🚨 اخبار ارز دیجیتال

اسرائیل و هنگ کنگ تست CBDC خرده فروشی را با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی و فراگیری کامل می کنند

مرجع پولی هنگ کنگ، بانک اسرائیل، و بانک تسویه حساب های بین المللی برای رسیدگی به مسائل پیچیده rCBDC همکاری کردند.

بانک تسویه بین المللی (BIS) و بانک های مرکزی هنگ کنگ و اسرائیل نتایج پروژه سرا را در ۱۲ سپتامبر اعلام کردند. این پروژه یک مشارکت دولتی و خصوصی بود که از واسطه های خصوصی برای ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی (rCBDC) استفاده کرد. ) ویژگی های مطلوب پول نقد را با مزایای دیجیتالی کردن ترکیب می کند.

این پروژه از تجربه متنوع بانک‌های مرکزی برای ترکیب تعدادی از سیاست‌ها، امنیت، فناوری و قابلیت‌های قانونی از پیش تعریف‌شده استفاده کرد. شرکت‌کنندگان خصوصی شامل شرکت‌های فین‌تک FIS و M10 Networks با محصولات اصلی، Clifford Chance در تحلیل حقوقی، و Check Point Software Technologies در امنیت سایبری بودند. این پروژه اثبات مفهوم بود.

در اکوسیستم Sela، بانک‌های مرکزی صادرکننده rCBDC، دفتر کل rCBDC را با استفاده از حساب‌های کاربر نهایی شبه ناشناس مدیریت می‌کنند و تسویه فوری را از طریق سیستم تسویه ناخالص بی‌درنگ (RTGS) ارائه می‌کنند. مؤسسات تأمین مالی حساب های کاربران را مدیریت می کنند و rCBDC را به سپرده های بانکی و پول نقد تبدیل می کنند. واسطه‌ای به نام فعال‌کننده دسترسی، تمام خدمات مشتری مانند انطباق با مشتری، مجوز، و مسیریابی را مدیریت می‌کند، در حالی که کاربران نهایی با استفاده از کلیدهای رمزنگاری، کنترل کیف پول الکترونیکی خود را حفظ می‌کنند.

موارد مرتبط: تنظیم کننده های هنگ کنگ به توکن سازی برای بهبود بازار اوراق قرضه چشم دوخته اند: گزارش

یکی از مزایای این اکوسیستم سهولت دسترسی آن برای مؤسسات مالی خصوصی برای انجام خدمات مالی جدا نشده است که گفته می شود رقابت را افزایش می دهد و منجر به افزایش دسترسی کاربران می شود. فعال‌کننده‌های دسترسی حساب ایجاد نمی‌کنند، سوابق را نگهداری نمی‌کنند، یا پول را مدیریت نمی‌کنند و الزامات نظارتی اعمال شده بر روی آنها را کاهش نمی‌دهند.

موانع کمتر برای ورود در مقایسه با بازارهای پرداخت موجود می‌تواند مشارکت گسترده‌تری از جمله شرکت‌های کوچک و متوسط ​​را در ارائه خدمات rCBDC ممکن کند. [small and medium-sized enterprises]، جامعه مدنی و موسسات خیریه، ارائه دهندگان تجارت الکترونیک، مراکز اجتماعی و شرکت های فناوری. ”

موسسات مالی به معنای سنتی بانک ها، اتحادیه های اعتباری و سازمان های مشابه درک می شوند. بنابراین منجر به بی واسطه گری نمی شود. کاربران Project Sela rCBDC برای استفاده از خدمات این موسسات برای تبدیل rCBDC به و از پول نقد، نیازی به داشتن حساب ندارند. پرداخت ها توسط بانک مرکزی تسویه می شود و کاربران همیشه کنترل پول خود را دارند. شرکت کنندگان بانک مرکزی به عنوان اپراتور سیستم دفتر کل توزیع شده فرض می شوند.

گزارش‌های RTGS به نقاط ضعف سیستم اشاره می‌کنند، زیرا معمولاً ۲۴ ساعت شبانه‌روز در دسترس نیست و برای تراکنش‌های مکرر و کوچک طراحی نشده است. راه حل های فنی بالقوه را مورد بحث قرار دهید.

مجله: ریپل، ویزا به خلبان CBDC هنگ کنگ، اتهامات Huobi، توکن های GameFi 300٪ افزایش یافته است: آسیا اکسپرس


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا