اخبار ارز دیجیتال

آیا می توان با بیت کوین به آزادی مالی دست یافت؟

بیت کوین قصد دارد قدرت را به مردم بازگرداند. فراتر از آن، یک سرمایه گذاری حساب شده در بیت کوین این پتانسیل را دارد که شما را به آزادی مالی نزدیک تر کند.

در طول ۱۴ سال گذشته، سرمایه گذاران به دلایل زیادی به سمت بیت کوین (BTC) کشیده شده اند. دلایل آن عبارتند از اصلاح اقتصاد فیات معیوب، رسیدن به غیر بانکی و تنوع بخشیدن به سبد. با این حال، بخش بزرگی از عموم مردم بیت کوین را دروازه ای برای آزادی مالی در میان افزایش تورم ارزهای فیات و عدم اطمینان ژئوپلیتیکی می دانند.

سیستم بانکداری سنتی بارها به عنوان ابزاری برای دولت های متمرکز برای تعیین دسترسی مالی به ویژه در شرایط وخیم عمل کرده است. اخیراً، جنگ بین اوکراین و روسیه به عنوان یک مطالعه موردی برای اینکه چگونه ارزهای رمزنگاری به کمک مالی به دسترسی افراد آواره و افراد بدون بانک به نیازهای اولیه کمک کردند، عمل کرد.

همانطور که توسط خالق آن ساتوشی ناکاموتو در نظر گرفته شده است، بیت کوین قصد دارد قدرت را به مردم بازگرداند. این بدان معناست که هیچ مقررات، تحریم یا ممنوعیتی نمی تواند از استفاده بیت کوین به عنوان پول جلوگیری کند. فراتر از آن، یک سرمایه گذاری حساب شده در بیت کوین این پتانسیل را دارد که شما را به تحقق رویای آزادی مالی نزدیکتر کند.

هودور

نوسانات عظیم در ارزهای دیجیتال، همراه با بی قراری سرمایه گذاران، دستور العملی برای ضررهای فوری است. بنابراین کهنه‌کاران بیت‌کوین نگهداری دارایی‌ها در بازارهای صعودی و خرید ضرر در بازارهای نزولی را توصیه می‌کنند.

داده‌های UpMyInterest نشان می‌دهد که دارندگان بیت‌کوین با گذشت چند سال، میانگین سالانه ۹۳.۸ درصد بازدهی داشته‌اند که در بهترین عملکرد خود به ۳۰۲.۸ درصد رسیده است.

خلاصه ای تاریخی از بازده سالانه بیت کوین. منبع: UpMyInterest

ممکن است ساده به نظر برسد، اما هدلینگ (اصطلاح ارز دیجیتال برای نگهداری دارایی ها) برای سرمایه گذاران یک شاهکار دشوار است. عواملی که باعث فروش ناگهانی بیت کوین می شوند عبارتند از FUD مداوم (ترس، عدم اطمینان، شک) و تغییرات قیمت.

در حالی که سود بردن از نوسانات بیت کوین در کوتاه مدت منطقی است، کوچک کردن نمودار قیمت نشان می دهد که انگیزه بیشتری برای نگهداری در بلندمدت وجود دارد. علاوه بر این، سرمایه گذارانی که بیت کوین دارند، همیشه این گزینه را خواهند داشت که از این هزینه ها در سراسر مرزهای جغرافیایی استفاده کنند، بدون اینکه ارزش خود را از دست بدهند.

میانگین هزینه دلار (DCA)

با در نظر گرفتن بیت کوین به عنوان یک گزینه سرمایه گذاری طولانی مدت، بسیاری از سرمایه گذاران تمایل دارند از استراتژی میانگین هزینه دلار (DCA) پیروی کنند. این شامل کنار گذاشتن مبلغ از پیش تعیین شده از درآمد ماهانه و سرمایه گذاری مجدد آن در بیت کوین است.

السالوادور ابتدا به دلیل پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی در بحبوحه افزایش تورم مورد انتقاد قرار گرفت، اما از دستاوردهای غیرقابل تحقق آن برای تامین مالی پروژه های اجتماعی مانند ساخت بیمارستان ها و مدارس استفاده کرد. می توان از آن برای خدمت مجدد استفاده کرد.

با پایان یافتن بازار صعودی بیت کوین تا سال ۲۰۲۲، نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، استراتژی مشابه DCA را دنبال کرد که در آن کشور هر روز ۱ بیت کوین خریداری می کند.

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، زمانی که Bukele برنامه‌های خود را برای نسخه بیت کوین اعلام کرد، بیت کوین حدود ۱۶۶۰۰ دلار قیمت داشت.

حرکت قیمت بیت کوین از زمانی که Nayib Bukele اعلام کرد قصد دارد هر روز ۱ BTC بخرد.منبع: Trading View

از آن زمان به بعد، قیمت بیت کوین ۴۰.۴۶ درصد افزایش یافته است و اطمینان بسیار مورد نیاز مردم سالوادور را فراهم کرده است. سرمایه گذارانی که به دنبال آزادی مالی هستند، باید در عین واکنش به تغییرات بازار و افکار عمومی کلی، استراتژی های مشابهی را بررسی کنند.

خود مدیریتی

کلید نگهداری طولانی مدت بیت کوین این است که کلید خصوصی دارایی های خود را به اشخاص ثالث دیگر سپردید. سرمایه گذارانی که بیت کوین خود را در صرافی های ارز مجازی ذخیره می کنند ناآگاهانه کنترل کامل دارایی های خود را رها می کنند.

از زمان افشای کلاهبرداری FTX، ادعاهای خود حضانت تشدید شده است. سرمایه گذارانی که به دلیل سوء استفاده های ادعایی متحمل ضرر شده اند، به اهمیت خودکنترلی پی برده اند. حفظ مالکیت کلیدهای خصوصی از طریق کیف پول (سخت افزاری/نرم افزاری/فیزیکی) برای کسانی که به دنبال آزادی مالی واقعی هستند بسیار مهم است.

تأثیر FTX همچنین صرافی‌های ارزهای دیجیتال را مجبور کرده است که وجود و ایمنی وجوه کاربران را به منظور جلوگیری از شرایط عدم نقدینگی اثبات کنند.

جایگزین‌های سخت‌افزاری برای خودسرپرستی ارزهای دیجیتال نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه دارند، اما این شما هستید که راه ایده‌آل برای ذخیره کلید خصوصی خود را انتخاب کنید، حتی اگر به معنای نوشتن آن روی کاغذ باشد.

سه روش ذکر شده در بالا – hodl، DCA، و خود مدیریتی – ستون های اصلی آزادی مالی را تشکیل می دهند. با این حال، کاربران به آزمایش استراتژی‌های دیگر که مطابق با نیازهای منحصربه‌فرد آن‌ها هستند، محدود نمی‌شوند.

در نهایت، برای پاسخ به سوال شما – بله، امکان دستیابی به آزادی مالی با بیت کوین وجود دارد.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا