اخبار ارز دیجیتال

دادگاه ایران دستور آزادسازی تجهیزات استخراج رمزارز توقیف شده را صادر کرد

یک حکم قضایی از مقامات ایرانی می خواهد که برخی از ۱۵۰۰۰۰ دکل استخراج ارز دیجیتال را که قبلاً به دلیل نگرانی های انرژی توقیف شده بودند، آزاد کنند.

مقامات ایرانی طی دو سال گذشته تعدادی از تجهیزات ماینینگ ارزهای دیجیتال را توقیف کرده اند و دلیل آن استرس بر شبکه انرژی در ماه های زمستان است. اکنون دادگاه دستور آزادسازی تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان ابزاری برای صرفه جویی در انرژی صادر کرده است.

از سال ۲۰۲۱، سازمان جمع آوری و فروش اموال دولتی ایران (OCSSOP) تجهیزات معدنی دارای مجوز و بدون مجوز را به دلیل نگرانی از کمبود برق قریب الوقوع توقیف کرده است. با این حال، مقامات در اواسط زمستان تغییر نظر دادند و دستور آزادی توقیف را صادر کردند. عبدالمجید اشتهادی، وزیر اقتصاد و دارایی ایران توضیح داد:

تقریباً ۱۵۰۰۰۰ تجهیزات ماینینگ ارز دیجیتال در حال حاضر توسط OCSSOP نگهداری می شود که اکثر آنها بر اساس حکم قضایی آزاد خواهند شد. ماشین ها قبلاً بازگردانده شده اند.

با این حال، اشتهادی معتقد بود که تجهیزات استخراج اخیراً می تواند به شبکه انرژی کشور فشار بیاورد. وی پیشنهاد کرد که شرکت تولید و انتقال نیروی برق ایران (توانیر) برای جلوگیری از فشار بیش از حد به سیستم شبکه کشور، برنامه‌هایی را برای استفاده از سخت‌افزار پیشنهاد کند.

سهم نرخ هش بیت کوین بر اساس کشورمنبع: مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج

در ژوئن ۲۰۲۲، مصرف برق ایران به رکورد ۶۲۵۰۰ مگاوات (MW) به اوج خود رسید و ایران را بر آن داشت تا برق شرکت‌های معدنی قانونی را قطع کند. در آن زمان، ایران ۰.۱۲ درصد از هش ریت جهانی بیت کوین (BTC) را به خود اختصاص داد و اکنون همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است به ۰.۲ درصد افزایش یافته است.

نگرانی های انرژی ایران با توجه به قوانین اخیر که جریمه استفاده غیرقانونی از انرژی یارانه ای در استخراج ارزهای دیجیتال را جریمه می کند، آشکار می شود.

مربوط: انجمن واردکنندگان ایران خواستار شفافیت نظارتی برای استفاده از کریپتو در تجارت خارجی است

برعکس، Crusoe Energy مستقر در دنور قصد دارد به عمان، یک کشور خاورمیانه غنی از گاز طبیعی، کمک کند تا شعله ور شدن گاز، سوزاندن گاز طبیعی مرتبط با استخراج نفت را کاهش دهد.

Crusoe Energy اعلام کرده است که قصد دارد یک پروژه آزمایشی را در مسقط، عمان برای استفاده مجدد از انرژی شعله گاز برای تامین انرژی کامپیوترهای ماینینگ آغاز کند. این ابتکار از هدف عمان برای شعله ور شدن گاز صفر تا سال ۲۰۳۰ حمایت می کند.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا