اخبار ارز دیجیتال

ژاپن از پشتوانه الگوریتمی استیبل کوین ها جلوگیری می کند

وضعیت حقوقی بالقوه توصیه آژانس خدمات مالی ژاپن روشن نیست، زیرا قانون فعلی به استیبل کوین های الگوریتمی اشاره نمی کند.

پس از تصویب یک قانون پیشگامانه در مورد استیبل کوین ها در ماه ژوئن، تنظیم کننده های ژاپنی در حال بررسی تکمیل آن با محدود کردن پشتوانه الگوریتمی استیبل کوین ها هستند. این قصد به عنوان توصیه آژانس خدمات مالی (FSA) بود و توسط وزیر امور بین الملل این کشور توموکو آمایا نیز تکرار شد.

آمایا در یک سخنرانی در مورد دارایی های رمزنگاری شده در میزگردی که توسط انجمن رسمی موسسات مالی و پولی (OMFIF) برگزار شد، چارچوب قانونی ژاپن را با تمرکز بر ثبات مالی، حفاظت از کاربر، مبارزه با پولشویی/ تامین مالی تروریسم و ​​تاکید بر عناصر مبارزه توضیح داد. (AML/CFT). این سخنرانی ابتدا در نوامبر ایراد شد، اما FSA سند کامل را در ۷ دسامبر منتشر کرد.

این ارائه ۲۹ صفحه‌ای، رویکرد ژاپن به مقررات ارزهای دیجیتال را که توسط چندین قانون اصلی، از جمله قانون بانکداری، قانون تسویه صندوق، و قانون ابزارهای مالی و مبادلات شکل گرفته است، کدگذاری می‌کند. کسانی که با محیط نظارتی ژاپن آشنا هستند در این مرحله نتوانستند چیز جدیدی بیابند، اما تاکید بر تمایز بین “دارایی های رمزنگاری” و “استیبل کوین های پول دیجیتال” مورد دوم است.

مربوط: بانک ژاپن ین دیجیتال را با ۳ مگا بانک آزمایش می کند

در سخنرانی آمایا نیز تاریخ مشخصی برای قانونگذاری آینده مشخص نشد. با این حال، در بخش «راه رو به جلو» در پایان سند، معاون وزیر به توصیه‌های FSA اشاره می‌کند که گزارش شده است که در ماه اکتبر ارائه شده است. همانطور که نقل قول می رود:

بررسی پیشنهادی بیان می‌کند که یک استیبل کوین جهانی نباید از الگوریتم‌هایی برای تثبیت ارزش خود استفاده کند، که امنیت حقوق بازخرید را تقویت می‌کند.

مقررات فعلی استیبل کوین که در ماه ژوئن کنگره تصویب شد و در ژوئن ۲۰۲۳ به تصویب رسید، استیبل کوین های الگوریتمی را پوشش نمی دهد، بنابراین این توصیه احتمالاً در آینده مورد توجه قانونگذاران قرار خواهد گرفت. خود این صورت‌حساب شاهد افزایش قابل‌توجهی در بازار ارزهای دیجیتال بود که ناشی از فروپاشی توکن Terra بود، با استیبل کوین الگوریتمی Terra USD (UST) که در اوایل ماه می ارزش ۱:۱ خود را در برابر دلار آمریکا از دست داد. .

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا