اخبار ارز دیجیتال

دادگاه اسرائیل حکم داد که مقامات می توانند رمزنگاری را در 150 کیف پول در لیست سیاه توقیف کنند

بیش از 150 کیف پول رمزنگاری که به دلیل حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در لیست سیاه قرار گرفته‌اند، اکنون اجازه دارند تمام وجوه خود را پس از حکم دادگاه اسرائیل تخلیه کنند.

طبق گزارش‌ها، دادگاهی در تل‌آویو به دولت اسرائیل اجازه داده است تا تمام رمزارزها را از بیش از 150 کیف پول دیجیتالی که به اتهام حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در لیست سیاه قرار داده است، مصادره کند.

بنا به گزارش رسانه های محلی اسرائیل در 18 دسامبر، وزیر دفاع اسرائیل، بنی گانتز گفت که حکم 15 دسامبر دادگاه منجر به توقیف 33500 دلار اضافی از کیف پول های دیجیتال مرتبط با گروه افراطی اسلامی حماس شد.

قبل از حکم دادگاه، مقامات اسرائیلی از نظر قانونی فقط مجاز به توقیف دارایی های دیجیتالی بودند که مستقیماً با فعالیت های تروریستی مرتبط بودند، اما اجازه نداشتند وجوه اضافی را در همان کیف پول قرار دهند. در دسامبر 2021، مقامات 750000 دلار از کیف پول او کشف و ضبط کردند.

حماس، نهاد حاکمه بالفعل نوار غزه فلسطین از سال 2007، توسط چندین کشور و بلوک بین المللی از جمله ایالات متحده، اتحادیه اروپا، اسرائیل و بریتانیا به طور کامل یا جزئی به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه بندی شده است.

از ژانویه 2019، حماس شروع به درخواست از حامیان خود برای انتقال وجوه با استفاده از بیت کوین (BTC) از طریق اپلیکیشن پیام رسان تلگرام به عنوان راهی برای مبارزه با تحریم ها و انزوای اقتصادی کرد.

پیش از این، گانتز دستوری را در 9 ژوئیه 2021 امضا کرد که به نیروهای امنیتی اجازه داد تا حساب‌های ارزهای دیجیتال مظنون به ارتباط با شبه‌نظامیان حماس را توقیف کنند.

مربوط: اقتصاددان ارشد اسرائیلی توصیه هایی را برای مقررات رمزنگاری ارائه می کند

حساب‌ها عبارتند از Tether (USDT)، Ether (ETH)، Dogecoin (DOGE)، XRP (XRP)، بایننس کوین (BNB)، Zcash (ZEC)، Litecoin (LTC) و سایر آلت‌کوین‌ها. مزرعه برنج.

در فوریه 2022، 30 کیف پول رمزنگاری شده از 12 حساب صرافی مرتبط با حماس نیز توسط مقامات اسرائیلی ضبط شد.

ارزش دقیق دارایی های رمزنگاری توقیف شده به صورت عمومی اعلام نشده است.

نشان داده شده است که ارزهای دیجیتال نقش نسبتاً ناچیزی در تأمین مالی گروه های تروریستی دارند.

نویسنده: Stephen Katte

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا