🚨 اخبار ارز دیجیتال

پروژه اینترنت اشیا گوشی‌های هوشمند را به گره‌های بلاک چین برای گسترش اتصال تبدیل می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف پروژه جدید استفاده از اینترنت اشیا است تا به کاربران گوشی های هوشمند امکان ایجاد گره ها و ارائه اتصال به دستگاه های هوشمند IoT را بدهد.

تلفن های هوشمند پتانسیل افزایش اتصال بین دستگاه های هوشمند در صنعت اینترنت اشیا (IoT) را دارند و به بخشی جدایی ناپذیر از شبکه های بلاک چین تبدیل می شوند.

Nodle شرکتی است که در پشت یک پلتفرم اتصال است که کاربران را تشویق می کند تا به گره در شبکه های IoT تبدیل شوند. این شبکه با استفاده از تلفن‌های هوشمند که روز به روز محبوب‌تر در سراسر جهان می‌شوند، از اتصال بلوتوث برای اجاره قدرت محاسباتی، ذخیره‌سازی و قابلیت‌های بلوتوث دستگاه‌ها استفاده می‌کند و ردپای شبکه‌های IoT را گسترش می‌دهد.

در مصاحبه ای با Cointelegraph، مدیر عامل Nodle، Micha Anthenor Benoliel جزئیات پروژه ای را تشریح کرد که به دنبال دسترسی به شبکه جهانی دستگاه های الکترونیکی متصل از طریق ارتباطات کم انرژی بلوتوث است. شبکه Nodle با استفاده از توانایی برقراری ارتباط با تلفن های هوشمند از طریق این اتصال، از مجموعه جهانی دستگاه ها و قدرت محاسباتی بدون استقرار سخت افزار اضافی بهره می برد.

گوشی‌های هوشمند نرم‌افزار Nodle را اجرا می‌کنند که منابعی را برای کارکرد گره‌ها برای رشد شبکه و انجام آنچه پروژه ماموریت‌های هوشمند می‌نامد، فراهم می‌کند. به عنوان یک شکل جدید از روند اقدام برای کسب درآمد (A2E)، کاربران برای فعال نگه داشتن برنامه های خود پاداش دریافت می کنند و گره ها می توانند این ماموریت های هوشمند را تکمیل کنند.

نادل ماموریت های هوشمند را شبیه به قراردادهای هوشمند در شبکه اتریوم توصیف کرد. تفاوت اصلی این است که این قراردادهای هوشمند می توانند از طریق تلفن های هوشمند تحت شبکه با دنیای فیزیکی و دستگاه ها تعامل داشته باشند.

توسعه دهندگان می توانند ماموریت های هوشمند ایجاد کرده و آنها را در شبکه خود مستقر کنند. آنها همچنین کلید اکوسیستم هستند، زیرا استقرار ماموریت های هوشمند توسط هزینه های توسعه دهندگان تامین می شود. توسعه دهندگان همچنین باید مکانیسم های تشویقی را برای ترغیب کاربران به انجام ماموریت های هوشمند خاص در نظر بگیرند.

نمونه ای از ماموریت هوشمند، کاربری است که به یک دستگاه یا حسگر خاص در یک مکان جغرافیایی خاص متصل می شود و برای انجام موفقیت آمیز ماموریت پول دریافت می کند. مثال دیگر ممکن است کاربران گوشی های هوشمند را ملزم به انجام یک کار خاص، مانند گرفتن عکس در یک رویداد کند.

این مفهوم شبیه به استخراج سنتی GPU یا ASIC است که در آن کاربران قدرت محاسباتی را به شبکه کمک می‌کنند و پاداش‌ها را توزیع می‌کنند. این معمولاً انرژی بر است و به سرعت دستگاه هایی با ذخایر انرژی کم را تخلیه می کند. Nodle تبلیغ می کند که برنامه آن تا ۳ درصد از باتری روزانه تلفن هوشمند را با شارژ کامل مصرف می کند و به کاربران این امکان را می دهد که بدون فشار زیاد به استفاده از دستگاه خود ادامه دهند.

مرتبط: ذره ذره، فناوری بلاک چین در حال ظهور در خانه است

این شبکه بخشی از یک روند جدید رفتار به اکتساب را تشکیل می دهد که هدف آن تشویق کاربران و اکوسیستم ها برای انجام وظایف و اقدامات خاص است. به گفته Benoliel، این مکانیسم دو هدف دارد: پاداش دادن به کاربران و ایجاد انگیزه و کمک به رشد شبکه.

Nodle قبلا با شرکت هایی که به دنبال استفاده از شبکه آن برای تامین انرژی مورد استفاده خود هستند، شریک شده است. این برنامه برای تامین انرژی سرویسی استفاده شد که از گوشی های هوشمند متصل به Noodle برای شناسایی وسایل نقلیه دزدیده شده از طریق شناسه های بلوتوث استفاده می کند.

بخش اینترنت اشیا نیز تحت تاثیر تاثیر رو به رشد فناوری بلاک چین در سال‌های اخیر قرار گرفته است. شرکت جهانی اینترنت اشیا، مهندسی و فناوری بوش، بنیادی را برای سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری در کمک‌های مالی برای تأمین مالی توسعه Web3، هوش مصنوعی (AI) و فناوری‌های غیرمتمرکز طی سه سال آینده اعلام کرد.

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا