اخبار ارز دیجیتال

ژاپن پانل متخصص را برای بررسی دایره دیجیتال تشکیل می دهد: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش ها، هیئت وزارتخانه بر توسعه چارچوبی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی بر اساس تحقیقات فنی انجام شده توسط بانک مرکزی ژاپن در دو سال گذشته تمرکز خواهد کرد.

خبرگزاری ژاپنی NHK گزارش داد، وزارت دارایی ژاپن در نظر دارد در ماه آوریل یک پنل تخصصی برای بررسی امکان سنجی معرفی ین دیجیتال ایجاد کند.

بر اساس این گزارش، پنل وزارتخانه بر ایجاد چارچوب ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) با اشاره به تحقیقات فنی انجام شده توسط بانک ژاپن (BOJ) در دو سال گذشته تمرکز خواهد کرد. وزارت بهداشت، کار و رفاه در نظر دارد بر اساس نتایج پنل کارشناسی خود را برای صدور ین دیجیتال آماده کند.

CBDC معادل دیجیتالی ارزهای سنتی مانند دلار آمریکا، ین و یورو است که توسط یک بانک مرکزی صادر و پشتیبانی می شود. برخلاف ارزهای دیجیتال که غیرمتمرکز هستند و توسط دولت ها یا مقامات مرکزی پشتیبانی نمی شوند، CBDC ها توسط یک بانک مرکزی صادر می شوند و در یک سیستم متمرکز عمل می کنند.

در حالی که CBDC ها هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند، مخالفان ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی ابراز نگرانی کرده اند که این فناوری به مقامات پولی کنترل بی سابقه ای بر تراکنش های مالی می دهد. علاوه بر این، برخی استدلال می کنند که CBDC غیر ضروری است و روش های پرداخت سنتی کافی است.

مرتبط: روسیه آزمایش راه اندازی روبل دیجیتال را به دلیل روند قانونی به تاخیر انداخت

با وجود این نگرانی ها، بسیاری از بانک های مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی امکان انتشار CBDC هستند و بحث در مورد استفاده از آنها ادامه دارد. ایالات متحده، چین، هند و چندین کشور اروپایی در حال بررسی قابلیت ارزهای دیجیتال ملی هستند.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) در حال پیشرفت به سمت راه اندازی کامل یک CBDC به نام درهم دیجیتال برای پرداخت های داخلی و فرامرزی است. در ۲۳ مارس، CBUAE اعلام کرد که قراردادهایی را با G42 Cloud و R3 امضا کرده است تا زیرساخت و فناوری را برای اجرای CBDC فراهم کند. علاوه بر پرداختن به چالش‌های پرداخت، انتظار می‌رود درهم دیجیتال دربرگیرندگی مالی را ترویج کند، زیرا این کشور قصد دارد به یک جامعه بدون پول نقد تبدیل شود.نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا