اخبار ارز دیجیتال

ایران حساب های بانکی زنانی را که از حجاب خودداری می کنند مسدود می کند

طرح ایران برای مسدود کردن حساب‌های بانکی نیاز به وجود ارزهای غیرمتمرکز در کنار پول نقد و CBDC را تقویت می‌کند.

یکی از نمایندگان مجلس ایران به رسانه‌های محلی گفت که دولت قصد دارد مجازات‌های جدیدی را برای زنانی که در انظار عمومی بی حجاب هستند وضع کند و افرادی که پس از دو بار اخطار رعایت نکنند، ممکن است حساب‌های بانکی‌شان مسدود شود.

حسین جلالی، یکی از اعضای کمیته فرهنگی شورای اسلامی، به رسانه‌های ایران گفت که در آذرماه پیامکی ارسال می‌شود که از آنها خواسته می‌شود حجاب داشته باشند. حساب بانکی شما ممکن است در نهایت مسدود شود.

در مرحله سوم ممکن است حساب بانکی فرد متعرض مسدود شود».

اقدامات مشابهی که توسط دولت‌ها در گذشته انجام شده بود، باعث شده بود که معترضان و مخالفان برای دسترسی مداوم به ابزارهای مالی به ارزهای دیجیتال روی آورند.

جلالی به معنای «مرحله هشدار» توضیح بیشتری نداد، اما پیشنهاد کرد که نباید «پلیس اخلاق» برای اجرای قانون وجود داشته باشد، در حالی که سایر چهره‌های کلیدی می‌گویند مجرمان. هوش برای شناسایی

اعتراضات ادامه دار در ایران از 26 شهریور آغاز شد، زمانی که یک زن ایرانی به نام مارتا امینی به دلیل بی حجابی توسط پلیس اخلاق دستگیر شد و در شرایط مشکوکی در بیمارستانی در تهران جان باخت.

اکنون بسیاری از زنان حجاب خود را آتش زده یا از پوشیدن آن امتناع می ورزند.

تهدید به مسدود کردن حساب‌های بانکی معترضان مشابه آنچه در اوایل سال جاری در کانادا رخ داد، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، در 15 فوریه قانون اضطراری را مورد استناد قرار داد و تنظیم‌کننده‌ها را «آزادی» خواند. قادر به مسدود کردن حساب‌های بانکی اعضای شرکت‌کننده در اعتراض کاروان».

پس از اینکه پلتفرم جمع‌آوری سرمایه GoFundMe این کمپین را از وب‌سایت خود حذف کرد، برخی از معترضان Convoy به ارزهای دیجیتال به عنوان راهی برای تأمین مالی جنبش روی آوردند.

ایران که از 9 آگوست در معاملات تجاری بین المللی از رمزنگاری استفاده می کند، در حال توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) به نام ریال کریپتو است.

مربوط: کراکن با OFAC خزانه داری ایالات متحده برای نقض “بدیهی” تحریم ها توافق می کند

تهدید مقامات ایرانی مبنی بر مسدود کردن حساب‌های بانکی برای اطمینان از انطباق، بار دیگر خطرات CBDC و گذار به اقتصاد بدون پول نقد را برجسته کرده است. در 6 دسامبر، نیجریه در تلاش برای وادار کردن شهروندان به استفاده از CBDC غیرمحبوب، برداشت از خودپردازهای بیش از 45 دلار در روز را ممنوع کرد. در مقابل، تراکنش‌های غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال شبیه پول نقد هستند، زیرا نمی‌توانند توسط مقامات دولتی سانسور شوند.

مفسر CBDC و مجری کانال محبوب یوتیوب وال استریت سیلور در 6 دسامبر توییت کرد که دولت بر پول شما قدرت مطلق دارد. من اشاره کردم که این ایده وحشتناکی بود.نویسنده: Luke Huigsloot

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا