🚨 اخبار ارز دیجیتال

Iris Energy با تخمین ۴۴۰۰۰ ماینر جدید BTC تقریباً سه برابر هش ریت می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در شرایط سختی که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در سال گذشته با آن مواجه شدند، یکی از بنیان‌گذاران Iris گفت که این خرید یک “نقطه عطف مهم” برای شرکت است.

شرکت استخراج بیت کوین (BTC) مستقر در استرالیا، آیریس انرژی، فاش کرده است که با اضافه کردن هزاران دستگاه ماینینگ، ظرفیت استخراج خود را تقریباً سه برابر خواهد کرد.

در ۱۳ فوریه، این شرکت اعلام کرد که یک ماینر اضافی Bitmain Antminer S19j Pro ASIC به ارزش ۴.۴ EH/s خریداری کرده است و ظرفیت خود ماینینگ خود را از ۲.۰ EH/s به ۵.۵ EH/s افزایش داده است.

بر اساس حداکثر هش ریت S19j Pro که ۱۰۰ تراهش در ثانیه (TH/s) است، طبق محاسبات کوین تلگراف، این خرید حدود ۴۴۰۰۰ ماینر را به ناوگان اضافه خواهد کرد.

دانیل رابرتز، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت آیریس، گفت که این خرید یک “نقطه عطف کلیدی” برای شرکت بود و افزود که “زمان سختی هم برای صنعت و هم برای بازار به طور کلی بود.”

آیریس گفت که ماینرهای جدید در مراکز شرکت مستقر خواهند شد، اما مشخص نکرد که کجا خواهند بود. این شرکت دارای سه تاسیسات در مکان های مختلف در بریتیش کلمبیا، کانادا و یک مرکز در تگزاس، ایالات متحده آمریکا است.

فروشگاه گل سرسبد Iris در مکنزی، بریتیش کلمبیا. سس: انرژی عنبیه

این شرکت ۶۷ میلیون دلار پیش پرداخت باقی مانده را به سازنده ماینرهای ASIC Bitmain برای تأمین مالی خرید دکل «بدون هیچ هزینه نقدی اضافی» استفاده کرد.

Iris با Bitmain برای ۱۰ EH/s قرارداد دارد و می‌گوید “به طور کامل تسویه شده است و هیچ تعهدی باقی نمانده است.” گفت که بدون بدهی باقی می ماند.

این شرکت همچنین گفت که در حال بررسی گزینه هایی برای فروش و سرمایه گذاری مجدد ماینرهای مازادی است که بیش از ظرفیت استخراج ۵.۵ EH/s آن است.

مربوط: Core Scientific 27000 دکل برای پرداخت ۳۸ میلیون دلار بدهی تحویل می دهد

نوامبر گذشته، این شرکت مجبور شد یک معدنچی را که به عنوان وثیقه برای وام ۱۰۷.۸ میلیون دلاری استفاده شده بود، جدا کند.

در چند ماه گذشته، ماینرهای ارزهای دیجیتال از همه طرف تحت فشار قرار گرفته‌اند و مجبور بوده‌اند با قیمت‌های پایین بیت‌کوین در میان نرخ هش بالا، دشواری استخراج بالا و قیمت‌های بالای انرژی مقابله کنند.

بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی بلاک‌چین Messari، این فشار باعث شده است که شرکت‌های استخراج بیت‌کوین که به صورت عمومی معامله می‌شوند، تقریباً تمام بیت‌کوین استخراج‌شده در سال ۲۰۲۲ را بفروشند، با توجه به داده‌های شرکت تحقیقاتی بلاک‌چین Messari، Iris حدود ۲۵۰۰ بیت‌کوین استخراج‌شده در آن سال را دریافت کرد.

بر اساس تحلیل فوریه شاخص هاشرت، معدنچیان سهامی عام در ماه ژانویه با بهبود آب و هوا و پایداری قیمت برق تولید را افزایش دادند. آیریس در ژانویه ۱۷۲ بیت کوین در مقایسه با ۱۲۳ بیت کوین در دسامبر تولید کرد.

نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا