اخبار ارز دیجیتال

سازمان دیده بان داده ایرلندی، گوگل را از راه اندازی Bard در اتحادیه اروپا منع می کند: گزارش

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گوگل توسط رگولاتورهای ایرلندی متهم به عدم ارائه مستندات مناسب شده است و مجبور شده است راه اندازی سرویس هوش مصنوعی Bard خود را در اتحادیه اروپا به تاخیر بیندازد.

گزارش ها حاکی از آن است که کمیسیون حفاظت از داده های ایرلند (DPC) راه اندازی سرویس هوش مصنوعی (AI) مولد گوگل با نام Bard در اتحادیه اروپا را به دلیل نگرانی های مربوط به حریم خصوصی مسدود کرده است.

گوگل در اوایل سال جاری Bard را در ایالات متحده، بریتانیا و 178 کشور دیگر راه اندازی کرد. با این حال، تاکنون نتوانسته است از اتحادیه اروپا عبور کند. طبق گزارش ها، شرکت Mountain View، کالیفرنیا، قصد داشت این مشکل را در هفته 13 ژوئن برطرف کند، اما همانطور که پولیتیکو گزارش می دهد، این طرح لغو شده است.

بر اساس این گزارش، گراهام دویل، نایب رئیس DPC گفت که گوگل اخیراً به کمیسیون قصد خود برای راه‌اندازی Bard در اتحادیه اروپا را در این هفته اطلاع داده است.

او در ادامه گفت که گوگل «توضیحات دقیق، و نه ارزیابی تأثیر حفاظت از داده‌ها یا بررسی اسناد پشتیبانی» به کمیسیون ارائه نکرده است. در نتیجه، دویل گفت: “پرنده این هفته پرتاب نخواهد شد.”

مربوط: بریتانیا «دسترسی اولیه یا اولویت‌دار» به مدل‌های هوش مصنوعی را از Google و OpenAI دریافت می‌کند

گفته می شود رویکرد اتحادیه اروپا به مقررات هوش مصنوعی بسیار سخت تر از همسایگانش، بریتانیا و ایالات متحده است.

Wojciech Wiewiorowski، ناظر حفاظت از داده‌های اروپایی، قبلاً، به دنبال ممنوعیت اخیر ChatGPT در ایتالیا به دلیل نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، گفت که “تعریف جهنم اروپایی است، این قانون کشور است.”

به نظر می رسد گوگل در وضعیتی مشابه با تنظیم کننده های اتحادیه اروپا قرار دارد. شایان ذکر است که استفاده از ChatGPT در نهایت در ایتالیا پس از رفع نگرانی های مربوط به حریم خصوصی نظارتی توسط OpenAI تایید شد.

فشار برای افزایش تمرکز نظارتی بر فناوری هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا ناشی از قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا است، چارچوب پیشنهادی برای تنظیم هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا، که در ماه می 2023 ارائه شد.

هدف تهیه کنندگان آن هماهنگ کردن حاکمیت فناوری هوش مصنوعی با مقررات عمومی حفاظت از داده ها است، مجموعه ای جامع از قوانین با هدف حفاظت از حریم خصوصی شهروندان.

مشابه قانون بازار دارایی‌های رمزنگاری، به نظر می‌رسد قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا الزامات متفاوتی را برای شرکت‌هایی که در اتحادیه اروپا فعالیت می‌کنند نسبت به شرکت‌های بریتانیا و ایالات متحده، از جمله تمرکز بیشتر بر امنیت، حریم خصوصی و مسئولیت‌پذیری، تحمیل می‌کند.

نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا