اخبار ارز دیجیتال

آیا افت ۲۵ درصدی PEPE، SHIB و APE نشانه ای از تعمیق بازار خرس ارزهای دیجیتال است؟

Memecoin منعکس کننده افزایش ارزش بتا در سراسر بخش کریپتو است، اما آیا افت قیمت ۲۵ درصدی اخیر نشانه عمیق تر شدن بازار نزولی برای BTC، ETH و سرمایه های بزرگ است؟

سقوط اخیر کریپتوکارنسی ضربه شدیدی به Memecoin وارد کرده است و ارزش کل بازار آن از ۱۴ آگوست تا ۲۱ آگوست ۹ درصد کاهش یافته است. در همین مدت، پپ (PEPE)، شیبا اینو (SHIB) و آپکوین (APE) 25 درصد کاهش یافت. سوال بزرگ این است که آیا این روند بر بازار گسترده‌تر تأثیر می‌گذارد و به بازار نزولی گسترده‌تر اشاره می‌کند یا صرفاً عملکرد عقب‌مانده Memecoin را منعکس می‌کند.

سقف کل ارز دیجیتال (آبی) در مقابل Pepe/USDT (سبز)، Shiba/USDT (قرمز)، Apecoin/USDT (نارنجی)، اوت ۲۰۲۳. منبع: TradingView

Memecoin هایی مانند Dogecoin (DOGE) به دلیل میم های ویروسی و اشتیاق جامعه به سرعت ظهور کرده اند. با این حال، تعدادی از عوامل با هم ترکیب شدند تا جذابیت کمتری داشته باشند. این سکه‌ها برای جلب توجه آن‌ها به تبلیغات رسانه‌ای و جوامع آنلاین متکی هستند، اما ارزش آن‌ها چیزی بیشتر از منشأ میم‌هایشان نیست. ماهیت سوداگرانه آن منجر به تغییرات شدید قیمت و نوسان می شود.

علاوه بر این، بازار memecoin پر از کپی‌ها است و توجه و منابع بیشتر بر روی ارزهای دیجیتال سنتی متمرکز شده است.

با تغییر علاقه سرمایه گذاران به روندهای جدید، سرمایه در گردش است

برای معامله گران، سقوط بازار کریپتو در اواسط آگوست یادآور بی ثباتی memecoin بود. بسیاری از این سکه ها در شش ماه گذشته ظاهر شده اند، از جمله PEPE، HarryPotterObamaSonic10Inu (BITCOIN) و Milady Meme Coin (LADYS). این می‌تواند واردکنندگان جدید را بیگانه کند، احساسات منفی ایجاد کند و بازار نزولی را به بازار ارزهای دیجیتال گسترده‌تر گسترش دهد.

با این حال، این عملکرد ضعیف برای memecoin‌ها معمول است، مانند زمانی که APE)، SHIB، و PEPE بین ۵ ژوئن تا ۱۵ ژوئن ۱۸ درصد از بازار ارزهای دیجیتال عقب افتادند. در گذشته مشاهده شده است.

سقف کل ارزهای دیجیتال (آبی) در مقابل Pepe/USDT (سبز)، Shiba/USDT (قرمز)، Apecoin/USDT (نارنجی)، ژوئن ۲۰۲۳. منبع: TradingView

این دو مثال لزوماً به این معنی نیست که memecoin ها همیشه بدتر از بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال عمل می کنند. اینها نشان دهنده مقادیر بالای بتا در این بخش است که در آن memecoin ها تمایل به اغراق در حرکات بازار دارند. با این وجود، مشخص نیست که آیا کاهش بیش از حد قیمت ها یک پدیده تاریخی است یا نشان دهنده بازگشت بازار است.

برخلاف انتظارات، ممکوین ها نیز می توانند در بازارهای صعودی عقب بیفتند. به عنوان مثال، بین ۱۳ مارس تا ۳۰ مارس، Memecoin سقوط کرد در حالی که سقف ارز دیجیتال ۱۷.۵٪ افزایش یافت.

کل سقف ارزهای دیجیتال (آبی) در مقابل Floki/USDT (سبز)، Shiba/USDT (قرمز)، Apecoin/USDT (نارنجی)، مارس ۲۰۲۳. منبع: TradingView

پس از مشاهده دو مورد اخیر از عملکرد ضعیف memecoin، بررسی عواقب آن مهم است. این شامل تعیین اینکه آیا کاهش قیمت نشانه سقوط احتمالی بازار است یا صرفاً توجه سرمایه گذاران به سایر ارزهای رمزنگاری شده است. Masu.

کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال، USD. منبع: TradingView

با وجود شواهد صعودی، عوامل خارجی بر نوسانات قیمت Memecoin تأثیر می گذارد

پس از اواسط ژوئن تا اواخر مارس، زمانی که Memecoin عملکرد ضعیفی داشت، ارزش بازار همه ارزهای دیجیتال یا تثبیت شد یا در هفته‌های بعد افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. ممکن است عوامل زیادی بر احساسات سرمایه گذاران در این دوره تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، پرونده BlackRock در ۱۵ ژوئن برای یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) ممکن است بر احساسات تأثیر بگذارد.

به همین ترتیب، در ۳۱ مارس، ۴.۲ میلیارد دلار گزینه BTC منقضی شد. این رویداد به عنوان یک محرک بالقوه برای تقویت سطح حمایت ۲۸۰۰۰ دلاری بیت کوین (BTC) در نظر گرفته شد. این به دلیل عدم تعادل مشخص بین گزینه های تماس (خرید) و فروش (فروش) بود، به طوری که گزینه های تماس ۱.۲ میلیارد دلار از گزینه های فروش بهتر بود. این احتمالاً به نفع گاوهای بیت کوین است که ممکن است سعی کرده اند از سود حاصل از انقضا برای بالا بردن قیمت بیت کوین استفاده کنند.

با این حال، هیچ یک از دو اصلاح شدید Memecoin در گذشته با افت گسترده تر بازار کریپتو همراه نشد و بیت کوین همچنان احتمالاً نزدیک به ۲۶۰۰۰ دلار پشتیبانی می کند. با این وجود، همانطور که توسط ETF و حوادث انقضای آپشن مشهود است، روندهای بازار و حرکات قیمت memecoin عمدتاً توسط اخبار و رویدادها هدایت می شود.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا