🚨 اخبار ارز دیجیتال

معرفی روش های استفاده از ChatGPT

قطعا برای یک بار هم که شده اسم هوش مصنوعی chatgpt به گوشتان خورده. این هوش مصنوعی توسط شرکت Openai طراحی شده و در تاریخ نوامبر ۲۰۲۲ در دسترس عموم قرار گرفت.

در این مقاله روش های مختلف استفاده از chatgpt را به شما معرفی خواهیم کرد. یکی از این روش ها، روش رسمی و اصلی محسوب میشود و روش های بعدی ابزار هایی هستند که واسطه استفاده از Chatgpt تلقی می شوند.

این روش های هر کدام مزایا و معایبی مختلفی دارند که در ادامه به آن میپردازیم، شما با بررسی شرایط هر روش میتوانید انتخاب کنید که کدام روش برای استفاده از  chatgpt برای شما مناسب تر است.

علاوه بر chatgpt سایتهای هوش مصنوعی دیگری هم وجود دارد که پیشنهاد میکنم بعد از استفاده از chatgpt به سایت رامون طالع برید و به این ابزارهای فوق العاده استفاده کنید.

هوش مصنوعی chatgpt چیست؟

ChatGPT یک نوع نرم‌افزار یا مدل هوش مصنوعی است که توانایی تعامل با انسان‌ از طریق متن را دارد. به عبارت ساده‌تر، این نرم‌افزار می‌تواند به سوالات شما پاسخ دهد، در مکالمات با شما شرکت کند و متن‌های مختلفی را تولید کند، تمام این کارها با استفاده از الگوریتم‌ها و مدل‌های محاسباتی انجام می‌شود. ChatGPT می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها مفید باشد، از پشتیبانی مشتریان تا تولید محتوا و حتی پاسخ به سوالات تخصصی.

لیست بعضی از کاربرد های chatgpt:

 • پشتیبانی مشتریان و پاسخ به سوالات مرتبط با محصولات و خدمات
 • مکمل مترجم متنی برای ترجمه به چند زبان مختلف
 • تولید متن‌های تبلیغاتی و تبلیغات آنلاین
 • تولید متن‌های خبری و مقالات
 • نگارش متن‌های آموزشی و آموزش آنلاین
 • تولید محتوای رسانه‌های اجتماعی
 • ایجاد متن‌های معرفی برای شرکت‌ها و محصولات
 • ساخت متن‌های داستانی و رمان
 • تولید متن‌های دستورالعمل و راهنمای استفاده از محصولات
 • تولید متن‌های تحلیلی و توصیفی در زمینه‌های مختلف
 • ساخت متن‌های تبلیغی برای تولیدات هنری و فرهنگی
 • پاسخ به سوالات پزشکی ساده
 • تولید شعر و متن آهنگ
 • ایجاد متن‌های توضیحی برای محصولات فنی و تکنولوژیک
 • ساخت متن‌های آموزشی برای دوره‌های آموزشی آنلاین
 • پاسخ به سوالات فلسفی و اخلاقی
 • تولید متن‌های مذهبی و دینی
 • پشتیبانی در چت‌های آنلاین
 • تولید متن‌های آگهی برای استخدام در شغل‌های مختلف

تاریخچه chatgpt

تولد ChatGPT از آغاز سال ۲۰۱۹ با انتشار GPT-2 رقم خورد، اما در آن زمان نگرانی‌های امنیتی و استفاده نادرست از این تکنولوژی باعث شد تا OpenAI سازنده این ابزار، تصمیم به عدم انتشار کامل این مدل در آن زمان بگیرد. اما در نهایت در فوریه ۲۰۱۹ نسخه رسمی GPT-2 منتشر شد و دنیای با یک ابزار کاملا هوشمند و جدید روبرو شد.

پس از آن، OpenAI به تدریج نسخه‌های بهبود یافته از این مدل‌ها را منتشر کرد. در سال ۲۰۲۰، GPT-3 با تعداد بی‌نظیری از پارامترها معرفی شد که قدرت بیشتری در تولید متن داشت. از آن زمان به بعد این ابزار به نام ChatGPT نیز شناخته می‌شود و در حال حاضر برای انواع کاربردهای متنی در اپلیکیشن‌ها، خدمات مشتریان، آموزش آنلاین و بسیاری از حوزه‌های دیگر مورد استفاده قرار گرفته میشود. 

ChatGPT، امروز به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ در زمینه هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی در دهه اخیر به حساب می‌آید و برای تولید محتوا و پاسخ به سوالات کاربران در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته میشود.

در حال حاضر نسخه GPT-4 هم منتشر شده اما فقط برای کاربرانی که اشتراک ماهانه پرداخت کنند در دسترس هست.

معرفی روش های استفاده از chatgpt

در ادامه روش های مختلف استفاده از chatgpt را به شما معرفی خواهیم کرد. پیشنهاد ما به شما استفاده از روش رسمی هست، پس اول این روش را امتحان کنید و در صورتی که برای استفاده از این روش به مشکل برخوردید به سراغ سایر روش ها بروید.

ثبت نام در OpenAI (رسمی)

روش اول، که رایج ترین روش استفاده از chatgpt هست، ثبت نام در سایت شرکت سازنده آن یعنی Openai می باشد. متاسفانه در حال حاضر برای ثبت نام از از آی پی و شماره تلفن ایران نمیتونید استفاده کنید. اما راه حل وجود دارد، شما باید با خرید یک شماره مجازی میتوانید به راحتی در openai ثبت نام کنید.

بعد از خرید شماره مجازی کافیست وارد آدرس chat.openai.com بشوید و روی Sign up کلیک کنید، در نهایت کافیست مراحل ثبت نام را طی کنید تا اکانت شما فعال شود

ثبت نام در OpenAI (رسمی)

این روشی هست که توسط ما به شما پیشنهاد میشه چون در این روش به تمامی آپدیت های پنل کاربری openai دسترسی دارید و میتونید از قابلیت هایی مثل Stop generating یا Regenerate یا Continue generating استفاده کنید. چیزی که در سایر روش ها به آن دسترسی مستقیم نخواهید داشت.

مواردی که بالا اشاره، کاربردهای زیادی دارند، برای مثال Continue generating زمانی به کار شما می آید که جواب طولانیست و متنی که chatgpt نوشته کامل نشده درآن صورت با زدن Continue generating گزینه  میتوانید از chatgpt بخواهید تا متن را کامل کند.

قابلیت Stop generating هم زمانی کاربرد دارد که chatgpt از نظر شما پاسخ اشتباهی داده و شما قصد دارید متوقفش کنید، با زدن گزینه Stop generating میتوانید به chatgpt دستور دهید تا متوقف شود.

قابلیت Regenerate هم زمانی کاربرد دارد که شما میخواهید یک پاسخ جدید برای دستور قبل دریافت  کنید. بدین شکل دیگر نیازی نیست مجدد دستور قبلی رو تایپ کنید.

دستور نویسی در ChatGPT

برای شروع چت با Chatgpt و دستور نویسی، می‌توانید از این دستورات ساده استفاده کنید، دقت داشته باشید که Chatgpt امکان فهم و مکالمه با زبان فارسی رو هم داره پس نیازی به تایپ انگلیسی نیست.

سلام کردن:

شروع گفت‌و‌گو با جمله‌ای ساده “سلام” یا “سلام جی پی تی” می‌تواند ابتدایی‌ترین قدم باشد.

سوال پرسیدن:

شما می‌توانید سوالات مختلفی از جی پی تی بپرسید، مثلاً “راه های پول درآوردن؟” یا “توضیحاتی در مورد هوش مصنوعی”

درخواست اطلاعات:

می‌توانید از جی پی تی بخواهید که اطلاعاتی را در مورد یک موضوع خاص بیان کند، مثلاً “لطفاً در مورد تاریخچه اولین ماهواره فضایی بگو.”

توضیحات دقیق‌تر:

اگر جواب جی پی تی به سوال شما کافی نیست، می‌توانید از او بخواهید توضیحات بیشتر و دقیق تری بدهد، مثلاً “می‌توانی بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنی؟”

تشکر کردن:

اگر Chatgpt به شما کمک کرد، می‌توانید از او تشکر کنید.

وقفه دادن:

اگر به مدت زمانی نیاز دارید تا تفکر کنید یا سوال دیگری دارید، می‌توانید به Chatgpt بگویید “لطفاً کمی صبر کنید” یا مشابه آن.

پایان گفت‌و‌گو:

در پایان گفت‌و‌گو، می‌توانید با اظهار سپاس و خداحافظی، گفت‌و‌گو را به اتمام برسانید.

مهمترین نکته این است که دستورها را به صورت ساده و روان ارائه دهید تا بهترین پاسخ‌ها را از جی پی تی دریافت کنید.

دستور نویسی در ChatGPT

ثبت نام در Poe

در این روش ما از سایت Poe برای استفاده از chatgpt استفاده می کنیم. ثبت نام در این سایت اصلا کار سختی نیست و فقط با استفاده از یک ایمیل می توانید در آن ثبت نام کنید و به رایگان از chatgpt استفاده کنید. 

محیط گرافیکی Poe یک مقدار با پنل openai متفاوت هستش ولی بعد چند روز به گرافیک سایت عادت می کنید.

سایت poe علاوه بر chtagpt اجازه استفاده از چند هوش مصنوعی دیگر را هم به شما میدهد. حتی به مقدار محدود اجازه استفاده از chatgpt نسخه ۴ را هم دارید.

چت جی پی تی در chat.chatgptdemo.net

سایت chat.chatgptdemo.net یک سایت عالی برای استفاده از chatgpt هست. تفاوت این سایت با سایت قبلی در استفاده آسان از آن است. شما هیچ نیازی به ثبت نام ندارید و فقط با باز کردن آدرس سایت می توانید از chatgpt استفاده کنید. 

عیب این روش این هست که با رفرش کردن صفحه یا با حذف کوکی ها تاریخچه چت های شما حذف می شود و شما دیگر نمیتونید به آنها دسترسی داشته باشید.

قوانین استفاده از chatgpt

استفاده از ChatGPT باید با رعایت قوانین شرکت openai انجام شود. شما نباید از این سیستم برای انجام فعالیت‌های غیرقانونی یا آزاردهنده به افراد دیگر استفاده کنید. در واقع، استفاده از ChatGPT نباید به نحوی باشد که به افراد صدمه وارد کند یا حریم خصوصی آن‌ها را نقض کند.

همچنین شما نباید تلاش کنید تا chatgpt را Jailbreak کنید. این کار خلاف قوانین است و میتونه باعث محدود شدن اکانت شما بشه. (Jailbreak یا جیلبریک یعنی استفاده از یک نقض طراحی برای حذف محدودیت های نرم افزار)

همچنین در صورتی که ChatGPT به عنوان یک ابزار در کسب و کار یا فعالیت‌های خود استفاده می‌کنید، باید به مسائل قانونی و مالی مربوط به این استفاده دقت کنید و از انطباق با مقررات و قوانین مرتبط اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا