اخبار ارز دیجیتال

جک دورسی جایگزین غیرمتمرکز توییتر را پیش می برد

جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر تاکید کرد که راه حل مشکل سانسور توییتر، حذف این پلتفرم از کنترل شرکت ها و دولت است.

تحقیقات داخلی به رهبری ایلان ماسک، مسائل مربوط به سانسور توییتر را شناسایی کرد، که باعث شد، جک دورسی، مدیر عامل سابق این پلتفرم اجتماعی، ایده «پروتکل آزاد و باز» را برای رسانه‌های اجتماعی مطرح کند.

در این پست، دورسی چندین راه حل بالقوه برای مشکلات فعلی پلت فرم توییتر را برجسته کرد. به گفته مدیر عامل سابق توییتر، این شامل انعطاف پذیری آن در برابر کنترل های شرکتی و دولتی، دادن حق حذف محتوا به سازندگان اصلی و اجرای تعدیل از طریق انتخاب الگوریتم ها است. او توضیح داد:

“من قویا معتقدم که محتوایی که شخصی برای اینترنت ایجاد می کند باید دائمی باشد تا زمانی که سازنده اصلی آن را حذف کند. حذف یا تعلیق محتوا نباید امکان پذیر باشد.”

دورسی بر این باور است که پلتفرم توییتر تحت رهبری او و توییتر به شکلی که اکنون هست، به سه اصل که او اشاره کرد، نمی رسد و خود را به خاطر عدم مبارزه برای این پلتفرم سرزنش می کند. او نوشت:

«زمانی که فعالان در سال ۲۰۲۰ وارد سهام ما شدند، من کاملاً از فشار دادن آنها منصرف شدم، بنابراین این مسئولیت تنها من است. […] در آن لحظه، می دانستم که برای شرکت مناسب نیستم و تصمیم گرفتم آن را ترک کنم. ”

دورسی همچنین گفت بزرگترین اشتباه این بود که به جای ایجاد ابزارهایی برای کاربران توییتر برای مدیریت مکالمات خود، بر ایجاد ابزارهایی برای مدیریت مکالمات عمومی تمرکز کرد. او افزود: «این به شرکت قدرت زیادی داد. به گفته مدیر عامل سابق این امر همچنین شرکت را از بیرون تحت فشار قرار داده است.

دورسی هم توییت کرد اشتراک گذاری پیوند Github به یک پروتکل باز مقاوم در برابر سانسور که در حال ساخت است. این پروژه که «یادداشت‌ها و سایر مطالب منتقل شده» نام دارد، با هدف ایجاد امکان ایجاد شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز بر اساس کلیدهای رمزنگاری و امضا است.

مربوط: با بستن دفاتر توییتر و روی آوردن کاربران به گزینه های غیرمتمرکز، کارکنان استعفا می دهند.

در ۱۸ اکتبر، دورسی همچنین تحولات جدیدی را برای Bluesky Social، یک پروژه رسانه اجتماعی غیرمتمرکز که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد، اعلام کرد. هیچ شرکتی نمی تواند تصمیم بگیرد که چه چیزی را در این پلتفرم منتشر کند. در عوض، بازاری برای شرکت‌ها وجود خواهد داشت که تصمیم بگیرند چه چیزی به مخاطبان خود بگویند.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا