اخبار ارز دیجیتال

آیا پیام رسانی Web3 جایگزین WhatsApp و iMessage می شود؟ یکی از بنیانگذاران XMTP توضیح می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شین مک، یکی از بنیانگذاران XMTP، خوشبین است که پیام رسانی وب ۳ نقشی کلیدی در ورود توده ها به صنعت بازی خواهد کرد.

آن را هش کن در قسمت ۲۴، پیام‌رسانی Web3 را با Shane Mac، یکی از بنیان‌گذاران XMTP، یک پروتکل و شبکه باز برای پیام‌رسانی امن Web3 بررسی می‌کنیم و تفاوت‌های بین پیام‌رسانی Web2 و Web3 را توضیح می‌دهیم. مک همچنین بحث می‌کند که چگونه پیام‌رسانی وب ۳ می‌تواند بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های تجربه کاربر فعلی، پذیرش قابل توجهی در صنعت را در آینده ایجاد کند.

قبل از XMTP، شین Assist را تأسیس کرد و اولین پیام‌رسانی تجاری را برای Facebook Messenger، Apple Business Chat، Google Business Messaging و SMS ساخت. در این قسمت آن را هش کن، مک توضیح می دهد که چرا از ساخت یک پلت فرم پیام رسانی Web2 به ساخت یک پلت فرم پیام رسانی Web3 تغییر مکان داده است. به گفته وی، پیام رسانی باید بر اساس هویت های جدید تکامل یابد. او توضیح می دهد که در حالی که پیام های تلفنی (SMS) بر اساس شماره تلفن های همراه ساخته شده است، پلت فرم های رسانه های اجتماعی جدید مانند فیس بوک و اینستاگرام نیز با هویت های جدید همراه هستند. Web3 شکل جدیدی از هویت را ارائه می دهد که در آن افراد دارای ثروت و شخصیت مرتبط با آدرس کیف پول خود هستند اما نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. او این شکل جدید هویت را همراه با پیام رسانی به عنوان یک «نوآوری عظیم» و «فرصت عظیم» توصیف می کند.

اعتبار بخشیدن به پیامی با امضای کیف پولی که همان امضای کیف پولی است که ثابت می‌کند مالک آنچه ادعا می‌کنید مالک آن هستید، نوآوری بزرگی به نظر می‌رسد.

Elisha GhCryptoGuy از مک می‌پرسد که آیا پیام‌رسانی Web3 چیزی بیش از یک حقه با برند Web3 است؟ مک توضیح می‌دهد که پیام‌رسانی Web3 ابزارهای منحصر به فردی را به کاربران ارائه می‌دهد که پیام‌رسانی Web2 نمی‌تواند ارائه دهد. او استدلال می‌کند که اگر تمام مکالمات و ارتباطات خود را در یک کلید خصوصی ذخیره کنید، می‌توانید هنگام تعویض پلتفرم حافظه خود را حفظ کنید. مک معتقد است این گام مهمی برای کنترل کامل کاربران بر اطلاعات و تعاملات آنها در اینترنت است.

مربوط: چگونه فناوری بلاک چین و DeFi می توانند به حل بحران مسکن کمک کنند

اپیزود کامل را بشنوید آن را هش کن از Shane Mac با Apple Podcasts، Spotify، Google Podcasts یا TuneIn استفاده کنید. همچنین می توانید لیست کامل پادکست های آموزنده کوین تلگراف را در صفحه پادکست های کوین تلگراف بررسی کنید.

نویسنده: Elisha Owusu Akyaw

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا