اخبار ارز دیجیتال

زمان آن فرا رسیده است که هویت دیجیتالی داشته باشیم

با ورود به دنیای Web3 و Metaverse، راه‌هایی برای حفظ داده‌ها مشاهده می‌کنیم که به کاربران وب، به‌ویژه از طریق هویت‌های دیجیتال، دید و کنترل کامل بر این موضوع را می‌دهند.

نام کاربری و رمز عبور جزء اصلی اینترنت مدرن هستند و تقریباً همه سرویس ها از این روش به عنوان اعتبار خود برای دسترسی استفاده می کنند. اول اینکه داده ها باید در سرورهای خصوصی خارج از کنترل هر فردی ذخیره شوند و دوم اینکه این سرورها همیشه از بالاترین امنیت برخوردار نیستند. ماهیت این سیستم قدرت را از افرادی می گیرد که فقط می توانند امیدوار باشند که داده هایشان ایمن باشد.

این مدل استاندارد شده است، اما لازم نیست همینطور بماند. با ورود به دنیای Web3 و Metaverse، راه‌هایی برای حفظ داده‌ها مشاهده می‌کنیم که به کاربران وب، به‌ویژه از طریق هویت‌های دیجیتال، دید و کنترل کامل بر این موضوع را می‌دهند. این شناسه‌ها گاهی به مالکان کمک می‌کنند تا مشروعیت پروفایل آنلاین، اعتبار حرفه‌ای و غیره خود را اثبات کنند.

ما هنوز در مرحله Dial-up Web3 و metaverse هستیم و این فناوری در زندگی مدرن به پتانسیل کامل خود نرسیده است. زمان آن فرا رسیده است که مصرف کنندگان کنترل هویت دیجیتال خود را به دست گیرند، نه فقط داده های خود را.

نوع جدیدی از هویت

دنیایی را تصور کنید که در آن می توانید داده های اجتماعی، مالی، پزشکی و حرفه ای خود را در گوشی خود نگه دارید. با این حال، نیازی به نگرانی در مورد به خطر افتادن این داده ها وجود ندارد. همیشه. این چشم‌اندازی است که پشت Web3 و هویت‌های دیجیتالی در متاورس وجود دارد.

در حال حاضر، مردم بیشتر این اطلاعات را به صورت آنلاین ذخیره می کنند، که تحت کنترل چندین شخص ثالث است و ممکن است ناامن باشد.

به همین دلیل است که هویت دیجیتال شما حق انسانی شماست. مردم باید داده ها و هویت خود را داشته باشند و به اشتراک بگذارند.

یکی دیگر از موارد استفاده مهم برای هویت های دیجیتال غیرمتمرکز، ارتباط متقابل بین پلتفرم های رسانه های اجتماعی است، جایی که هویت خود به عنوان یک اعتبار واحد برای دسترسی و شهرت عمل می کند. سایت‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر مسدود شده‌اند. کاربران توییتر نمی توانند هویت یا تصویر برند خود را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی حمل کنند و باید برای هر پلتفرم اجتماعی از صفر شروع کنند. هویت‌های دیجیتال غیرمتمرکز، بدون توجه به پلتفرمی که استفاده می‌کنند، تمام تاریخچه، تعاملات و تمجیدها را با صاحبان خود حفظ می‌کنند، بنابراین می‌توانند به رشد برند خود ادامه دهند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

فراتر از رسانه های اجتماعی

سپس عامل مالی وجود دارد. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده کاربران، شرکت‌های بزرگ فناوری سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار از تبلیغات درآمد کسب می‌کنند. واضح است که این داده ها ارزش زیادی دارد، اما هزینه واقعی قربانی کردن کاربران وب است که داده های آنها برای پر کردن جیب این شرکت های بزرگ جمع آوری می شود. کاربران کنترل دارند و می‌توانند انتخاب کنند که از داده‌های خود کسب درآمد کنند یا نه، اما اگر این کار را انجام دهند می‌توانند جبران کنند.

به عنوان مثال، صنعت پزشکی می تواند سود زیادی داشته باشد. سوابق پزشکی ناقص یا نادرست می تواند منجر به اشتباهات محاسباتی قابل توجهی توسط پزشکان شود و موسسات مختلف همیشه داده ها را به اشتراک نمی گذارند، همچنین می تواند به حوزه تعامل رسانه ها نیز تعمیم یابد. این لیست کامل نیست. کلید تامین انرژی این سیستم و دور نگه داشتن آن این است که مطمئن شوید که مالک همیشه روی صندلی راننده است.

هنوز کار برای انجام وجود دارد

وقتی صحبت از هویت دیجیتالی به میان می‌آید، چیزهای زیادی برای خوش‌بین بودن وجود دارد، اما هنوز برای غنی‌سازی زیرساخت‌ها و تشویق به پذیرش کار وجود دارد. یکی نیاز به خدمات یکپارچه‌تر است که از این فناوری بهره می‌برد و به مردم اجازه می‌دهد هویت خود را با خود حمل کنند. مردم نیاز دارند که این سیستم در همه جا حضور داشته باشد تا بتواند به پتانسیل کامل خود برسد و در حال حاضر سرویس های رایج رایج زیادی با استفاده از هویت های دیجیتالی وجود ندارد. این به سرعت در حال تغییر است، اما اشباع کامل مصرف کنندگان زمان می برد.

تا آن زمان، پذیرندگان اولیه فناوری هویت دیجیتال عمدتاً کاربران و خدمات ارزهای دیجیتال بودند. عموم و اکثر شرکت های Web2 تازه شروع به توجه کرده اند و ممکن است برای درک کامل آنها نیاز به کمی آموزش داشته باشند. ما به مستندات خوبی برای توضیح مزایای این هویت ها و یک نقطه ورود صاف برای دسترسی به آنها و درک نحوه استفاده از آنها نیاز داریم.

در نهایت، فقدان استانداردهای کلی برای اجرای این هویت ها وجود دارد. چندین پروژه وجود دارد که من روی آنها کار می کنم، اما دید کلی جامعی از نحوه کار آنها یا نحوه تعامل آنها با یکدیگر ندارم. ما باید این را درک کنیم تا افراد بیشتری بخواهند با آنها درگیر شوند.

این چیزی بیش از یک چشم انداز ساده است، حتی اگر هنوز موانعی برای غلبه بر آن وجود داشته باشد. این فناوری در حال حاضر در دسترس است. چندین راه حل هویت غیرمتمرکز توسعه یافته و آماده استفاده هستند. یک استاندارد هویت می‌تواند به یک معیار صنعت در سراسر Web3 تبدیل شود، یا یک اکوسیستم از هویت‌های قابل همکاری پدیدار شود.

آنچه واقعاً مهم است، سود برای مصرف کننده است. توانایی کنترل هویت باید یک حق اساسی برای هر انسان باشد و دلیلی وجود ندارد که آن را به حوزه دیجیتال تعمیم ندهد. حالا باید انتخاب کنیم که از آن عبور کنیم.

سندی کارتر معاون ارشد و رئیس کانال در Unstoppable Domains، یک پلت فرم هویت دیجیتال و ارائه دهنده دامنه Web3 است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Sandy Carter

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا