🚨 اخبار ارز دیجیتال

Jacobi Spot Bitcoin ETF توسط صادرکننده به عنوان “سرمایه گذاری های زیست محیطی” طبقه بندی شده است

Jacobi FT Wilshire Bitcoin ETF توسط صادرکننده به عنوان صندوق بخش ۸ تعریف می شود.

اولین ETF بیت کوین نقطه ای که در بازار اروپا راه اندازی می شود، به عنوان صندوق ماده ۸ توسط ناشر مستقر در لندن Jacobi Asset Management تعریف می شود. وجوه مندرج در ماده ۸ مقررات افشای مالی پایدار اروپا (SDFR) وجوهی هستند که “ویژگی های زیست محیطی و/یا اجتماعی را ترویج می کنند”.

در ۲۹ آگوست، بلومبرگ گزارش داد که Jacobi Asset Management ETF بیت کوین Jacobi FT Wilshire را به عنوان یک صندوق “ماده ۸” طبقه بندی کرده است. این صندوق که در ۱۵ آگوست در بورس اوراق بهادار آمستردام افتتاح شد، بنابراین نه تنها اولین ETF بیت کوین است که در اروپا معامله می شود، بلکه اولین صندوقی است که مشمول مقررات سرمایه گذاری زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی اتحادیه اروپا می شود. ETF.

مربوط: Hashdex با استراتژی منحصر به فرد وارد رقابت Spot Bitcoin ETF می شود

این گزارش به نقل از مارتین بدنار، مدیر عامل Jacobi می‌گوید که سرمایه‌گذاری جزئی در گواهی‌های انرژی تجدیدپذیر (REC) انجام داده است تا ETF را به طور کامل کربن زدایی کند. اما کارشناسان دانشگاهی که توسط روزنامه نگاران مورد سوال قرار گرفته اند، تناقض آشکاری را مطرح می کنند. با توجه به شدت انرژی استخراج بیت کوین، ETFها باید مقادیر زیادی REC خریداری کنند که نه تنها با مقدار انرژی مصرف شده توسط دارایی های BTC مطابقت داشته باشد، بلکه از آن فراتر رود.

Jacobi FT Wilshire Bitcoin ETF در ۱۵ اوت در بورس اوراق بهادار Euronext آمستردام راه اندازی شد، بیش از یک سال پس از راه اندازی برنامه ریزی شده آن در سال ۲۰۲۲. معرفی به عنوان یک نقطه اصلی، یک صندوق بیت کوین با پشتوانه فیزیکی، به سرمایه گذاران فرصت دسترسی به محصولات مالی واقعی با پشتوانه بیت کوین را می دهد.

از همان ابتدا، Jacobi Asset Management بر ماهیت سازگار با محیط زیست ETF تاکید کرد. این صندوق از اطلاعات خارجی برای محاسبه میزان مصرف انرژی شبکه بیت کوین استفاده می کند. سپس REC ها را بخرید و آنها را “دور” کنید. این گواهی ها در یک سرویس بلاک چین ردیابی می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که به سرمایه گذاران اجازه می دهند بیانیه سازگار با محیط زیست صندوق را تأیید کنند.

مجله: “ابر رایانه” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا