اخبار ارز دیجیتال

ISDA تعریف استانداردی را برای مشتقات دارایی دیجیتال منتشر می کند

انجمن بین المللی مبادلات و مشتقات در حال کار بر روی دو مقاله برای رسیدگی به خطرات قانونی اساسی در بازار ارزهای دیجیتال است.

طبق بیانیه‌ای که در ۲۶ ژانویه منتشر شد، انجمن بین‌المللی مبادلات و مشتقات (ISDA) در حال کار بر روی دو سند برای رسیدگی به خطرات قانونی اساسی در بازار ارزهای دیجیتال، از جمله ورشکستگی صرافی‌های ارزهای دیجیتال است.

انگیزه این ابتکار فروپاشی صرافی رمزارز FTX و ورشکستگی‌های قبلی بود که «یک آبشار از نگرانی‌های نقدینگی و پرداخت بدهی در سراسر اکوسیستم کریپتو ایجاد کرد». از جمله، این مقاله راهنمایی هایی را برای فعالان بازار در مورد مالکیت ارزهای دیجیتال و نقش واسطه ها در ورشکستگی ارائه می دهد.

از آنجایی که شرکت‌کنندگان عمده بازار ممکن است ورشکست شوند، شرکت‌ها باید در نظر بگیرند که چگونه ریسک اعتباری طرف مقابل خود را مدیریت می‌کنند، کدام ساختار واسطه یا نگهبانی مناسب‌تر است و از چه ابزارهایی در سناریوی ورشکستگی استفاده خواهند کرد. اعمال قوانین ورشکستگی موجود برای دارایی‌های جدید. کلاس ها به طور اجتناب ناپذیری شامل توصیفات حقوقی و سایر موضوعاتی می شوند که باید برای ایجاد اطمینان لازم به آنها پرداخت.

علاوه بر این، انجمن استدلال کرد که اصل مکرر “این کلید شما نیست، رمز ارز شما نیست” ممکن است یک مشکل اساسی حل شده در بازارهای سنتی باشد که هنوز در حال تکامل هستند، یا صنعت کریپتو گفت که به نظر می رسد به این معنی است که ممکن است در بازارهای سنتی وجود نداشته باشد. . صاحب دارایی؟ یا اینکه «عواقب ورشکستگی یک واسطه برای اشخاصی که مستقیماً مالک نیستند، اما دارایی‌ها را به‌طور غیرمستقیم از طریق یک واسطه در اختیار دارند، چیست؟» به ویژه در این بیانیه آمده است:

فروپاشی FTX نشان می‌دهد که چنین هنجاری‌هایی هنوز در بازار ارزهای دیجیتال در حال تکامل هستند (یا ممکن است هنوز وجود نداشته باشند). این مسائل توسط فعالان بازار به خوبی درک نشده است. اگر ریسک‌ها به اندازه کافی مدیریت نشوند، ممکن است ضررهای سرمایه غیرقابل پیش‌بینی و قابل توجهی رخ دهد.

این نشریات استانداردهایی را در مورد شبکه انحلال و وثیقه ارائه می‌کنند و در مورد مسائل مربوط به دارایی‌های دیجیتالی مشتریان که توسط واسطه‌ها نگهداری می‌شوند و نحوه نگهداری و رسیدگی به آنها در سناریوی ورشکستگی بحث می‌کنند. این اسناد همچنین مستندات قانونی و مورد نیاز برای ایجاد مالکیت دارایی های دیجیتال و استفاده از آنها به عنوان وثیقه را ارائه می دهد.

ISDA یک انجمن تجاری خصوصی است که عمدتاً از بانک هایی تشکیل شده است که در بازار مشتقه های خارج از بورس معامله می کنند. هدف انجمن به عنوان بخشی از فعالیت های خود شناسایی و کاهش ریسک در بازار است.

نشست نهایی سالانه USDA در ماه می ۲۰۲۲ با حضور سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق رهبر صنعت کریپتو FTX برگزار شد. از سخنرانان اصلی این رویداد می‌توان به گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا اشاره کرد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا