اخبار ارز دیجیتال

دبیرکل فاش کرد که اینترپل خواستار سرکوب جنایات متاورس است

به گفته Stock، مجرمان شروع به هدف قرار دادن کاربران پلتفرم‌های مشابه Metaverse کرده‌اند و اضافه می‌کنند که آنها “باید به طور کامل به آن پاسخ دهند.”

سازمان پلیس جنایی بین‌المللی (ICPO)، با نام مستعار اینترپل، در حال بررسی راه‌هایی برای مبارزه با جرم و جنایت در متاورس است. با این حال، مدیران اینترپل بر این باورند که تعریف جرم متاورس مشکل ساز است.

به گزارش بی بی سی، این یورگن استاک، دبیر کل بود که قصد اینترپل را برای نظارت بر فعالیت های مجرمانه در متاورس فاش کرد. استاک بر توانایی مجرمان “پیچیده و حرفه ای” برای انطباق با ابزارهای تکنولوژیکی جدید برای ارتکاب جرم تاکید کرد.

این اقدام برای نظارت بر متاورس تقریباً چهار ماه پس از آن صورت می‌گیرد که این سازمان بین‌المللی متاورس خود را در نودمین مجمع عمومی اینترپل در دهلی نو هند در اکتبر ۲۰۲۲ راه‌اندازی کرد.

دفتر رسمی اینترپل در متاورس.منبع: اینترپل

در جریان این راه اندازی، در اطلاعیه ای آمده است:

با افزایش تعداد کاربران Metaverse و پیشرفته تر شدن فناوری، فهرست جرایم احتمالی از جمله جنایت علیه کودکان، سرقت داده ها، پولشویی، کلاهبرداری مالی، جعل، باج افزار، فیشینگ، تجاوز جنسی افزایش خواهد یافت. و آزار و اذیت.»

به گفته Stock، مجرمان شروع به هدف قرار دادن کاربران پلتفرم‌های مشابه Metaverse کرده‌اند و اضافه می‌کنند که آنها “باید به طور کامل به آن پاسخ دهند.” با این حال، سازمان ها در تعریف جرم متاورس با مشکلاتی مواجه هستند. مدان اوبروی، مدیر اجرایی فناوری و نوآوری در اینترپل گفت:

“هنوز جرایمی وجود دارد که نمی دانیم می توان آنها را جرم نامید یا خیر. وقتی به این تعاریف از جرم در فضای فیزیکی نگاه می کنیم و سعی می کنیم آنها را در فرا وجه به کار ببریم، مشکلات ایجاد می شود.”

علاوه بر این، اینترپل فاش کرد که خود را برای افزایش آگاهی در مورد جنایات احتمالی متاورس به چالش می کشد.

مربوط: جهان باید رویکرد “اقدام جمعی” را برای مقررات اتخاذ کند – وزیر دارایی هند

به موازات ورود به Metaverse در اکتبر ۲۰۲۲، این سازمان یک واحد اختصاصی برای مبارزه با جنایات رمزنگاری ایجاد کرده است.

این ابتکار به دنبال “اخطار قرمز” اینترپل است که در ماه سپتامبر به آژانس های مجری قانون جهانی در مورد دستگیری دو کوون، بنیانگذار آزمایشگاه Terraform ارسال شد.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا