اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین صعودی است یا خیر؟

داده ها حاکی از آن است که بیت کوین بالاخره به پایان رسیده است، اما آیا زمان خرید فرا رسیده است؟

از مارس ۲۰۲۲، معامله گران و به اصطلاح تحلیلگران تغییر سیاست یا چرخش را از سوی فدرال رزرو ایالات متحده پیش بینی کرده اند.

ظاهراً چنین حرکتی ثابت می‌کند که تنها گزینه موجود فدرال رزرو چاپ آن به فراموشی سپرده می‌شود و ارزش دلار را کاهش می‌دهد و بیت‌کوین (BTC) را به سمت آینده جهان سوق می‌دهد. این یک دارایی ذخیره و ذخیره نهایی ارزش است. .

ظاهرا

خوب، این هفته (۲ نوامبر)، فدرال رزرو طبق انتظار ۰.۷۵ درصد نرخ بهره را افزایش داد و سهام و ارزهای دیجیتال طبق معمول افزایش یافتند.

اما این بار پیچ و تاب داشت. پیش از نشست FOMC، برخی اطلاعات درز تایید نشده وجود داشت که فدرال رزرو و کاخ سفید در حال بررسی یک “تغییر سیاست” هستند.

با توجه به نظرات منتشر شده در کنفرانس مطبوعاتی FOMC و جروم پاول، پاول گفت که فدرال رزرو از تاثیر سیاست ها بر بازارها آگاه است و در حال نظارت بر آن است و تاخیر در افزایش نرخ ها شناسایی و در نظر گرفته شده است.

طبق گزارش فدرال رزرو:

“برای دستیابی به یک سیاست پولی محدود کننده کافی است که تورم را در طول زمان به ۲% برگرداند. این امر با در نظر گرفتن انقباض سیاست پولی بر فعالیت اقتصادی و تورم و توسعه اقتصادی و مالی است.”

کمی شبیه یک محور است. به نظر می‌رسد بازار کریپتو چیز دیگری فکر می‌کند و بیت‌کوین، آلت‌کوین‌ها و سهام اندکی پس از اظهار نظر پاول، سودهای تک رقمی موقت خود را پس گرفتند.

شوک در اینجا این نیست که قیمت بیت کوین قبل از FOMC سقوط کرد، پس از اعلام افزایش قیمت تخمینی افزایش یافت و قبل از بسته شدن بازار سهام سقوط کرد. این قابل انتظار است و با توجه به اینکه به نظر می رسد ۲۰۰۰۰ دلار به عنوان پشتیبانی در حال تقویت است، اگر بیت کوین به سطح پایین ۲۱۰۰۰ دلار بازگردد، تعجب نخواهیم کرد.

چیزی که جای تعجب دارد این است که حتی با وجود کمی حرف محوری، بازار واکنشی مطابق با آن نشان نداد. بگذارید این درسی باشد برای عمیق شدن بیش از حد به داستان.

به نظر من، تجارت FOMC، CPI و افزایش نرخ مناسب نیست. در واقع، اگر یک معامله گر روزانه هستید و دارای سرمایه عمیقی برای سود بردن از این حرکت های ۲% یا ۴% هستید یا یک معامله گر حرفه ای با تجربه و ماهر هستید، آن را امتحان کنید. همانطور که در نمودار Jarvis Labs نشان داده شده است، معاملات FOMC و CPI می تواند معامله گران را خرد کند.

اقدام قیمت BTC قبل و بعد از رویداد FOMC منبع: Jarvis Labs.

اگر انگیزه شما این است که بیت کوین طولانی داشته باشید و پشته خود را افزایش دهید، من معتقدم که حرکات روزانه قیمت بیت کوین در بازه های زمانی کمتر از ۱ روز بی ربط است. سیاست‌ها تا زمانی که تورم به هدف ۲ درصد کاهش یابد، ساختار فعلی بازار بیت‌کوین و بیایید به معیارهای دیگر برای ارزیابی عملکرد پیش‌بینی‌شده نگاهی بیندازیم.

مربوط: چرا قیمت بیت کوین امروز بالا می رود؟

داده های زنجیره ای نشان می دهد که زمان جمع آوری فرا رسیده است

معیار معیار بیت کوین منبع: Glassnode and Capriole Investments

در تاریخ ۱ نوامبر، چارلز ادواردز، بنیانگذار سرمایه‌گذاری Capriole، یک شاخص جدید زنجیره‌ای به نام بیت کوین را اعلام کرد. طبق گفته ادواردز، این متریک «عادی شده (تقسیم می‌شود) بر ارزش بازار بیت‌کوین/هش‌ریت و میانگین دو ساله» و اساساً «کار انرژی انجام شده برای محافظت از شبکه بیت‌کوین در برابر قیمت آن است.» نسبت

ادواردز توضیح می دهد که “معیار کمتر = بیت کوین ارزان تر = ارزش بالاتر” و به نظر او:

امروز ما شاهد ارزش‌گذاری‌های بی‌سابقه‌ای هستیم زیرا بیت‌کوین بین ۴ تا ۶۰۰۰ دلار بود.

مشابه گزارش اخیر گلاسنود، ادواردز معتقد است که دارندگان بلندمدت قبلا تسلیم شده اند. ادواردز پس از نقل نمودار زیر گفت:

سود و زیان خالص تحقق نیافته (NUPL) نشان دهنده شستشوی طولانی مدت نگهدارنده است.

همانطور که در به روز رسانی زنجیره ای بیت کوین در هفته گذشته توضیح دادیم، چندین معیار روی زنجیره در پایین ترین حد چند ساله قرار دارند، به اندازه ای که نشان می دهد پتانسیل صعودی بسیار بیشتر از نزولی بالقوه در این مرحله است. یک سابقه وجود دارد.

آیا هیستوگرام MACD بیت کوین صعودی شده است؟

شاخص دیگری که در دنیای معامله‌گران درباره آن صحبت شده است، واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) است. چندین معامله‌گر در طول هفته به نقل از اندیکاتورها، هم‌گرایی بین خط سیگنال و MACD و سبز شدن هیستوگرام در بازه زمانی هفتگی، نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ای است که بیت‌کوین در حال کاهش است.

BTC 1 هفته MACD.منبع: Trading View

در حالی که قرار نیست این اندیکاتور به خودی خود به عنوان یک سیگنال خالص تفسیر شود، یک متقاطع در بازه های زمانی هفتگی و ماهانه، همراه با یک معکوس هیستوگرام از قرمز به سبز، معمولاً نشان دهنده حرکت صعودی است. همراه با افزایش مداوم در

در حالی که داده ها نمی توانند تأیید کنند که آیا بازار واقعاً به کف رسیده است، مقایسه قرائت های فعلی با چرخه های قبلی بازار و اقدامات قیمت بیت کوین نشان می دهد که بیت کوین در محدوده فعلی خود کمتر از ارزش گذاری شده است.

قیمت بیت کوین ممکن است به پایین ترین حد خود رسیده باشد، اما این احتمال فروش گاه به گاه مربوط به کریپتو و بازار سهام را رد نمی کند، که می تواند به سرعت به پایین ترین حد سالانه کاهش یابد.

این خبرنامه توسط Big Smokey، نویسنده The Humble Pontificator Substack و نویسنده مقیم خبرنامه Cointelegraph نوشته شده است. هر جمعه، Big Smokey بینش‌های بازار، روش‌های روند، تجزیه و تحلیل و تحقیقات اولیه در مورد روندهای بالقوه در حال ظهور در بازار کریپتو را می‌نویسد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Big Smokey

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا