اخبار ارز دیجیتال

زمان آن فرا رسیده است که دولت فدرال کالاهای دیجیتال را تعریف کند

اروپا ایالات متحده را پشت سر می گذارد مگر اینکه قانونگذاران برای ارائه یک تعریف نظارتی روشن از ارزهای دیجیتال اقدام کنند.

در این ماه، اتحادیه اروپا (EU) متنی را در مورد یک رژیم مجوز یکسان برای صرافی های ارزهای دیجیتال که در سراسر بلوک اتحادیه اروپا فعالیت می کنند به عنوان بخشی از مقررات بازار کریپتو (MiCA) به توافق رساند. با وجود اینکه ایالات متحده رهبر سنتی جهان در چارچوب های قانونی برای نوآوری است، چنین مقررات روشنی ارائه نمی کند.

صرافی‌های رمزنگاری ایالات متحده در سطح ایالتی تنظیم می‌شوند، با قوانین حواله‌های تکه تکه‌ای که بر تجارت‌ها فشار وارد می‌کند و حمایت ضعیفی از مصرف‌کننده ارائه می‌کند. به نظر ما، بسیاری از توکن‌های دیجیتالی به‌جای اوراق بهادار به‌عنوان کالاهای دیجیتال شناخته می‌شوند. با این حال، هیچ سیستم فدرال یکپارچه ای برای مبادلات ارزهای دیجیتال که کالاهای دیجیتال را فهرست می کنند، وجود ندارد.

برای ایجاد آن، کنگره باید قانونی را تصویب کند که به وضوح «کالاهای دیجیتال» را تعریف کند و یک حوزه قضایی برای کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ایجاد کند تا بر مبادلات کالاهای دیجیتال داخلی نظارت کند. لایحه اخیر دو حزبی که به این موضوع می پردازد نشان می دهد که این دستاورد در دسترس است.

اجازه ندهید هزار گل در سطح ایالت شکوفا شود

ایالت های منفرد، نه دولت فدرال، تنظیم کننده اصلی مبادلات ارزهای دیجیتال و سایر ارائه دهندگان پرداخت آنلاین تحت نام شرکت های انتقال پول هستند. – به طور سنتی دسته ای از شرکت ها به دنبال ارائه دهندگان سیم پول با مکان های فیزیکی در ایالت هستند.

هدف از این قوانین جلوگیری از دست دادن، سرقت یا هدایت نادرست پول مشتریان توسط فرستندگان پول و اعمال مجازات برای کسانی است که این کار را انجام می دهند.

مربوط: چارچوب ضعیف رمزارز بایدن هیچ چیز جدیدی ارائه نکرد

از آنجایی که صرافی‌های ارزهای دیجیتال در سراسر کشور مشتریان دارند، آنها باید قوانین حواله هر ایالت را درک کرده و از آن پیروی کنند.

شکوفه دادن هزار گل در یک “آزمایشگاه ملی تجربی” می تواند در برخی شرایط باعث نوآوری قانونی شود، اما برای کالاهای شبکه ای فرامرزی مانند حواله ها مناسب نیست. در نتیجه، مجوزهای ایالتی برای ارائه دهندگان حواله مدرن ناکارآمد، سنگین و به اندازه کافی محافظت نمی شود.

مهمتر از آن، قوانین حواله باید از مصرف‌کنندگان در برابر دستکاری بازار در معاملات سفته‌بازی دارایی‌های دیجیتال در میان میلیون‌ها نفر محافظت کند، مانند آنچه در صرافی‌های ارزهای دیجیتال رخ می‌دهد.

در همین راستا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار پیشنهاد کرده است که صرافی‌های عرضه‌کننده اوراق بهادار دیجیتال باید به‌عنوان بورس‌های داخلی تلقی شوند، که آنها را تحت رژیم حمایت از سرمایه‌گذار قانون اوراق بهادار قرار می‌دهد.

مربوط: سناتور رامیس: پیشنهاد من با سناتور گیلیبراند به SEC قدرت می دهد تا از مصرف کنندگان محافظت کند

با این حال، این سوال که آیا توکن هایی که در حال حاضر در بورس های داخلی فهرست شده اند، اوراق بهادار هستند یا خیر حل نشده باقی مانده است و در دادگاه به شدت مورد بحث است. Coinbase ادعا می کند که اوراق بهادار را فهرست نمی کند – پایان داستان.

به نظر می رسد توکن هایی که اوراق بهادار نیستند به عنوان کالا تحت صلاحیت CFTC هستند. با این حال، اختیارات نظارتی CFTC فقط در مورد بازارهای مشتقات توکن کالا اعمال می شود و نه برای بازارهای لحظه ای، از جمله صرافی هایی که فقط دارای اختیارات تحقیقاتی و پلیسی هستند.

با استفاده از یک تعریف جامع از “کالاهای دیجیتال”، کنگره بر بازارهای لحظه ای نظارت می کند و به نگرانی های بازار مانند افشای سرمایه گذاران در مبادلات، شفافیت بازار، و کلاهبرداری، دستکاری و تجارت داخلی رسیدگی می کند. شما می توانید یک حوزه قضایی CFTC برای مقابله با آن ایجاد کنید. در عین حال، قوانین صدور مجوز یکسان مرتبط با نقش صرافی به عنوان متولی و ارائه دهنده پرداخت می تواند ایجاد شود.

یک سیستم فدرال یکپارچه که همه آنها را اداره می کند

با توجه به اینکه قانونگذاران هر دو حزب مقررات فدرال ارزهای دیجیتال را اتخاذ می کنند، زمان اقدام کنگره فرا رسیده است. در میان چیزهای دیگر، ما معتقدیم که رژیم فدرال “کالای دیجیتال” که بر مبادلات ارزهای دیجیتال داخلی حاکم است باید حداقل به سه هدف اصلی دست یابد.

اول، با توضیح اینکه در حالی که طرح‌های سرمایه‌گذاری شامل دارایی‌های دیجیتال (معمولاً اولین فروش) باعث اعمال قوانین اوراق بهادار می‌شود، موضوع چنین طرح‌هایی اغلب ابزارهای دیجیتالی است و در نتیجه سرمایه‌گذاران را از اوراق بهادار منصرف می‌کند. . به جای امنیت این تفاوت جدید بودن فناوری بلاک چین را برجسته می کند. به عبارت دیگر، توکن‌ها در نظر گرفته شده‌اند که عمر بیشتری از صادرکننده خود داشته باشند و بین جامعه کاربران بلاک چین خارج از طرح سرمایه‌گذاری اولیه معامله شوند.

این تمایز بین کالاهای دیجیتال و اوراق بهادار نه تنها از نظر قانون اوراق بهادار صحیح است، بلکه برای حفظ اکوسیستم بلاک چین پایدار در ایالات متحده نیز مهم است. رفتار با طرف‌های درگیر در معاملات تجاری استاندارد، از جمله توکن‌ها، به‌عنوان معامله‌گر اوراق بهادار توسط دلال‌ها، رشد کاربر را کند می‌کند و بسیاری از توکن‌های محبوب مانند Axie Infinity (AXS) را از Coinbase حذف می‌کند. لایحه Gillibrand-Lummis یکی از پیش نویس های در حال بررسی در کنگره است که هدف آن جداسازی “دارایی های کمکی” از برنامه های سرمایه گذاری است. این تمایز مفهومی گامی در جهت درست است.

مربوط: تنظیم کننده های فدرال آماده صدور حکم در مورد اتریوم هستند

دوم، رژیم مبادله کالاهای دیجیتالی که توسط CFTC نظارت می‌شود، باید صرافی‌های ارزهای دیجیتال را با حمایت کافی و معنادار از مصرف‌کننده فراهم کند. تلقی توکن ها به عنوان اوراق بهادار و محدود کردن گردش آنها در بلاک چین و تجارت در بازارهای ثانویه در ایالات متحده کشنده است، اما این نشانه آشکاری از سوء استفاده و دستکاری بازار در صنعتی است که ارزش آن در سال گذشته ۳ تریلیون دلار بوده است. به درستی با آن برخورد شود، به همان اندازه غیرقابل قبول است. در این زمینه، MiCA اتحادیه اروپا ممکن است مفید باشد.

سوم، و در نهایت، رژیم جدید کالاهای دیجیتال نباید بار سنگینی بر بازیگران صنعت وارد کند و به حقوق قانونی آنها احترام بگذارد. در ماه اوت، رهبران سنا قانون دو حزبی حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال سال ۲۰۲۲ را معرفی کردند. هدف آن تنظیم مبادلات ارزهای دیجیتال به عنوان دلالان کالا، فروشندگان، متولیان و موسسات تجاری تحت نظارت CFTC است. در حالی که این توجه جدید قانون‌گذاران مورد استقبال قرار می‌گیرد، اما همچنین فعالیت‌های محافظت شده بر اساس قانون اساسی (مانند انتشار نرم‌افزار و ارسال پیام‌های تراکنش‌ها) و تجاوز به افرادی را که فقط در حساب‌های خود ارزهای رمزنگاری شده خرید و فروش می‌کنند، برجسته می‌کند. نگرانی‌های جدیدی در مورد عواقب ناخواسته ایجاد شد.

با ظهور قوانین دارایی دیجیتال بلندپروازانه مانند MiCA، ایالات متحده و صنایع داخلی آن این فرصت را دارند که از رویکردهای حقوقی سایر کشورها قبل از تبدیل شدن به استاندارد جهانی بیاموزند. (MiCA تا سال ۲۰۲۴ اجرایی نخواهد شد.) این همچنین یادآور این است که صنعت بلوک زنجیره بلوغ در حال هدایت نوآوری های قانونی در بازارهای دیگر است. در موضوع مهم تنظیم مبادلات کالاهای دیجیتال، ایالات متحده حداقل عقب نمانده است، اما قطعاً در حال جبران است.

چن لی مدیر عامل Youbi Capital، یک VC دارایی دیجیتال و شتاب دهنده است.
ایوو انچف وکیل بلاک چین و مشاور حقوقی یوبی.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Chen Li & Ivo Entchev

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا