اخبار ارز دیجیتال

ژاپن ممنوعیت استیبل کوین های خارجی مانند USDT را در سال ۲۰۲۳ لغو می کند: گزارش

۳۱ صرافی رمزارز ثبت شده در آژانس خدمات مالی ژاپن در حال حاضر معامله در استیبل کوین هایی مانند USDT و USDC را ارائه نمی دهند.

تنظیم‌کننده‌های ژاپنی در حال بررسی محدودیت‌های چند ارز دیجیتال اصلی مرتبط با استفاده از استیبل کوین‌ها مانند تتر (USDT) و USD Coin (USDC) هستند.

نیکی در ۲۶ دسامبر گزارش داد که آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) ممنوعیت توزیع داخلی استیبل کوین های صادر شده خارجی را در سال ۲۰۲۳ لغو خواهد کرد.

مقررات جدید استیبل‌کوین ژاپن به صرافی‌های محلی اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های استیبل‌کوین را که مشمول محدودیت‌های امنیتی سپرده و حواله هستند، انجام دهند. این گزارش خاطرنشان می‌کند: «در صورتی که پرداخت‌ها با استفاده از استیبل کوین‌ها گسترده شود، پرداخت‌های فرامرزی ممکن است سریع‌تر و ارزان‌تر شوند.

FSA گفت که مقررات بیشتری در رابطه با کنترل های ضد پولشویی نیز لازم است تا امکان گردش استیبل کوین در ژاپن فراهم شود. مقامات روز دوشنبه شروع به جمع آوری بازخورد در مورد پیشنهادی برای لغو ممنوعیت استیبل کوین ها در ژاپن کردند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، رژیم ژاپنی لایحه ای را تصویب کرده است که صدور استیبل کوین توسط مؤسسات غیربانکی را در ژوئن ۲۰۲۲ ممنوع می کند.

از آنجایی که در حال حاضر هیچ صرافی داخلی وجود ندارد که تجارت استیبل کوین مانند USDT و USDC را ارائه دهد، آخرین اقدامات تأثیر قابل توجهی بر خدمات معاملات ارز دیجیتال ارائه شده در ژاپن خواهد داشت.

طبق اطلاعات رسمی، از ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲، هیچ یک از ۳۱ صرافی ژاپنی ثبت شده در FSA (از جمله شرکت هایی مانند BitFlyer و Coincheck) با استیبل کوین معامله نمی کنند.

BitFlyer، یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال ژاپن، در زمان نگارش مقاله دارای ۵ بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، بیت کوین کش (BCH)، XRP (XRP) و Stellar (XLM) است. من در حال معامله دو ارز دیجیتال هستم. . بر اساس داده های CoinGecko.

FSA بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مربوط: پرداخت های استیبل کوین می تواند در سال ۲۰۲۳ از تمام شبکه های اصلی کارت پیشی بگیرد: داده ها

مقامات ژاپنی اخیراً به طور فعال روی مقررات مربوط به رمزارز کار می کنند. در ۱۵ دسامبر، کمیته مالیاتی حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن، پیشنهادی را تصویب کرد که نیاز شرکت‌های رمزنگاری را به پرداخت مالیات بر روی سود کاغذ توکن‌های صادر شده را از بین می‌برد. پیش از این، تنظیم‌کننده‌های محلی توصیه‌هایی را علیه استفاده از استیبل کوین‌های الگوریتمی مانند Terra USD (UST) صادر کرده بودند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا