اخبار ارز دیجیتال

سازمان بین المللی اوراق بهادار IOSCO گزارش مقررات رمزنگاری ۲۰۲۳ را تولید می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

انجمن بین المللی رگولاتورها قبلاً دیدگاه خود را برای ترتیبات استیبل کوین، امور مالی غیرمتمرکز و «فینفلوئنسرها» به اشتراک گذاشته است.

سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) در حال حاضر قرار است رایزنی‌ها را در مورد گزارش نظارتی در مورد دارایی‌های کریپتو در سه ماهه دوم (سه ماهه دوم) سال جاری آغاز کند. انتظار می رود توصیه نهایی این سازمان تا پایان سال ۲۰۲۳ منتشر شود.

این تاریخ ها در برنامه کاری IOSCO برای ۲۰۲۳-۲۴ برنامه ریزی شده است. طرح کارگروه Fintech IOSCO دارای دو گردش کار اصلی است که به دارایی های غیرمتمرکز اختصاص دارد. اولی برای دارایی های دیجیتال و رمزنگاری (CDA) و دومی برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. برای DeFi، مشاوره در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.

بر اساس متن برنامه کاری، IOSCO در هر دو حوزه بازار دیجیتال بر حمایت از سرمایه گذاران تمرکز خواهد کرد.

IOSCO از طریق کار خود به دنبال حمایت از توسعه بازارهای سرمایه پایدار و نوآورانه و در عین حال افزایش حمایت از سرمایه گذار، حفظ یکپارچگی بازار و کاهش ریسک سیستمیک است.

پیش از این، در سال ۲۰۲۲، این سازمان قبلاً گزارش هایی در مورد DeFi، استیبل کوین ها و اینفلوئنسرها منتشر کرده بود. IOSCO مجموعه‌ای از قابلیت‌های نظارتی را برای تنظیم‌کننده‌های ملی توصیه می‌کند، از جمله کانال‌های نظارتی برای گزارش شکایات مصرف‌کننده در مورد تبلیغات گمراه‌کننده یا غیرقانونی، برخورد با سرعت سریع و ماهیت متغیر اطلاعات آنلاین؛ شامل فرآیند ردیابی شواهد برای

مربوط: بازرس کل: رگولاتورهای “خانه” می توانند مشکل “نظارت تکه تکه” کریپتو را حل کنند

در مورد DeFi، IOSCO از تنظیم‌کننده‌های ملی می‌خواهد تا “درکی کامل و جامع از بازار DeFi به دست آورند” که توانایی آنها را برای ایجاد قوانین مرتبط بهبود می‌بخشد.

گزارش ۲۰۲۲ در مورد استیبل کوین ها توسط IOSCO به همراه بانک تسویه بین المللی (BIS) ارائه شده است. در آن صورت، موسسات یک ترتیب استیبل کوین را تعریف می‌کنند که «کارکردهای مختلفی را برای ارائه ابزاری برای استفاده به عنوان وسیله پرداخت و/یا ذخیره‌سازی ارزش ارائه می‌کند».

IOSCO یک انجمن تنظیم کننده اوراق بهادار و آتی است. هیئت مدیره آن متشکل از ۳۵ تنظیم کننده برتر، از جمله روسای کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) است.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا