اخبار ارز دیجیتال

آژانس خدمات مالی ژاپن قصد دارد تا ژوئن ۲۰۲۳ به استیبل کوین های خاصی اجازه دهد.

به گفته آژانس خدمات مالی، هنوز هیچ شانسی وجود ندارد که بدانیم آیا استیبل کوین های با پشتوانه دلار آمریکا مانند USDT و USDC تا ژوئن ۲۰۲۳ در ژاپن مجاز خواهند بود یا خیر.

طبق گفته مقامات مالی محلی، مقررات جدیدی در ژاپن که به سرمایه گذاران اجازه می دهد با استفاده از استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) معامله کنند، انتظار می رود حداکثر تا ژوئن ۲۰۲۳ تصویب شود.

آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) قصد دارد تا اواخر سال جاری به استیبل کوین های خاصی مجوز دهد و در تلاش است تا ممنوعیت توزیع داخلی استیبل کوین ها را لغو کند.

سخنگوی FSA ژاپن در بیانیه ای به کوین تلگراف گفت: «این بدان معنا نیست که تمام نسخه های خارجی به اصطلاح «استیبل کوین» بدون محدودیت مجاز خواهند بود.

به گفته مقامات FSA، FSA فقط به استیبل کوین هایی اجازه می دهد که بررسی های جداگانه ای را گذرانده اند تا اطمینان حاصل شود که چنین ارزهای دیجیتال از منظر حفاظت از کاربر ایمن هستند. سخنگوی اضافه کرد که این شامل اطمینان از اینکه بدنه به طور مشابه در ژاپن تنظیم می شود و دارایی های اساسی به اندازه کافی محافظت می شود.

مقامات همچنین تاکید کردند که هیچ شانسی برای دانستن اینکه آیا استیبل کوین های اصلی مانند تتر (USDT) و کوین دلار آمریکا (USDC) مجاز خواهند بود یا خیر ندارند. یک نماینده گفت: “FSA فرصت دسترسی به چنین اطلاعاتی را قبل از تصمیم گیری فراهم نمی کند.”

مقررات جدید استیبل کوین ژاپن بخشی از دستور کابینه در مورد اصلاحات ۲۰۲۲ قانون خدمات پرداخت و پیش نویس دستور دفتر کابینه است. مقررات جدید که در دسامبر ۲۰۲۲ معرفی شد، با هدف ایجاد الزامات برای ابزارهای پرداخت الکترونیکی و توسعه روش‌های ثبت مرتبط است.

طبق اطلاعات رسمی، FSA نظرات عمومی در مورد تغییرات قانون خدمات پرداخت را تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ می پذیرد.

سخنگوی سازمان خدمات مالی گفت: پس از تکمیل نظرات عمومی، در نظر داریم تا قبل از ابلاغ و اجرای مقررات، مراحل لازم را طی کنیم و زمان دقیق آن هنوز مشخص نشده است. FSA خاطرنشان کرد که مهلت اجرای قانون برای اوایل ژوئن تعیین شده است.

مربوط: تنظیم‌کننده‌های ژاپنی می‌خواهند با ارزهای دیجیتال مانند بانک‌های سنتی رفتار کنند

همانطور که قبلا گزارش شده بود، پارلمان ژاپن لایحه ای را برای ممنوعیت استیبل کوین های خارجی در ژوئن ۲۰۲۲ تصویب خواهد کرد و صادرکنندگان استیبل کوین را ملزم می کند که چنین ارزهای رمزنگاری شده را به ین ژاپن یا سایر ارزهای قانونی دیگر تبدیل کنند.

قانون جدید، که قرار است در سال ۲۰۲۳ اجرایی شود، به وضوح بر بسیاری از شرکت‌های ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است، زیرا هیچ یک از ۳۱ صرافی ژاپنی ثبت شده در FSA از آن زمان عملیات استیبل کوین را ارائه نکرده‌اند. من اینجا هستم. چندین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Coinbase و Kraken اخیراً فعالیت خود را در ژاپن به دلیل تضعیف بازار ارزهای دیجیتال به حالت تعلیق درآورده‌اند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا