اخبار ارز دیجیتال

آیا قیمت بیت کوین دوباره سقوط می کند؟

با کاهش ۶۰ درصدی بیت کوین نسبت به بالاترین سطح خود در نوامبر ۲۰۲۱، بسیاری از معامله گران نگران این هستند که قیمت بیت کوین در ماه های آینده بیشتر کاهش یابد.

با نگاهی به نمودار قیمت امسال، بیت کوین (BTC) همچنان در یک روند معکوس صعودی باقی می ماند. قیمت بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۲ به حدود ۱۶۸۰۰ دلار رسید، قبل از اینکه به دلیل خوش بینی فزاینده در مورد تایید ETF و نادیده گرفتن نگرانی های افزایش نرخ بهره، ۷۰ درصد افزایش یافت.

با این حال، در ماه های اخیر، گاوهای بیت کوین نتوانسته اند قیمت بیت کوین را بالای ۳۰۰۰۰ دلار حفظ کنند. بنابراین، در حالی که بیش از ۲۰۰ روز دیگر به نصف شدن قیمت بیت کوین باقی مانده است، بسیاری از معامله گران از خود می پرسند که آیا قیمت بیت کوین در ماه های آینده دوباره نقدی خواهد شد؟

با نزدیک شدن به پایان فصل سوم، بیایید نگاهی دقیق تر به سناریوهای احتمالی بیندازیم.

فراکتال فیبوناچی نشان می دهد که بیت کوین تا ۲۱۵۰۰ دلار سقوط می کند

از منظر فنی، قیمت بیت کوین نزدیک به خط فیب ۰.۲۳۶ در نمودار فیبوناچی اصلاحی است که از اوج نوسان ۶۹۰۰۰ دلار (بالای بازار) تا پایین ترین نرخ نوسانی ۱۵۹۰۰ دلار (پایین بازار محلی) ترسیم شده است.

این حرکت جانبی قیمت BTC بسیار شبیه به آنچه در طول اصلاح قیمت BTC در سال ۲۰۱۸ شاهد بودیم است.

نمودار قیمت هفتگی BTC/USD. منبع: TradingView

در سال ۲۰۱۸، جفت BTC/USD در حدود ۶۷۹۰ دلار و خط فیب ۰.۲۳۶ برای چندین ماه تثبیت شد، اما در دسامبر به ۳۰۰۰ دلار سقوط کرد. سطح ۳۰۰۰ دلار با حمایت از خط روند صعودی چند ساله فعلی (که در نمودار بالا به عنوان حمایت از بازار نزولی مشخص شده است) مصادف شد.

بیت کوین در حال حاضر نیمی از سال ۲۰۱۸ را تکرار کرده است و قیمت آن در خط ۰.۲۳۶ Fib یکسان شده است. شکست از این سطح به این معنی است که قیمت بیت کوین به ۲۱۵۰۰ دلار به عنوان سطح پشتیبانی اصلی بعدی خواهد رسید که ۱۷.۷۵ درصد از سطوح فعلی کاهش یافته است.

دلار قوی ریسک نزولی بیت کوین را افزایش می دهد

در همین حال، شاخص قدرت دلار آمریکا (DXY) که قدرت دلار آمریکا را در برابر ارزهای خارجی مهم می سنجد، به بالاترین سطح خود از نوامبر ۲۰۲۲ رسیده است.

همانطور که در زیر نشان داده شده است، این شاخص در طول سال ۲۰۲۳ با بیت کوین همبستگی منفی داشت.

نمودار قیمت هفتگی BTC/USD در مقابل DXY. منبع: TradingView

افزایش ارزش دلار پس از تصمیم هفته گذشته فدرال رزرو برای نرخ بهره شتاب گرفت و DXY در حال حاضر در یازدهمین کندل سبز متوالی هفتگی خود قرار دارد.

نمودار عملکرد هفتگی شاخص دلار آمریکا. منبع: TradingView

به عبارت دیگر، اگر دلار به دنبال صلیب طلایی DXY به افزایش خود ادامه دهد، چشم انداز صعودی بیت کوین ممکن است محدود شود.

آیا بیت کوین های «قدیمی» فروخته می شوند؟

معیارهای روی زنجیره بیت کوین یک تصویر ترکیبی را نشان می دهد.

شاخص روز سکه (CDD) بیت کوین، که رفتار سرمایه گذاران بلندمدت را اندازه گیری می کند، در ۱۹ سپتامبر افزایش یافت و نشان داد که برخی از دارندگان بلندمدت بیت کوین سکه های خود را جابجا کرده اند، به طور بالقوه سود یا تغییر موقعیت دارند. من نشان دادم که این کار را انجام می دهم.

معامله گران باید در اینجا مراقب باشند، زیرا بیشتر جهش ها در CDD از نظر تاریخی با کاهش قیمت پیش می روند.

روز سکه بیت کوین نابود شد.منبع: CryptoQuant

از سوی دیگر، ذخایر بیت کوین در تمام صرافی های رمزنگاری همچنان رو به کاهش است که نشان دهنده افزایش فعالیت های نگهداری در بین سرمایه گذاران است.

ذخایر بیت کوین صرافی بیت کوین.منبع: CryptoQuant

نظرات تحلیلگران تجارت بیت کوین

تحلیلگران بیت کوین همچنین در مورد اینکه قیمت بیت کوین در ماه های آینده به کجا خواهد رسید، اختلاف نظر دارند.

به عنوان مثال، معامله گر محبوب Skew ادعا کرد که قیمت بیت کوین می تواند تا اکتبر به ۳۰۰۰۰ دلار برسد، و افزود که نقدینگی Ask در حدود ۲۷۰۰۰ دلار ناچیز است که به طور بالقوه منجر به شکست می شود. ادعا می شود که وجود دارد.

مطالب مرتبط: بازگشت قیمت ۲۰۰۰۰ دلار بیت کوین به رادار، بیت کوین قادر به جبران ضررهای پس از فدرال رزرو نیست.

با این حال، تحلیلگر همکار Rekt Capital گفت: مستثنی نشده است اصلاح قیمت به ۱۸۰۰۰ دلار بر اساس فراکتال پیش از نصف که در زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت هفتگی BTC/USD. منبع: TradingView/Rekt Capital

رکتو کپیتال گفت: “تاریخ نشان می دهد که ۱۴۰ روز آینده برای میانگین گیری هزینه دلار در آماده سازی برای یک رالی سهموی پس از نصف شدن، حیاتی خواهد بود.”

اگر بیت کوین قرار است از این به بعد بازگردد، [the current price levels]، احتمالاً در دوره ۱۴۰ روزه فعلی. ”

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا