اخبار ارز دیجیتال

آیا «تست هووی» منسوخ شده است؟نوسازی مقررات در عصر دیجیتال

نرخ و دامنه پذیرش ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر نیاز مبرم به مقررات مدرنی را نشان می‌دهد که از سرمایه‌گذاران محافظت می‌کند و در عین حال به نوآوری اجازه رشد می‌دهد.

نرخ و دامنه پذیرش ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر نیاز مبرم به مقررات مدرنی را نشان می‌دهد که از سرمایه‌گذاران محافظت می‌کند و در عین حال به نوآوری اجازه رشد می‌دهد. همانطور که وجود دارد، بیشتر توکن های رمزنگاری در منطقه خاکستری مقررات قرار می گیرند زیرا در محدوده سیستم مالی سنتی قرار نمی گیرند.

امروزه SEC «آزمون هاوی» را که یک تحلیل حقوقی بر اساس تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده در سال ۱۹۴۶ است، برای تمایز بین اوراق بهادار و غیر اوراق بهادار اعمال می کند. SEC معتقد است که اوراق بهادار “سرمایه گذاری وجوه در شرکت های مشترک با انتظار معقول سود از تلاش های دیگران است.”

اما شکاف های واضحی در وضوح نظارتی در مورد اینکه چه کسی این طبقه بندی را تعیین می کند و چگونه آن را در ساختار امروزی اعمال می کند وجود دارد. برخی به طور خاص برای جلوگیری از طراحی شده اند

علاوه بر این، برخلاف باغ های مرکبات که در آن سرمایه گذاران درگیر هستند، SEC در مقابل هاوی، هرگز قصد خرید یا خوردن میوه ای را نداشتند که از آن حمایت می کنند، اما علاقه مندان به ارزهای دیجیتال اغلب چیزهایی فراتر از بازگشت سرمایه (ROI) را می بینند. ، ما آینده ای را می بینیم که در آن موارد استفاده مانند مصرف کنندگان از توکن ها برای تراکنش در بلاک چین یا مشارکت را مشاهده می کنیم. در برنامه های غیرمتمرکز

در زیر می‌خواهیم یک فرآیند جایگزین برای توصیف سکه‌ها و توکن‌های کریپتو پیشنهاد کنیم.

کاملاً غیر متمرکز و کاملاً متمرکز

در مورد دارایی های دیجیتال مراحل مختلفی وجود دارد، از کاملاً غیرمتمرکز تا کاملاً متمرکز. جایی که یک دارایی در این طیف قرار می گیرد، نقش مهمی در این دارد که چه از سوی رهبران صنعت و چه از سوی مقامات دولتی به عنوان یک امنیت یا غیرامنیتی تلقی می شود. اگر دارندگان یک توکن رمزنگاری خاص نتوانند بر اساس تلاش های یک تیم متمرکز سودی را انتظار داشته باشند، آن رمزارز نباید امنیت در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال، ویلیام هینمن، مدیر سابق امور مالی شرکت در SEC، در یک سخنرانی در سال ۲۰۱۸، بر اساس درک خود از ساختار غیرمتمرکز شبکه اتریوم، پیشنهادات اتریوم و فروش مرتبط، اظهار داشت: من اینجا هستم. خیر معامله اوراق بهادار محسوب می شود. تغییر به مدل Proof-of-Stake (PoS) شبکه، پس از یک تغییر عمده در عملکرد بلاک چین، بحث در مورد اینکه آیا اتریوم را می توان یک امنیت در نظر گرفت، دوباره مطرح شده است. با این حال، با توجه به مالکیت گسترده اتریوم، من استدلال می‌کنم که حرکت به سمت PoS نباید بر این فرض که اتریوم (ETH) به طور مؤثر و مستقیم غیرمتمرکز است، تأثیر بگذارد.

اکثر استارتاپ‌های بلاک چین پروژه‌های خود را با سکه‌های بومی شروع می‌کنند یا سکه‌های بومی برگرفته از پیشنهادات اولیه ERC-20 ایجاد می‌کنند. سکه‌های بومی به دلیل نام‌گذاری منحصربه‌فرد و دشواری در دستیابی به تمرکززدایی قابل توجه در دسته ارزهای متمرکز قرار می‌گیرند.

تست هاوی تست “۳ از ۴ بد نیست” نیست، بنابراین اگر هر یک از چهار بعد رعایت نشود، دارایی مورد نظر یک اوراق بهادار نیست. با توجه به اظهارات هینمن، دارایی هایی که می توان نشان داد غیرمتمرکز هستند، به وضوح اوراق بهادار نیستند.

در اینجا درباره تصمیمات عدم تمرکز بیشتر بیاموزید.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

دسته های اضافی

یک دارایی ممکن است شرایط لازم برای در نظر گرفتن یک ارز غیرمتمرکز را نداشته باشد، اما به طور خودکار یک اوراق بهادار در نظر گرفته نمی شود. برعکس، دارایی ها ممکن است در بسیاری از سطل های دیگر مانند ارزهای متمرکز، قراردادها و سازمان ها قرار گیرند.

با از دست دادن اعتماد افراد بیشتر به فدرال رزرو ایالات متحده، دیگران به استیبل کوین های متمرکز مانند USDT و USDC ایمان دارند. آنها ذخایر نقدی را خارج از زنجیره نگه می دارند تا اطمینان حاصل کنند که سکه همیشه ۱ دلار ارزش دارد. کسانی که این استیبل کوین ها را در اختیار دارند صرفاً سعی می کنند از ارزش پول خود محافظت کنند و انتظار سود زیادی ندارند.با این حال، استیبل کوین هایی مانند USDT و USDC توسط اوراق بهادار پشتیبانی می شوند.بنابراین، SEC معتقد است که باید آنها را تنظیم کرد.

یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) توسط الگوریتم‌های قرارداد هوشمند و بدون اختیار مرکزی اداره می‌شود. DAO ها اغلب توکن هایی صادر می کنند تا به کاربران اجازه دهند در تصمیم گیری های سازمانی شرکت کنند. در حالی که بسیاری بر این باورند که این مجموعه های غیرمتمرکز به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط نیستند، قانونگذاران هشدار جدی صادر کردند مبنی بر اینکه شرکت های ارزهای دیجیتال نباید پشت DAO ها پنهان شوند تا از مقررات فرار کنند.

راه حل: یک چارچوب نظارتی شفاف

یک شکایت مهم علیه ریپل نشان می‌دهد که آژانس‌های مختلف در دولت ایالات متحده حتی در مورد این موضوع به توافق نرسیده‌اند و FinCEN آن را امنیتی نیست و کمیسیون SEC ادعا می‌کند که چنین است. از آنجایی که این معضل سیاه و سفید نیست، همه حالت‌های مختلف توکن‌ها و رمزارزها باید توسط SEC بر اساس دسته بندی خاصی که در آن قرار می گیرند، تجزیه و تحلیل کنند.

در این بین، مهم نیست که این حادثه چگونه رقم بخورد، آینده ارزهای رمزپایه با بحران های زیادی روبرو است. اگر Ripple بتواند ثابت کند که SEC رویکردی نامشخص و خودسرانه برای تنظیم ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است، سابقه مهمی برای بازیابی قدرت در بلاک چین ایجاد خواهد کرد. با حاکمیت عالی SEC، سازمان‌های دولتی در راهپیمایی و تکامل حاکمیت مالی غیرمتمرکز، حرف قانونی دارند.

در نهایت، گنجاندن دارایی های دیجیتال در سطل ها بسیار دشوار است، و تا زمانی که دستورالعمل های جدیدی برای بازار ارزهای دیجیتال وجود نداشته باشد، اختلاف نظرها و سردرگمی ها ادامه خواهد داشت و به طور بالقوه صنعت را خفه می کند.

اطلاعات ارائه شده در اینجا مشاوره حقوقی نیست و جایگزینی برای مشاوره یک وکیل در مورد موضوع خاصی نیست. برای مشاوره حقوقی، باید با یک وکیل در مورد شرایط خاص خود مشورت کنید.

Arie Trouw یکی از بنیانگذاران XYO و بنیانگذار XY Labs است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Arie Trouw

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا