اخبار ارز دیجیتال

گروه مالی بین المللی شکاف هایی را در بسته قانونی یورو دیجیتال پیدا می کند

مؤسسه مالی بین‌المللی هفت حوزه را بررسی کرد که در آن قانون یورو دیجیتال که به موازات این فناوری در حال توسعه است، وجود ندارد.

موسسه مالی بین المللی (IIF) ارزیابی خود را از پیش نویس پیشنهادی کمیسیون اروپا در مورد یورو دیجیتال منتشر کرده است. به این لایحه نمره متوسطی داد.

IIF یک سازمان جهانی برای حمایت از صنعت مالی است که مقر آن در واشنگتن دی سی است و اعضای آن در 60 کشور جهان است. ما صورتحساب یورو دیجیتال معرفی شده در ژوئن و ارزیابی تاثیر همراه آن را ارزیابی کردیم. این یادداشت در ادامه نظرات ارسال شده در ژوئن است.

IIF هفت حوزه را بررسی کرد. به نظر می رسد شش مورد از آن حوزه ها توسط این لایحه “تا حدی مورد توجه قرار گرفته اند”. برخی از جنبه‌های تحلیل هزینه-فایده «پایه و پیشرفته» بودند، در حالی که جنبه‌های دیگر بر تحقیقات قبلی تکیه داشتند یا از آن غایب بودند.

سازوکارهای ثبات مالی و واسطه گری بانکی پیشنهادی در این لایحه دارای محدودیت هایی است. IIF گفت که چنین محدودیت هایی هنوز تعیین نشده است و مشخص نیست که چگونه اعمال خواهند شد.

مرتبط: IBM راهنمایی هایی را برای اجرای موفقیت آمیز یورو دیجیتال ارائه می دهد

ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت (PSP) توانایی محدودی برای بازیابی هزینه‌های پیاده‌سازی خدمات دیجیتال یورو، مانند اتصال به زیرساخت و ایجاد نرم‌افزار کیف پول دارند و هزینه‌ها نیز محدود شده است. مؤسسات اعتباری ملزم به ارائه خدمات پایه دیجیتال یورو به صورت رایگان خواهند بود. بر این اساس، «چالش‌های مدل‌های اقتصادی و بدهی» نیز تا حدی مورد توجه قرار گرفته است.

جدول زمانی توسعه یورو دیجیتال منبع: ecb.europa.eu

این مطالعه نشان داد که کنترل‌های حریم خصوصی در یورو دیجیتال هنوز تعریف نشده است، و مشخص نیست که PSPها برای برآورده کردن الزامات باید چه کاری انجام دهند یا اینکه حتی در زمان اجرا می‌توانند این کار را انجام دهند یا خیر. که وجود ندارد. یورو دیجیتال اقدامات ضد پولشویی و امنیت سایبری نیز ایجاد نشده است.

IIF گفت حاکمیت و تضاد منافع در این لایحه مورد توجه قرار نگرفته است. بانک مرکزی اروپا (ECB)، ناظر بانکی و «صادرکننده، متولی و تعیین کننده کارمزد یورو دیجیتال»، می‌تواند نقش‌های متناقضی را به عنوان تنظیم‌کننده و اپراتور ایفا کند. هیچ نظارت مستقلی برای آن پیش بینی نشده است.

IIF همچنین موضع خود در مورد قابلیت همکاری را تکرار کرد. گفت:

به خطر انداختن بازسازی یک سیستم موازی که در آن سرمایه و نقدینگی با هم گره خورده‌اند، با چالش‌های مشابه و بالقوه پرهزینه هستند، ارزش کمی وجود دارد. […] یک CBDC باید بر روی پلتفرمی اجرا شود که سایر ارزهای دیجیتال روی آن کار می کنند. ”

پیشنهادهای قانونی برای یورو دیجیتال به موازات زیرساخت آن در حال توسعه است. انتظار می رود یورو دیجیتال تا اکتبر در مرحله تحقیقاتی باقی بماند. سپس بانک مرکزی اروپا ممکن است تصمیم بگیرد که آزمایش راه حل های فنی و تجاری را آغاز کند. یک یورو دیجیتال زنده تنها پس از تصویب این لایحه قابل صدور است.

مجله: راهنمای شهر کریپتو پراگ: بیت کوین در قلب اروپا


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا