اخبار ارز دیجیتال

آیا اقدام SEC علیه BUSD بیشتر درباره بایننس است تا استیبل کوین؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اقدام اجرایی SEC علیه BUSD سؤالاتی را در مورد اینکه آیا تنظیم کننده روی بازار استیبل کوین متمرکز شده است یا صرافی ارز دیجیتال Binance، ایجاد می کند.

استیبل کوین با نام تجاری بایننس، Binance USD (BUSD)، یک استیبل کوین دلاری است که توسط پلتفرم زیرساخت بلاک چین Paxos Trust Company صادر شده است و دومین استیبل کوین بزرگ پس از تتر (USDT) و USD Coin Circle (USDC) است و سومین استیبل کوین است.

Paxos قبلاً ادعا کرده بود که BUSD به طور کامل توسط ذخایر ذخیره شده در ارزهای فیات یا اسناد خزانه داری ایالات متحده پشتیبانی می شود. طبق گزارشات، BUSD توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) تایید و تنظیم می شود.

Paxos در سال ۲۰۱۹ با صرافی ارزهای دیجیتال Binance همکاری کرد تا یک استیبل کوین مورد تایید NYDFS را راه اندازی کند. Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس گفت که صرافی مجوز نام تجاری Binance را به Paxos داده است و BUSD “کاملاً تحت مالکیت و کنترل Paxos است.”

با این حال، در ۱۲ فوریه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اطلاعیه ولز را به Paxos صادر کرد. این اخطار نامه ای است که تنظیم کننده ها از آن برای آگاه کردن شرکت ها از اقدامات اجرایی برنامه ریزی شده استفاده می کنند. در این اطلاعیه ادعا شده بود که BUSD یک اوراق بهادار ثبت نشده است. پس از دریافت اخطار ولز، پاسخ دهندگان ۳۰ روز فرصت دارند تا از طریق خلاصه های حقوقی موسوم به پرونده های ولز پاسخ دهند.

یک روز بعد، NYDFS به Paxos دستور داد تا صدور BUSD جدید را متوقف کند، با استناد به برخی مسائل حل نشده در مورد نظارت Paxos بر رابطه BUSD با Binance. Paxos از آن زمان تصمیم به قطع روابط با Binance به دلیل بررسی های نظارتی گرفت و گفت که با SEC همکاری می کند تا این موضوع را به طور سازنده حل کند.

در همین حال، Binance امیدوار است که SEC اقدامات اجرایی را بر اساس حماسه BUSD ارائه نکند و به Cointelegraph گفت:

“ما امیدواریم که SEC ایالات متحده اقدام اجرایی در مورد این موضوع ارائه نکند. انجام این کار توسط حقایق یا قانون قابل توجیه نیست. من حدس می زنم.”

Paxos با استناد به بحث های جاری با SEC از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرد. این شرکت یک ایمیل داخلی برای Cointelegraph ارسال کرد که در آن چارلز کاسکاریلا، بنیانگذار Paxos، موضع قبلی خود را تکرار کرد که BUSD یک امنیت نیست.

کاسکاریلا در بیانیه ای اعلام کرد که سوابق مورد استفاده برای شناسایی اوراق بهادار در ایالات متحده به عنوان تست هوی و ریوز شناخته می شود. او گفت BUSD استانداردهای امنیتی را برآورده نمی کند.

استیبل‌کوین‌های ما همیشه با معادل‌های نقدی (دلار و اسناد خزانه‌داری ایالات متحده) پشتیبانی می‌شوند، اما نه اوراق بهادار. من مشتاقانه منتظر ادامه این گفتگو هستم. البته در صورت لزوم از موضع خود در این دعوا دفاع خواهم کرد و به همان اندازه اطلاعات را به اشتراک خواهم گذاشت. ممکن است.”

تتر، صادرکننده بزرگترین استیبل کوین بر اساس ارزش بازار، مستقیماً به سؤالات خاصی در مورد طبقه بندی استیبل کوین ها به عنوان اوراق بهادار پاسخ نداد. «تتر روابط خوبی با آژانس های مجری قانون در سراسر جهان دارد و متعهد است که با رعایت همه موارد قابل اجرا، ایمن و شفاف عمل کند. قوانین و مقررات» گفته است.

آیا استیبل کوین تمرکز دارد یا ماهی های بزرگتری وجود دارد؟

بسیاری از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال از اتهاماتی مبنی بر اینکه BUSD یک امنیت است و اقدامات اجرایی علیه آن گیج شده بودند. این به این دلیل است که BUSD “پایدار” است و پیوند ۱:۱ را با دلار آمریکا حفظ می کند و استفاده از آن را برای اهداف سفته بازی محدود می کند.

تنها چند روز پس از اقدام SEC علیه BUSD، شایعاتی مبنی بر ارسال اخطارهای مشابه ولز به سایر صادرکنندگان استیبل کوین از جمله Circle و Tether آغاز شد. Dante Disparte، مدیر ارشد استراتژی Circle، چنین شایعاتی را رد کرد و گفت که صادرکننده استیبل کوین چنین سندی را دریافت نکرده است.

در اوایل این ماه، برخی از کارشناسان حقوقی به کوین تلگراف توضیح دادند که چگونه استیبل کوین ها به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند. استیبل کوین‌ها پایدار در نظر گرفته می‌شوند، اما آرون لین، مدرس ارشد در مرکز نوآوری بلاک چین RMIT، گفت که خریداران می‌توانند از انواع فرصت‌های آربیتراژ، پوشش ریسک و سرمایه‌گذاری بهره ببرند.

او همچنین توضیح داد که در حالی که پاسخ روشن نیست، می توان استدلال کرد که آیا استیبل کوین ها برای تولید پول ایجاد شده اند یا اینکه مشتقات اوراق بهادار هستند.

برخی از اعضای انجمن کریپتو گفت این موضوع ممکن است به اندازه بایننس فقط یک استیبل کوین نباشد، که نشان می دهد SEC هیچ اقدامی در مورد افزایش استیبل کوین با پشتوانه طلای Paxos به نام Pax Gold (PAXG.) انجام نداده است.

کارول گوفورث، استاد دانشگاه آرکانزاس و استاد حقوقی کلایتون ان. لیتل، به کوین تلگراف گفت که این موضوع ممکن است بیشتر در مورد بایننس باشد تا خود استیبل کوین.

“مشکلات ذاتی با آن دارایی رمزنگاری خاص به دلیل روابط و روابط آن با Binance وجود دارد. این به دلیل عدم شفافیت و دقت اطلاعات گزارش شده است.”

گوفورث اضافه کرد که قیمت‌های استیبل کوین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ثابت باشند، که به نظر می‌رسد دقیقا برعکس انتظارات سود باشد.

گوفورت گفت: با این وجود، ما می‌توانیم این استدلال بالقوه را ببینیم که استیبل کوین‌ها تراکنش‌های سریع در اشکال دیگر ارزهای دیجیتال را امکان‌پذیر می‌کنند. ، گفت:

می توان استدلال کرد که “سود” شامل ارزش اضافی حاصل از توانایی انجام چنین معاملاتی است، اما این کمی غیر منطقی به نظر می رسد. مهم است زیرا یکی از اجزای آزمون قرارداد سرمایه گذاری است).

تنها چند هفته پس از اقدام اجرایی علیه BUSD، SEC درخواستی ارائه کرده است که بایننس.US را از تایید نهایی پیشنهاد یک میلیارد دلاری برای دارایی‌های متعلق به وام‌دهنده ارز دیجیتال ورشکسته Voyager Digital منع کرده است. SEC فروش بالقوه Voyager Tokens (VGX) صادر شده توسط Voyager را علامت گذاری کرده است. این “ممکن است یک پیشنهاد یا فروش ثبت نشده اوراق بهادار تحت قوانین فدرال باشد.”

مجموعه ای از اقدامات اجرایی توسط SEC علیه جنبه های مختلف کسب و کار بایننس، بسیاری را به این باور رسانده است که تنظیم کننده ها صرافی ها را هدف قرار می دهند و نه صنعت استیبل کوین.

حوزه قضایی SEC مورد بحث

در بحبوحه افزایش مداوم اقدامات اجرایی در بازارهای رمزنگاری، صلاحیت SEC نیز به ویژه در مورد استیبل کوین ها زیر سوال رفته است. در مصاحبه اخیر، جرمی آلر، مدیر عامل شرکت صادرکننده USDC Circle، گفت که “پایت کوین پرداخت” یک سیستم پرداخت است، نه یک امنیت.

Allaire استدلال می کند که SEC تنظیم کننده مناسبی برای استیبل کوین ها نیست و بیان می کند که “در همه جای دنیا، از جمله ایالات متحده، دولت ها به طور خاص اعلام کرده اند که استیبل کوین های پرداخت یک سیستم پرداخت و فعالیتی از رگولاتورهای بانکی هستند. دلیلی وجود دارد. به شما می گویم” او گفت.

کوین بیس، اولین صرافی ارزهای دیجیتالی که در نزدک فهرست شده است، درگیری امنیتی خاص خود را در رابطه با محصول سهام خود دارد. همچنین تصمیم SEC برای درگیر شدن با استیبل کوین ها را زیر سوال می برد و ادعا می کند که آنها اوراق بهادار هستند.

سال ۲۰۲۲ یک سال فاجعه بار برای صنعت کریپتو است، به طوری که اکثر دارایی های کریپتو بیش از ۷۰ درصد ارزش خود را از بالاترین سطح بازار از دست می دهند. خارج از زمستان کریپتو، فروپاشی غول‌های وام‌دهنده کریپتو، صرافی‌ها و صندوق‌های ثروت به نگرانی مهم‌تری تبدیل شده است. سپس بسیاری از رگولاتور به دلیل عدم اطمینان از امنیت سرمایه گذار و عدم اجرای مقررات سوال کردند. در سال ۲۰۲۳، جداول تغییر کرده است و رگولاتورها کاملاً علیه شرکت‌های رمزنگاری هستند. اما اکنون که اقدام کرده اند، رویکرد و نیت آنها زیر سوال رفته است.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا