، گفت که پلتفرم جدید TCN سرمایه محبوس شده را آزاد می کند و اجازه می دهد تا از آن به عنوان وثیقه برای معاملات در حال استفاده استفاده شود، و گفته می شود که این فناوری باعث بهبود کارایی در مقیاس بزرگ می شود. این پلتفرم ایجاد، انتقال و تسویه دارایی های سنتی توکن شده را امکان پذیر می کند. پلتفرم‌های توکن‌سازی، برخلاف روش‌های دیگر که قبلاً استفاده می‌شدند، امکان حرکت وثیقه را تقریباً آنی می‌دهند.

پلتفرم‌های بلاک چین به مشتریان این امکان را می‌دهند تا به جای اتکا به خطوط اعتباری گران‌قیمت ناامن، از طریق تراکنش‌های مخازن امن با استفاده از وثیقه توکن‌شده، به نقدینگی روزانه دسترسی داشته باشند. مشتریان خارجی که با تراکنش های بلاک چین موافقت می کنند، گره های مخصوص به خود را دارند که می توانند تراکنش ها را تسویه حساب کنند و به گزارش های دیگر دسترسی داشته باشند.

مربوط: JPMorgan Chase با علامت تجاری IndexGPT وارد مسابقه هوش مصنوعی مولد می شود

بانک‌های بزرگ آمریکایی از روزهای اولیه خود به عنوان منتقدان دنیای غیرمتمرکز، مسیر طولانی را طی کرده‌اند و اکنون به دلیل افزایش تقاضا، به طور فعال در حال آزمایش و راه‌اندازی انواع خدمات بلاک چین و رمزنگاری هستند. Masu. این بانک در ژوئن سال جاری از یک راه حل مبتنی بر بلاک چین برای تسویه تراکنش با بانک های هندی استفاده کرد.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده «صفر خالص» است

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا