اخبار ارز دیجیتال

ایران و روسیه می خواهند استیبل کوین های جدید با پشتوانه طلا منتشر کنند

هدف استیبل کوین‌های بالقوه فعال کردن تراکنش‌های فرامرزی به جای ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، روبل روسیه و ریال ایران است.

طبق گزارش‌ها، بانک مرکزی ایران در حال همکاری با دولت روسیه برای انتشار یک ارز دیجیتال جدید با پشتوانه طلا است.

خبرگزاری روسی ودوموستی در ۱۵ ژانویه گزارش داد که ایران در حال همکاری با روسیه برای ایجاد “توکن منطقه خلیج فارس” است که به عنوان وسیله ای برای پرداخت تجارت خارجی عمل می کند.

به گفته الکساندر براژنیکوف، مدیر اجرایی انجمن صنعت کریپتو و بلاک چین (RACIB) این توکن در قالب یک استیبل کوین با پشتوانه طلا منتشر خواهد شد.

استیبل کوین ها برای فعال کردن تراکنش های برون مرزی به عنوان جایگزینی برای ارزهای فیات مانند دلار آمریکا، روبل روسیه و ریال ایران در نظر گرفته شده اند. این گزارش خاطرنشان می کند که یک ارز دیجیتال بالقوه در منطقه ویژه اقتصادی آستاراخان، جایی که روسیه شروع به پذیرش محموله های حمل و نقل ایرانی کرده است، کار می کند.

آنتون تکاچف، نماینده پارلمان روسیه، عضو کمیته سیاست اطلاعات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تاکید کرد که پروژه مشترک استیبل کوین تنها زمانی امکان پذیر است که بازار دارایی دیجیتال به طور کامل در روسیه تنظیم شود. پس از چندین تأخیر، مجلس سفلی پارلمان روسیه مجدداً وعده داد که مقررات تجارت کریپتو را در سال ۲۰۲۳ آغاز کند.

ایران و روسیه از جمله کشورهایی هستند که ساکنان خود را از استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) و استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) برای پرداخت منع کرده اند. در عین حال، هم ایران و هم روسیه فعالانه در تلاش هستند تا رمزنگاری را به عنوان ابزاری برای تجارت خارجی بپذیرند.

مربوط: با ادامه تحریم ها، روسیه کار بر روی سیستم پرداخت CBDC را آغاز می کند

در آگوست ۲۰۲۲، وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران استفاده از ارزهای رمزپایه را برای واردات به این کشور در بحبوحه تحریم‌های تجاری بین‌المللی تایید کرد. دولت محلی گفت اقدامات جدید به ایران کمک می کند تا تحریم های تجاری جهانی را کاهش دهد.

بانک روسیه که از لحاظ تاریخی با ایده استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت مخالف بوده است، به دلیل تحریم ها موافقت کرده است که ارزهای دیجیتال را در تجارت خارجی مجاز کند. با این حال، رگولاتور فاش نکرده است که از کدام ارزهای رمزنگاری شده برای چنین تراکنش هایی استفاده می شود.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا