اخبار ارز دیجیتال

ژاپن با 30 درصد از کل ضررهای ناشی از هک ارزهای دیجیتال کره شمالی در صدر جهان قرار دارد: گزارش:


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بر اساس گزارش Elliptic که توسط Nikkei سفارش داده شده است، کشورهای آسیایی بیش از 60 درصد از ضررهای ناشی از هکرها و کاربران باج افزار کره شمالی را به خود اختصاص می دهند. امنیت ضعیف کمک کرد.

بر اساس مطالعه ای که توسط تحلیلگر بلاک چین Elliptic انجام شده است، ژاپن بزرگترین بازنده ارزهای دیجیتال در برابر هکرهای کره شمالی است. بر اساس تحقیقات Elliptic، سه مورد از چهار هدف اصلی برای هکرهای به اصطلاح پادشاهی هرمیت، کشورهای آسیایی هستند.

این مطالعه که به سفارش Nikkei Shimbun، یک نشریه اقتصادی ژاپنی انجام شد، به بررسی ضرر ارزهای دیجیتال به دلیل حملات سایبری از کره شمالی از سال 2017 تا 2022، از جمله حملات هک و باج افزار پرداخت. این روزنامه این حمله را یک «استراتژی ملی» توصیف کرد.

مرتبط: بایننس از طریق صرافی تنظیم شده اکتسابی SEBC دوباره وارد ژاپن می شود

بر اساس مطالعه Elliptic، این حملات 721 میلیون دلار خسارت به ژاپن وارد کرد که معادل 30 درصد از مجموع بیش از 2.3 میلیارد دلاری کل جهان است که مبلغ آن 640 میلیون دلار برآورد شده است. طبق گزارش سازمان ملل، سرقت ارزهای دیجیتال کره شمالی بیش از 2.3 میلیارد دلار هزینه داشته است. قیمت بالای جدید در سال 2022. Nikkei Shimbun گفت:

بر اساس گزارش سازمان تجارت خارجی ژاپن، 721 میلیون دلار سرقت شده از ژاپن معادل 8.8 برابر ارزش صادرات کره شمالی در سال 2021 است.

بر اساس این گزارش، ویتنام با 540 میلیون دلار ضرر در این مدت، دومین کشور مورد حمله قرار گرفت. ایالات متحده با ضرر 497 دلار در رتبه سوم قرار گرفت و هنگ کنگ با ضرر 281 میلیون دلار در رتبه چهارم قرار گرفت.

Elliptic به امنیت ضعیف در بازارهای ارزهای دیجیتال ژاپن و ویتنامی به عنوان مبنایی برای هدف قرار دادن هکرها اشاره کرد. Nikkei Shimbun به نقل از منابع ناشناس اعلام کرد که حداقل سه صرافی ارزهای دیجیتال ژاپن بین سال‌های 2018 تا 2021 به خطر افتاده است.

گروه لازاروس کره شمالی پشت برخی از بزرگ‌ترین سرقت‌ها در ارزهای دیجیتال، از جمله سوء استفاده از پل رونین و هک پل هارمونی است. کره شمالی همچنین گفته می‌شود که توکن‌های غیرقابل تعویض (NTF) را به سرقت برده و وجوه دزدیده شده را از طریق خدمات مالی غیرمتمرکز و میکسرهای رمزنگاری شستشو داده‌اند.

مجله: چرا آنیمیسم به شخصیت های ژاپنی شروعی عالی در بلاک چین می دهدنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا