اخبار ارز دیجیتال

دادگاه اسرائیل حکم داد که مقامات می توانند رمزنگاری را در ۱۵۰ کیف پول در لیست سیاه توقیف کنند

بیش از ۱۵۰ کیف پول رمزنگاری که به دلیل حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در لیست سیاه قرار گرفته‌اند، اکنون اجازه دارند تمام وجوه خود را پس از حکم دادگاه اسرائیل تخلیه کنند.

طبق گزارش‌ها، دادگاهی در تل‌آویو به دولت اسرائیل اجازه داده است تا تمام رمزارزها را از بیش از ۱۵۰ کیف پول دیجیتالی که به اتهام حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در لیست سیاه قرار داده است، مصادره کند.

بنا به گزارش رسانه های محلی اسرائیل در ۱۸ دسامبر، وزیر دفاع اسرائیل، بنی گانتز گفت که حکم ۱۵ دسامبر دادگاه منجر به توقیف ۳۳۵۰۰ دلار اضافی از کیف پول های دیجیتال مرتبط با گروه افراطی اسلامی حماس شد.

قبل از حکم دادگاه، مقامات اسرائیلی از نظر قانونی فقط مجاز به توقیف دارایی های دیجیتالی بودند که مستقیماً با فعالیت های تروریستی مرتبط بودند، اما اجازه نداشتند وجوه اضافی را در همان کیف پول قرار دهند. در دسامبر ۲۰۲۱، مقامات ۷۵۰۰۰۰ دلار از کیف پول او کشف و ضبط کردند.

حماس، نهاد حاکمه بالفعل نوار غزه فلسطین از سال ۲۰۰۷، توسط چندین کشور و بلوک بین المللی از جمله ایالات متحده، اتحادیه اروپا، اسرائیل و بریتانیا به طور کامل یا جزئی به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه بندی شده است.

از ژانویه ۲۰۱۹، حماس شروع به درخواست از حامیان خود برای انتقال وجوه با استفاده از بیت کوین (BTC) از طریق اپلیکیشن پیام رسان تلگرام به عنوان راهی برای مبارزه با تحریم ها و انزوای اقتصادی کرد.

پیش از این، گانتز دستوری را در ۹ ژوئیه ۲۰۲۱ امضا کرد که به نیروهای امنیتی اجازه داد تا حساب‌های ارزهای دیجیتال مظنون به ارتباط با شبه‌نظامیان حماس را توقیف کنند.

مربوط: اقتصاددان ارشد اسرائیلی توصیه هایی را برای مقررات رمزنگاری ارائه می کند

حساب‌ها عبارتند از Tether (USDT)، Ether (ETH)، Dogecoin (DOGE)، XRP (XRP)، بایننس کوین (BNB)، Zcash (ZEC)، Litecoin (LTC) و سایر آلت‌کوین‌ها. مزرعه برنج.

در فوریه ۲۰۲۲، ۳۰ کیف پول رمزنگاری شده از ۱۲ حساب صرافی مرتبط با حماس نیز توسط مقامات اسرائیلی ضبط شد.

ارزش دقیق دارایی های رمزنگاری توقیف شده به صورت عمومی اعلام نشده است.

نشان داده شده است که ارزهای دیجیتال نقش نسبتاً ناچیزی در تأمین مالی گروه های تروریستی دارند.

نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا