اخبار ارز دیجیتال

ایتالیا ۲۶ درصد مالیات بر عایدی سرمایه بر سود ارزهای دیجیتال اعمال می کند

۲۶ درصد مالیات بر عایدی سرمایه بر سود معاملات ارزهای دیجیتال بیش از ۲۰۰۰ یورو (۲۰۶۲.۳ دلار) اعمال می شود.

طبق سند بودجه ای که در اول دسامبر منتشر شد، ایتالیا قصد دارد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را با گسترش قوانین مالیاتی برای شامل تراکنش های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ تشدید کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بودجه سال ۲۰۲۳ شامل طرح هایی برای اعمال مالیات ۲۶ درصدی بر سود بیش از ۲۰۰۰ یورو (۲۰۶۲.۳ دلار) است که در معاملات ارزهای دیجیتال انجام می شود. قبل از این پیشنهاد، ارزهای دیجیتال قبلا “ارز خارجی” در نظر گرفته می شدند و بنابراین نرخ مالیات کمتری داشتند.

براساس این لایحه پیشنهادی، مالیات دهندگان این اختیار را خواهند داشت که ارزش دارایی های دیجیتالی خود را از اول ژانویه اعلام کنند و ۱۴ درصد مالیات بپردازند. این برای تشویق دارندگان دارایی دیجیتال در ایتالیا است تا دارایی های خود را در اظهارنامه مالیاتی خود اعلام کنند.

طبق داده های Tripe A، ۲.۳ درصد از جمعیت ایتالیا (معادل حدود ۱.۳ میلیون نفر) دارایی های رمزنگاری شده در ایتالیا هستند. تا جولای ۲۰۲۲، تخمین زده شد که حدود ۵۷ درصد از کاربران ارزهای دیجیتال مرد، ۴۳ درصد از کاربران زن و بیشتر کاربران در گروه سنی ۲۸ تا ۳۸ سال خواهند بود.

مرتبط: IRS کاربرانی را که تجارت رمزنگاری را گزارش می‌کنند و مالیات نمی‌پردازند احضار می‌کند

به نظر می رسد ایتالیا در مالیات پیشنهادی خود بر ارزهای دیجیتال راه پرتغال را دنبال می کند. در ماه اکتبر، پرتغال، که زمانی به عنوان بهشت ​​مالیاتی ارزهای دیجیتال شناخته می شد، پیشنهاد کرد مالیاتی ۲۸ درصدی بر عایدی سرمایه از ارزهای رمزنگاری شده که کمتر از یک سال نگهداری می شدند، اعمال کند.

دولت پرتغال در بودجه ملی خود در سال ۲۰۲۳ به مالیات ارزهای رمزنگاری شده پرداخت که قبلاً توسط مقامات مالیاتی پرتغال کنار گذاشته شده بود، زیرا دارایی های دیجیتال به عنوان ارز قانونی به رسمیت شناخته نمی شدند.

دولت پرتغال در نظر دارد یک چارچوب مالیاتی «گسترده و مناسب» برای ارزهای دیجیتال از نظر مالیات و طبقه بندی ایجاد کند. لایحه مالیاتی پیشنهادی، عملیات‌های مربوط به استخراج، تجارت و سود سرمایه را هدف قرار می‌دهد.

نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا